Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Mennyire legyek...

Mit tegyek? Mennyire legyek ideges? Van 2 lányom akiket az anyjuk, mikor szétmentünk nem láttam immár 15 éve kb.

Figyelt kérdés
A kisebbik 18 éves a nagyobbik 22 éves. A feleségem félrelépése miatt ment tönkre a házasságunk. Mikor szétmentünk a lányokat elvitte, de sosem sikerült elhoznom őket láthatásra, pedig volt szóbeli megállapodásunk is, és a gyerektartás fizetéséről is. Én fizettem tisztességesen, soha nem maradtam el, sőt folyton emeltem is a tartásdíj összegét. Aztán mivel nem sikerült a lányaimmal a kapcsolatot tartani, minden évben születésnapra és névnapra dísztáviratot adtam fel nekik. Egy kérésem volt a feleségemhez, hogy legalább évente 1-1 db fényképet küldjön a lányaimról. Na ez sem történt meg "sajnos" csak kb 2x. A feleségem kijelentette hagyjam őket békén, úgysem kapom meg a lányokat hiába pedálozok, majd megállapodtunk, hogy rendben, de akkor ők is hagyjanak engem nyugodtan élni tovább az életem. Na ekkor történt, hogy 2005-ben találkoztam a jelenlegi feleségemmel. A volt feleségemtől 2012-ben váltunk el hivatalosan, megállapították, hogy a nagyobbik lányomra gyerektartást fizetnem nem kell, a kicsire meg csak az aktuális év végéig, melyet be is tartottam. 2012. decemberében elvettem a jelenlegi feleségem, de előtte 2006-ban megszületett a közös kislányunk is. Ő most 7 éves. Mivel eddig az exemmel semmilyen kapcsolatom nem volt, a lányok sem kerestek engem, pedig tudják ki vagyok, tudják, hogy én soha nem felejtettem el a születésnapjukat, a mai napig még egy köszönömet sem kaptam tőlük. Erre most a válásunk után és a letelt gyerektartás fizetési kötelezettség után, a lányok és az ex feleségem 1,5-re rá feljelentettek rokontartási díj fizetésére. Mit tegyek? Jelenlegi feleségem 9 hónapja munkanélküli. Van egy kiskorú lányom, tele vagyunk hitellel, nagyszülők segítenek anyagilag meg természetileg, voltak környezettanulmányon a gyámhivataltól, a bíróság lekérte a jelenlegi feleségem adatait is, hogy tényleg munkanélküli, amit megalázónak tartok, mert semmi köze az első családomnak a jelenlegi családom anyagi és vagyoni helyzetéhez. Milyen kilátásom lehet ennyi év után, hogy kinek hisz a bíróság, mert a kimutatások és igazolások is bizonyítják, hogy jelenlegi keresetem és kiskorú gyermekem ellátására sem elegendő a fizetésem. Ha a lányaim személyesen megkerestek volna, soha nem csuktam volna be a kaput előttük, de mivel bírósági ügyet csináltak, már más szemmel nézek rájuk és gondolok rájuk. A hagyatékról nem is beszélve, hogy hátulról támadnak és soha, de soha nem kerestek meg, hogy Apa - mi történt akkor, hogy soha nem nézel ránk? Most a lányaim 18 és 22 évesek. Várom mindenki véleményét, de legfőképpen, hogy mitévő legyek, mert jelenleg semmiféle fizetési kötelezettséget nem tudok bevállalni, ha a bíróság bármit is ítélne nekik. Ráadásul itt a kiskorú lányom is, akit szintén nem tudok eltartani egy keresetből.

2014. ápr. 1. 06:29
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
18. Nagyon köszönöm amit megírtál, ez is egy elég tanulságos dolog. Elismerésem az apának ő kitartott ennyi időn keresztül, nekem valahogy nem ment. Remélem mások is olvassák és kicsit elgondolkodnak, hogy mit éreztem én egyedül a házban, amikor nem hozhattam el a lányaimat. Vállalom inni kezdtem, de dolgoztam, a gyerektartást hivatalos eljárás nélkül a megállapodott összeg duppláját fizettem. Nem hiszem, hogy ennek ellenére rossz ember lennék. Ha mások elítélnek legyen, de megfogom írni a per végét - csak, hogy nehogy feledésbe merüljön az ügy.
2014. ápr. 1. 10:40
 22/28 anonim ***** válasza:
Gondolom abból a duplából meg anyuka is lubickolt rendesen.:/ Istenem, soha nem köll gyerek, így nem. Én ilyenbe nem akarok belefutni, hogy lehet ezt elkerülni? Csak együttérzésemet tudom küldeni innen.:( Többiek: ez nem a nők pocskondiázása, ne ferdítsétek el a mondanivalót: tényleges kérdés, hogy hogy kerülhető ez el! Ezért is vagyunk itt, hogy tanuljunk, engem érdekelne. Nyilván nincs rá egy egyenképlet, de a tapasztalat beszélhetne.
2014. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ódzkodni a hivatalos ügyintézésektől. Helytelen hozzáállás halasztgatni a dolgokat, mert azok maguktól nemigen szoktak rendeződni. Időben fel kellett volna keresni az önkormányzat gyámügyi osztályát, ahol biztosan tudtak volna hasznos tanácsokat adni, illetve legalább jegyzőkönyvezve lettek volna a történések (pl. a láthatás megtagadása), így most az egész csak bemondáson alapul. Azon ne csodálkozz, ha a lányok nem kerestek. Egy gyereknek arra a felnőttre van igénye, akit ismer és szeret. Biztosan volt szeretet közöttetek annak idején, ez azonban az eltelt évek alatt nem erősödött, hanem éppen hogy gyengült, mivel te lépést sem tettél annak érdekében, hogy lásd őket. Még ha elítélni senki sem fog azért, amiért olyan helyzetbe kerültél, amilyenbe, a jelen helyzetért azért te is felelős vagy, remélhetőleg ezt belátod ?
2014. ápr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

23. 18 évesen lettem apa. 24 évesen még nem volt annyi eszem, hogy valaha is ilyen helyzetbe kerülök.

Nem hiába van a mondás. Ha tudod, hogy elesel, akkor előbb leülsz.

Na én sikeresen elestem. Ebből már visszafordítani semmit sem lehet, de mindkét lánynak már 1 szakma a kezében, miért kellene még mindig miattunk aggódnom, mikor már itt a kiskorú, aki előtt ugyanúgy ott a felhő, hogy eljusson odáig, ameddig a másik kettő. De az anyagi helyzet más volt annak idején, és teljesen más a mai világban.

2014. ápr. 1. 10:52
 25/28 anonim ***** válasza:
szerintem valamit elsumákolsz, amiket csináltál ellenük, azok szoktak így írni és sajnáltatni magukat meg verni a mellüket, hogy születésnapkor vittek ezt azt
2014. ápr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Szerintem,olyan nincs hogy valakit ok nélkül megcsalnak...Ott már van hiányosság,gondok,egy házasságért nem csak az egyik fél felelős,itt pedig csak a te verziód tudjuk.Viszont ami szúrja a szemem,az az,hogy a kisebbik lányodnak azt mondod a másik két lányod a "mostoha testvére"!!Én ha nem tudnám a szó jelentését(javaslom keresd Google-ban meg)akkor se használnám.Nekem is van gyerekem két apától,de sose tettem köztük különbséget,nem,hogy azt mondanám nekik,hogy mostoha testvére..:-( Ha már mindenképp meg akarom különböztetni,akkor a féltestvért használnám.

Amúgy meg most volt a tv-ben,hogy érdemtelenség estén rokontartás sem jár.Márpedig,ha nem tartják a kapcsolatot akkor nem fogsz fizetni,megnyugodhatsz!

2014. ápr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező ne haragudj, de nem tudlak megérteni. Vagyis félig igen. Én elhiszem, hogy nincs pénzetek, de attól még ha jogilag megállapítják akkor sajnos fizetned kell. Nem tudom sajnos jogilag meddig kell a gyerektartást fizetned, de úgy tudom ha nappalin tanul akkor 22-23 éves korig.


Nálunk hasonló most a szitu, csak fordítva. Párom elvált, van egy kislánya. A kislányt mi neveljük, az anyja 4 éve a tájára se nézett. (Kifogást mindig lehet találni ahogy te is előállsz itt most a te saját verzióddal, de a tényen nem változtat, hogy évek óta nem foglalkozol a lányaiddal. Nem nekik kell keresniük téged, hanem neked kell őket keresni elsősorban ez a te feladatod lenne(lett volna már évekkel ezelőtt. AZ hogy az anyja telebeszéli a fejüket még nem indok, neked be kellett volna bizonyítanod az ellenkezőjét nekik és az nem olyan egyszerű hogy küldesz egx lapot azt annyi)).


Szóval nálunk is most ez van, hogy a nőnek megállapítottak 13.000 Ft gyerektartást, de egy forintot nem fizet. A nőnek van egy kiskorú gyereke és egy új élettársa. Az össz bevételük egy hónapban 70.000 Ft és hamarosan ki is lakoltatják őket az albérletből, mert semmit nem fizetnek. Nekünk azt javasolták (hivatalosan), hogy jelentsük fel a nőt, hogy nem fizeti a gyerektartást, az állam meg fogja előlegezni őt meg majd egyszer csak rabosíthatják is és elég nagy a sansz, hogy azt a gyereket akit ő nevel el fogja venni a gyámhatóság tőlük. És nem sajnálom, megérdemlik gond nélkül fel fogjuk jelenteni a nőt. Szóval nehogy így járj te is és a mostani családoddal is kiszúrj.


AMúgy találtam egy ilyen cikket:


" Mikor nem kell tartásdíjat fizetni a nagykorú gyermek számára?


Nem kötelezhető azonban a szülő a nagykorú gyermek által korábban megszerzett szakképesítéssel azonos, vagy annál alacsonyabb szintű végzettséget nyújtó tanulmányok anyagi fedezetének biztosítására (BH 2001/20.), és pl. a gyermek heti 6 órás elfoglaltságot jelentő - szakképzettséget nem biztosító - külföldi nyelvtanfolyamát sem köteles támogatni (BH 2001/70.).


Nem köteles továbbá a szülő tartani (támogatni) a szükséges tanulmányait folytató munkaképes, nagykorú gyermeket akkor sem, ha


1. a gyermek továbbtanulásra alkalmatlan (vagyis, ha a tanulmányait szellemi vagy testi adottságainál fogva tartósan nem képes eredményesen folytatni, vagy ha a továbbtanulás ideje neki felróható okból tartósan elhúzódik),


2. a gyermek a tartásra kötelezettel (vagy vele együtt élő közeli hozzátartozójával) szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít, amelyre tekintettel a társadalmi felfogás szerint a tartásra nem méltó (érdemtelenné válik),


3. ezáltal a szülő saját szükséges tartását, vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.


Ugyancsak mentesül a kötelezett a tartásdíj-fizetési kötelezettség alól, ha a gyermek nagykorúvá válik, munkaviszonyt létesít, vagy ha sorkatonai szolgálatát megkezdi, ahol teljes ellátásban részesül. "


Itt a 2-3-pontra lehet hivatkozni.


Abban az esetben ha köteleznek a tartásdíjra, viszont te nem fizetsz nagykorú gyerek esetén az állam már nem előlegez meg gyerektartást.


Illetve találtam még egy ilyet, hogy oké hogy te fizetsz, de a "gyereknek" is vannak kötelességei.


A tanulmányait folytató gyermek kötelezettségei


A tartásdíj fizetés ellenében a gyermeknek kötelessége, hogy a tanulmányait a tőle elvárható legjobb eredménnyel végezze annak érdekében, hogy a jogszabályban biztosított kedvezményeket (tandíjkedvezmény, ösztöndíj, stb.) kiérdemelje, s ezzel a szülő tartási terheit adott esetben enyhítse. Ha a nagykorú gyermek - neki felróható módon - e kötelezettségének nem tesz eleget, az nem csak a tartásdíj összegének megállapítására hathat ki csökkentőleg, hanem adott esetben a tartási kötelezettség megszüntethetőségét is eredményezheti. A kialakult bírói gyakorlat szerint pl. a középiskolai tanulmányait befejező nagykorú gyermektől elvárható, hogy tanulmányai befejezését követően a lehető legrövidebb időn belül elhelyezkedjen a saját megélhetésének biztosítása érdekében (BH 1981/99.).


"Mentesül a szülő a tartásdíj fizetési kötelezettsége alól, ha a nagykorú gyermek a tanulmányait megszakítja, és a kötelezett szülőtől ezt követően már csak kivételesen várható el, hogy nagykorú gyermeke után újból tartásdíjat fizessen (pl. ha gyermek az érettségi vizsgát követően 3 évig munkaviszonyban állt, rendszeres jövedelemmel rendelkezett és csak ezt követően nyert felvételt az egyetemre (BH 1998/25.).) "


Szóval megtagadhatod a fizetést, ha nem úgy tanul. De mindenképp járj utána a jelenlegi legfrissebb jogszabályoknak, mert csúnyán járhatsz.

2014. ápr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Jó nagy szrban vagy! Szerintem mondd el nekik, mert ha tisztességesek akkor megértik...
2014. ápr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!