Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi, hogy számító...

Miért nem engedi, hogy számítógépen játszak?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy számítógépet, és úgy döntöttem, hogy megveszem életem első számítógépes játékát saját pénzből. Természetesen előtte megkérdeztem a szüleimet. Apukám azt mondta, hogy saját pénzemből veszem, úgyhogy nem szólna bele. Viszont anyukám teljesen ellene van, de nem tudom, hogy miért. Ahogy szóbahoztam megszólalni se tudtam, mert kitört belőle valami...

Jó tanuló vagyok (1 négyes, a többi ötös), élek szociális életet, járok eddzésre vannak barátaim. Ezen az éven írtam központit, és egy budapest ELIT gimnáziumba vettek fel.

Hogyan tudnám meggyőzni?



2014. ápr. 22. 14:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Anyukádnak valaki mással van baja csak rád vetíti ki. Beszélj apukáddal, hogy győzze meg anyukádat.
2014. ápr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%

Apád megengedte, szóval játszhatsz nyugodtan.

Ha anyukád sokat pampog, majd ki lesz rakva oszt mehet a híd alá.

2014. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 intrepid ***** válasza:
0%
Szoftvert nem veszünk pénzért, hanem letöltünk valamit torrentről ingyen.
2014. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet, hogy konkrétan a játékkal van a baja? Vannak, amiket én sem engednék a gyerekemnek egy bizonyos kor alatt, mert véres, erőszakos, trágár. Emellett mai napig játékos vagyok, aktívan World of Warcraftozok, szóval nem lehet mondani, hogy begyepesedett felnőtt lennék, csak egyszerűen a korhatár nem mindegy.
2014. ápr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Gondolom halott róla, hogy sokan bekattannak a számítógépes játékoktól, nekem is volt 15 éves korom előtt olyan időszakom amikor kicsit kattant voltam, napi több órát játszottam birodalomépítgetős játékokkal. Helyette értelmesebb program lett volna a sportolás vagy csajozás.


Ázsiából időnként olyan hírek is jönnek, hogy tizenévesek öngyilkosok lesznek, miután online háborúban elvérzik a hősük, akit előtte hónapokig fejlesztgettek.

2014. ápr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Dehát mégis csak az anyukám... Szerintetek, hogy győzzem meg?
2014. ápr. 22. 15:04
 7/21 anonim ***** válasza:
25%

Kedves 5-ös, szerinted milyen gyakori felénk az ilyesmi?


Anyád zakkant cseppet, az a baj. Vedd meg a cuccot, aszt majd megnyugszik. Ha nem, akkor ordíts vele te is.

A szülőket felizgatja a tudat, hogy a gyerekük kemény, lázadó típus.


Apám 19 éves koromig egész végig gyűlölt engem, én meg nem tudtam, hogy mi a franc baja van, amikor végig rendes srác voltam meg minden. Erre meg kiderült, hogy az a baja velem, hogy rendes gyerek voltam 19 éven keresztül és nem csináltam a semmi rosszat és hogy az ő fia egy puhapöts.


Ha előbb mondja, akkor hamarabb leszek belevaló és agresszív, hogy szeressenek a szüleim.

2014. ápr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Milyen játék ez? Gyilkolós vérfürdős? Simán megértem, hogy nem szeretné, hogy ilyennel játssz.
2014. ápr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A Battlefield 4 ről van szó:/ lövöldözős
2014. ápr. 22. 19:02
 10/21 anonim ***** válasza:
40%

Ezt a játékot 17 éven felülieknek készítették. Ha jól számolom, te 13-14 éves vagy, ha most vettek fel gimnáziumba.


Nincs szükséged egy ilyen játék lélekromboló hatására. Szomorú, hogy apukád beleegyezik, anyukádnak van igaza, hogy ilyennel ne játssz.


Ez tényleg érdekes számodra? Ez szórakoztat, hogy játékban ölj, lövöldözz? Úgy érzed, hogy jó tanulóként, aki szociális életet él, barátai vannak, olyan a lelkülete, hogy abban tudna kikapcsolódni, hogy játékban öljön? Szerintem nem.

2014. ápr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!