Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Mennyire legyek...

Mit tegyek? Mennyire legyek ideges? Van 2 lányom akiket az anyjuk, mikor szétmentünk nem láttam immár 15 éve kb.

Figyelt kérdés
A kisebbik 18 éves a nagyobbik 22 éves. A feleségem félrelépése miatt ment tönkre a házasságunk. Mikor szétmentünk a lányokat elvitte, de sosem sikerült elhoznom őket láthatásra, pedig volt szóbeli megállapodásunk is, és a gyerektartás fizetéséről is. Én fizettem tisztességesen, soha nem maradtam el, sőt folyton emeltem is a tartásdíj összegét. Aztán mivel nem sikerült a lányaimmal a kapcsolatot tartani, minden évben születésnapra és névnapra dísztáviratot adtam fel nekik. Egy kérésem volt a feleségemhez, hogy legalább évente 1-1 db fényképet küldjön a lányaimról. Na ez sem történt meg "sajnos" csak kb 2x. A feleségem kijelentette hagyjam őket békén, úgysem kapom meg a lányokat hiába pedálozok, majd megállapodtunk, hogy rendben, de akkor ők is hagyjanak engem nyugodtan élni tovább az életem. Na ekkor történt, hogy 2005-ben találkoztam a jelenlegi feleségemmel. A volt feleségemtől 2012-ben váltunk el hivatalosan, megállapították, hogy a nagyobbik lányomra gyerektartást fizetnem nem kell, a kicsire meg csak az aktuális év végéig, melyet be is tartottam. 2012. decemberében elvettem a jelenlegi feleségem, de előtte 2006-ban megszületett a közös kislányunk is. Ő most 7 éves. Mivel eddig az exemmel semmilyen kapcsolatom nem volt, a lányok sem kerestek engem, pedig tudják ki vagyok, tudják, hogy én soha nem felejtettem el a születésnapjukat, a mai napig még egy köszönömet sem kaptam tőlük. Erre most a válásunk után és a letelt gyerektartás fizetési kötelezettség után, a lányok és az ex feleségem 1,5-re rá feljelentettek rokontartási díj fizetésére. Mit tegyek? Jelenlegi feleségem 9 hónapja munkanélküli. Van egy kiskorú lányom, tele vagyunk hitellel, nagyszülők segítenek anyagilag meg természetileg, voltak környezettanulmányon a gyámhivataltól, a bíróság lekérte a jelenlegi feleségem adatait is, hogy tényleg munkanélküli, amit megalázónak tartok, mert semmi köze az első családomnak a jelenlegi családom anyagi és vagyoni helyzetéhez. Milyen kilátásom lehet ennyi év után, hogy kinek hisz a bíróság, mert a kimutatások és igazolások is bizonyítják, hogy jelenlegi keresetem és kiskorú gyermekem ellátására sem elegendő a fizetésem. Ha a lányaim személyesen megkerestek volna, soha nem csuktam volna be a kaput előttük, de mivel bírósági ügyet csináltak, már más szemmel nézek rájuk és gondolok rájuk. A hagyatékról nem is beszélve, hogy hátulról támadnak és soha, de soha nem kerestek meg, hogy Apa - mi történt akkor, hogy soha nem nézel ránk? Most a lányaim 18 és 22 évesek. Várom mindenki véleményét, de legfőképpen, hogy mitévő legyek, mert jelenleg semmiféle fizetési kötelezettséget nem tudok bevállalni, ha a bíróság bármit is ítélne nekik. Ráadásul itt a kiskorú lányom is, akit szintén nem tudok eltartani egy keresetből.

2014. ápr. 1. 06:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, először is hogy a jóéletbe tudtál elvenni egy ilyen féreg jellemű nőt? Nincs jobb kifejezés erre. Na, mostmár mindegy. A másik: azzal számolnod kell, hogy az emberiség jórésze funkcionális analfabéta, lásd a szövegértést (ki csalt meg kit), az egyszerű kis érzelmi világuk mentén reagálnak, a sokszor fikarcnyival sem eltérő jellemű nőcskék, olynaok, mint a volt feleséged, ez sajnos benne van a pakliban. Az én tanácsom az lenne - bár igen nehéz, tudom - hogy annyira ne nézz más szemmel a lányaidra, nem kész felnőttek még, azt pedig, amint magad is gondolhatod, az anyjuk igen erősen ellened nevelte őket, semmi egészséges ellenhatás, apai oldalm a részedről legalábbis sajnos nem volt, így egyértelmű és könnyen összerakható, hogy mi történt. Pontosan emiatt nem engedte őket látni. Talán, ha elkezdenek igazából élni ls kapják a pofonokat a nagybetűstől, talán normális férjet is sodor melléjük az élet, csökken az anyai behatás és felkeresnek, bár sok esetben a masszív, éveken át tartó ellenhangolás megkövültté lesz, ne legyen esetetekben így. Te tudtad, hogy ők hol laknak, próbáltad látogatni őket? Ha igen, teljes elutasítás volt az osztályrészed? Hihetetlen nők vannak, együttérzésemet tudom csak kifejezni. Remélem a mostani már egy jobb választás.
2014. ápr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Hát csak remélni tudom, hogy a lányaim egyszer belekerülnek a csapdába, hogy megtudják az igazságot és más szemmel nézzenek rám, ne csak a pénzeszsákot lássák bennem. A jelenlegi feleségemet nagyon jól ismerem, együtt kezdtük az általános iskolát egymás mellett ültünk az iskola padban és imádtuk egymást. Én vakon bízom benne, de mint az elsőnél is nálam a megcsalás tabu, de ez van az ő részéről is. Ezt még kezdet kezdetén leszögeztük és hála érzem, hogy imád. A kicsi lányom is, és ez az ami elszomorít, hogy még viszont olyan kicsi, hogy hiába kérdezi amikor a kezébe akad a másik 2 lányom fényképe, hogy kik ezek, nem érti mit jelent, hogy mostoha testvér. Nagyon szeretne testvért, de megvallom nem akarok én sem többet sem a jelenlegi feleségem. Egyet akartunk, ráadásul lányt és sikerült. Most az anyagi gondok vannak sajnos előnybe szorítva a szememben a többi csak másodlagos. Láttam a 2 lányomat élőben, de megvallom egyik sem ütött rám, de még csak egyik családtagomra sem. Mindkettő teljesen az exem családja. Néha még el is bizonytalanodom, hogy tényleg az enyémek-e. A nagyobbikat még elhiszem, de a kicsinél már kételkedem. Csak azóta mióta láttam őket és tudom mit tett velem az anyjuk, amiért szétmentünk.
2014. ápr. 1. 09:08
 13/28 anonim ***** válasza:
74%

Sajnálom a kisebbik lányod, Én egy olyan lány vagyok, a külsőségeknen anura hasonlitok, és apu mindig kételkedett benne hogy az övé vagyok-e. Szegény anyunak egész életében az volt a dolga, hogy bizongassa minden apró kis részletenben, hog az apu az apukám, pont ugy áll a lábad ujja mint apádnak, pknt ugy beszélsz mint apukád, stb. A nővéremet elvitte nem egyszer, engem nem. egy éltre tette tönkre bennem az apuba való hitemet, ugyanis nem tetszett neki gyermektartást fizetni. Többször pereskedtek is. Miattam. Amennyiben éppen időben észbekaptál, hogy talán nem a te lányod a kisebb, ott a lehetőség, csináltass dns tesztet, bár az is pénzbe kerül.

nem érdemled meg a germekedet, és még jó hogy nem keresnek. Mindig és mindenkor a szülő dolga keresni a gyermekével a kapcsolatot !!! Nehogy megforditsd már a sorrendet . Te vagy a felnőútt, a tapasztalt, az okos, a tudó, mit vársz ? a gyerektől ?

A feleségeddel való pénzügyi pereskedésekhez pedig találsz jogászt , akár családsegitőben is kérhetsz sgitséget, biróságokon, ingyenes jogszolgáltatások is vannak kevés jövedelmőeknek. A gyermekhez való hozzáállásodat ne a pénz határozza meg.

Szép dolog hogy nem felejtkeztél el egy születésnapról sem, ám édes kevés.

A feleséged félrelépett, az csak rád és a feleségedre tartozik, a gyermekeknek semmi köze hozzá.

2014. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
60%

Ez már a harmadik kérdésed erről a témáról. Már rájöhettél volna, hogy jó választ nem fogsz kapni, mert sokan csak pocskondiázni árnak ide.

Ha a kérdésedre akarsz választ, akkor írj a "jogiforum.hu" oldalra. Ott jogászok válaszolnak, és nem az a cél, hogy még egyet beléd rúgjanak. Mert itt csak ezt kapod.


Ha esetleg ott sem kapnál választ, akkor keress fel egy ügyvédet. Nem árt neked, mert eléggé parázol.

2014. ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
14. Ebben igazat adok neked, csak lennének a helyemben, lehethogy kicsit megváltozna a gondolkodásuk és érdekes, nekik is ugyanaz lenne a véleményük, mint nekem!
2014. ápr. 1. 10:02
 16/28 anonim ***** válasza:
88%

Sajnálom a nagy lányaidat hogy ilyen apjuk van. Érdekes téged valami mindig meggátolt abban, hogy rendes szülő, igazi apa legyél. Nem voltál jelen az életükben amikor kicsik voltak mert az anyjuk megcsalt téged, "telebeszélte" a fejüket, nem kerestek stb. Most hogy nagyobbak még anyagilag sem akarod támogatni őket ha már érzelmileg nem tetted.

Az szép és jó hogy van új családod és kiskorú gyereked, de akkor a nagyobb gyerekek nem is számítanak? Talán nem egyenlő arányban kellene a szeretetedet, figyelmedet és pénzedet elosztanod közöttük? Nem tehetnek róla a lányok hogy nem működött a kapcsolatotok az édesanyjukkal, de egy normális felnőtt embernek a gyerekei az elsők és nem hagyja 15 évig annyiban, hogy nem hall felőlük, nem látja őket. Lehet, hogy nem fair dolog amiért bírósághoz fordulnak ellened, de az sem fair amit te csináltál 15 évig. Gondolj bele, mit kaptak tőled a lányait, mint apjuktól ez idő alatt? 15 db születésnap köszöntést, jól ki vannak segítve...

2014. ápr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
88%

1. 15 évig tűrted, hogy nem láthatod a lányaidat, csak azért, hogy ne kelljen bíróságra menned. Ezt én nemtörődömségnek, lustaságnak, és érdektelenségnek nevezem. Ha nem tettél jó pár évig lépéseket, akkor igazán nem érdekelt a dolog.


2. Miért köszönnék meg a lányaid, hogy nem felejtetted el a születésnapjukat? Ott voltál egyszer is? Meghallgattad a bajaikat egyszer is? Nem ők tehetnek arról, hogy nem mertél az exed ellen fellépni, hogy igenis látni akarod őket, és ha nem hagyja, akkor bíróságon érvényesíted a jogaidat.


3. A volt családodnak valóban nincs köze a jelenlegi helyzetedhez, főleg nem anyagi tekintetben. Viszont ha jogosultak a lányaid a tanulmányaik miatt a rokontartásra, neked kutya kötelességed gondoskodni róluk.


Ebben a sztoriban te hibáztál valami rettenetesen nagyot, 15 évvel ezelőtt. Senki, és semmi nem akadályozhat meg egy szerető szülőt abban, hogy lássa a gyerekeit, hogy tarthassa velük a kapcsolatot, hacsak az a szülő nem tett olyat, ami ezt a lehetőséget elveszi tőle.

Szóval Te hibáztál, vállald a felelősséget, és az anyagi helyzetedet ne onnan közelítsd meg, hogy tele vagy hitellel, és nem tudsz a jelenlegi családodról se gondoskodni, mert az évek alatt nyilván tudtad hogy van két gyereked akiről alapból gondoskodni kell.

2014. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
68%

Időpont ma 10:19

Te is csak a kérdezőt szidod, holott nem élted az ő életét.

Azt hiszed az apuka mindent megtud tenni?

Na akkor kapaszkodj meg.

A szomszédomban él egy nagyon rosszindulatú nő (talán olyan mint te ami a rosszindulatot jelenti) 2 15 éves gyerek van ott. Én azóta ismerem őket, amióta fiatal házasként a szomszédba költöztek. Amikor az ikrek megszülettek az apuka a világ legboldogabb apukája volt. De ugye el kell tartani a családot, így sokat dolgozott. Reggel ment este jött. Jól éltek. Hétvégén mindig csak a lányok nevetését lehetett hallani, mert az apjuk végig velük foglalkozott. Volt, hogy a boltba úgy mentek, hogy az egyik lány az egyik karján a másik a másik karján ült.

De a neje unatkozott, és félrekacsintott. Ennek ellenére az apuka megbocsájtott, mert imádta a lányokat. De az asszony kidobta, elvált tőle. Az apuka nem követelőzött. Ott hagyta a házat, mondván elég a lányoknak az, hogy az apjuk már nincs velük, nem akarta még az otthonukból is kirángatni. De minden hétvégén jött. Mindig vitte a lányokat. Egészen addig nem is volt gond, míg egy pasi oda nem költözött. Onnantól kezdve az anyuka a lányokat az apjuk ellen nevelte, és nem engedte az apának, hogy a lányait lássa. Mindig jött. A kapuban állt, még akkor is ha szakadt az eső. Volt, hogy a pasija kijött, és kis híján megverte. A lányoknak meg azt mondta az anyjuk: "Látjátok, apátok már nem szeret titeket"

Az apuka elment bíróságra. Mi is ott voltunk mint tanúk, hogy nem igaz amit a volt feleség mond, mert az apuka jó ember, vinné a lányokat, de fenyegetik, nem engedik. A bírósági per évekig húzódik, főleg ha a volt nej mindig elnapolást kér, és nem jelenik meg. Nem 1-2 év hanem 5-8 év is eltelik. Persze a bíró mindig mondja, hogy a láthatási jog megilleti az apát, de az asszonyt ez nem érdekli. Már szabtak ki pénzbírságot is. Kifizette de akkor sem vihette el a lányokat. A lányok tavaly érettségiztek. Az apuka elfáradt az állandó perek miatt. Minden évben szülinapkor elmegy, és a ház elé teszi az ajándékot. De sokszor láttuk, hogy az anyuka nem adja oda a lányoknak.

Én csak abban reménykedem, hogy egyik nap a lányok szeme kinyílik, és rájönnek az igazságra.


Szóval mielőtt pocskondiáznád a kérdezőt, miért nem beszélgetsz vele, hogy mégis mi hogyan történt????

2014. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

16. Úgy látom a világon mindig csak a férfiak a hibásak, de a nők tökéletesek.Ezen meg is lepődtem volna ha nem kerülne elő.


Viszont egy 5 és egy 8 éves gyerek, aki sír, és húzza meg üvölt vele az anyja, hogy tűnés be a házba, mert nem jöhetnek velem, az persze természetes!!!!??????? Ugye??????

2014. ápr. 1. 10:34
 20/28 anonim ***** válasza:
63%
ma 10:34 Bocsánat elírtam két 19 éves gyerek.
2014. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!