Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Mennyire legyek...

Mit tegyek? Mennyire legyek ideges? Van 2 lányom akiket az anyjuk, mikor szétmentünk nem láttam immár 15 éve kb.

Figyelt kérdés
A kisebbik 18 éves a nagyobbik 22 éves. A feleségem félrelépése miatt ment tönkre a házasságunk. Mikor szétmentünk a lányokat elvitte, de sosem sikerült elhoznom őket láthatásra, pedig volt szóbeli megállapodásunk is, és a gyerektartás fizetéséről is. Én fizettem tisztességesen, soha nem maradtam el, sőt folyton emeltem is a tartásdíj összegét. Aztán mivel nem sikerült a lányaimmal a kapcsolatot tartani, minden évben születésnapra és névnapra dísztáviratot adtam fel nekik. Egy kérésem volt a feleségemhez, hogy legalább évente 1-1 db fényképet küldjön a lányaimról. Na ez sem történt meg "sajnos" csak kb 2x. A feleségem kijelentette hagyjam őket békén, úgysem kapom meg a lányokat hiába pedálozok, majd megállapodtunk, hogy rendben, de akkor ők is hagyjanak engem nyugodtan élni tovább az életem. Na ekkor történt, hogy 2005-ben találkoztam a jelenlegi feleségemmel. A volt feleségemtől 2012-ben váltunk el hivatalosan, megállapították, hogy a nagyobbik lányomra gyerektartást fizetnem nem kell, a kicsire meg csak az aktuális év végéig, melyet be is tartottam. 2012. decemberében elvettem a jelenlegi feleségem, de előtte 2006-ban megszületett a közös kislányunk is. Ő most 7 éves. Mivel eddig az exemmel semmilyen kapcsolatom nem volt, a lányok sem kerestek engem, pedig tudják ki vagyok, tudják, hogy én soha nem felejtettem el a születésnapjukat, a mai napig még egy köszönömet sem kaptam tőlük. Erre most a válásunk után és a letelt gyerektartás fizetési kötelezettség után, a lányok és az ex feleségem 1,5-re rá feljelentettek rokontartási díj fizetésére. Mit tegyek? Jelenlegi feleségem 9 hónapja munkanélküli. Van egy kiskorú lányom, tele vagyunk hitellel, nagyszülők segítenek anyagilag meg természetileg, voltak környezettanulmányon a gyámhivataltól, a bíróság lekérte a jelenlegi feleségem adatait is, hogy tényleg munkanélküli, amit megalázónak tartok, mert semmi köze az első családomnak a jelenlegi családom anyagi és vagyoni helyzetéhez. Milyen kilátásom lehet ennyi év után, hogy kinek hisz a bíróság, mert a kimutatások és igazolások is bizonyítják, hogy jelenlegi keresetem és kiskorú gyermekem ellátására sem elegendő a fizetésem. Ha a lányaim személyesen megkerestek volna, soha nem csuktam volna be a kaput előttük, de mivel bírósági ügyet csináltak, már más szemmel nézek rájuk és gondolok rájuk. A hagyatékról nem is beszélve, hogy hátulról támadnak és soha, de soha nem kerestek meg, hogy Apa - mi történt akkor, hogy soha nem nézel ránk? Most a lányaim 18 és 22 évesek. Várom mindenki véleményét, de legfőképpen, hogy mitévő legyek, mert jelenleg semmiféle fizetési kötelezettséget nem tudok bevállalni, ha a bíróság bármit is ítélne nekik. Ráadásul itt a kiskorú lányom is, akit szintén nem tudok eltartani egy keresetből.

2014. ápr. 1. 06:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Mar tegnap is irtal.

Másfél évre visszamenőleg nem lehet követelni semmit, 6 honap a határ, ez ez elso dolog.

A masodik, hogy az exed nem jelenthet fel, max a lányait.

Harmadszor ha nem tartott átok a kapcsolatot, eleve erdemtelenseg miatt fel sem merülhet a rokontartas.

Negyedszer a kiskoru gyermek mindig előnyt élvez a nagykoruval szemben, igy megint csak kizárt, hogy megállapítani rokontartast.

Ötödször az alapfeltétel az, hogy nem mehet a kotelezett tartásának kárára: márpedig ha van ég kiskoru gyermek, te, meg egy jovedelem nelkuli feleség, akkor hacsak nem keresel havi tobbszazezret, ez a feltétel sem all meg.

Nyugi.

2014. ápr. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Igen, igaz, hogy írtam, de visszadobták és gondoltam megpróbálom másik irányból megközelíteni a dolgot. A keresetem a lányom családijával együtt és a havi családi kedvezményel együtt havi 102eFt. Ezért nem tudom, miért húzodik ennyire el a tárgyalás, mikor kész tényekkel van minden bizonyítva.
2014. ápr. 1. 06:42
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Többször is írtál már ki kérdést ezzel kapcsolatban, nem értem, hogy ha ennyire tanácstalan vagy, miért nem egy jogász kérdezel meg? Ha ügyvédre nincs is pénzed, minden bíróságon van panasznap, ott jogvégzett, hozzáértő emberek tudnának megbízható segítséget nyújtani.
2014. ápr. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Na azért kicsit durva volt az utolsó beszólás. Nem Én csaltam meg a feleségemet, hanem ő engem. A mai napig nem ment volna tönkre a házasságunk, ha ő nem teszi meg ezt a lépést, de a pasija fontosabb volt, mint a családja. Ha ez érdemben megfelel egy 2 gyermekes anyuka részére, akkor szenvedjen is. Sosem voltam híve a hivatalos ügyek intézésében és ezért is volt, hogy megállapodás született kettőnk között. De a lányok az a lányok és fogalmuk sincs mi történt, amikor az egyik 5éves a másik 8éves volt. Sosem akartak velem jönni, mert az anyjuk mindennel telebeszélték a fejüket és mint minden gyerek az anyjának hitt. Még a nagyszülők sem tudták elérni, hogy elhozzák őket láthatásra!!!!! Szerintem az exem volt az aki ilyen téren elvadított a gyerekektől. Sajnálom ha másnak ez a véleménye.


A másik dolog, nem sokszor írtam ki még ezt, csak 1x, de az még kezdet kezdetén volt. Reménykedtem benne, hogy lesz aki megért, de folyamatosan, mint itt is falba ütközöm.


Az, hogy menjek jogászhoz - ez is olyan dolog, amit megint nem szeretnék csinálni, nem csak anyagi dolog miatt, hanem a saját érzésem, egyszerűen irtózom, az ilyen helyektől, még a kórházaktól is és mindennemű hivatalos helytől.

2014. ápr. 1. 07:58
 5/28 anonim ***** válasza:
54%

A 4-essel ne törődj. Ő is elvált nő lehet, aki szereti az apákat gazembernek feltüntetni!

Bírósági panasznapon érdeklődj a lehetőségeidről.

2014. ápr. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem igaza van a 4esnek ha igazan akartal volna veluk talalkozni megoldod. Vam lathatas, birosag. Egy igazi szulo aki szereti a gyereket barmit meg tesz erte. Es a lanyok mit koszonjenek? Az evi egy kepes lapot? A gyerek tehet arrol hogy az anyja megcsalt? Ok a hibasak mert tonkrement a hazassagotok? Nem! Nekik valoszinuleg egy apara lett volna szuksguk nem egy kepeslapra evente egyszer, remelem az osszes a kukaban landolt.
2014. ápr. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
53%
Ja es nem elvalt no vagyok hanem egy gyerek akivel az apja kb ennyit torodott...
2014. ápr. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
8. Az, hogy te is gyerek vagy, ez olyan dolog, hogy most én is pereljem be 40 évesen a szüleimet, hogy márpedig még fizessenek, mert úgy döntök, hogy nem dolgozom tovább, hanem tanulni akarok???????
2014. ápr. 1. 08:14
 9/28 anonim ***** válasza:
77%
Hat a szulo "dolga" lenne hogy tamogassa gyereket a tanulasban. Az mas kerdes hogy en a biologiai apukamra csak egy sperma donorkent tudok tekinteni igy szulonek se mondanam es halistennek aki felnevelt megtehetii hogy fizesse a sulimat. De ha a gyerek szemszogebol nezem, igen ha mar apa nem tudtal lenni legalabb penzzel tamogasd a gyereked... de mivel anyagilag te se allsz ugy gondolom fizetned se kell majd
2014. ápr. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Na most az egyben egyetértünk. Nem is zárkózom el semmilyen fizetési kötelezettség elől, de a "jelenlegi" helyzet az ami ebben meggátol. Ha lenne munkája a feleségemnek semmi gond nem lenne és saját magam is fizetnék, mint ahogy mindig is tettem, leszámítva, hogy lejárt-e a gyerektartás vagy sem. De mivel ez a helyzet, nem tehetem meg és nem állok a magas kereseti emberek topplistáján, örülök ha egyáltalán a kiskorú lányomnak megtudjuk adni azt, amire szüksége van. Bár már ruházni sem mi ruházzunk, hanem kapjuk és az önkormányzatnál is le van jelentve, hogy ingyen reggelit és ebédet kapjon. Ha nem így lenne soha nem vennénk igénybe ilyen dolgokat, ami egy kis faluban az én szememben szégyen!
2014. ápr. 1. 08:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!