Mi a véleményetek erről az új törvényről elvált szülők esetében?
Nem igazán. Ahol vitás válás volt és harcolt mindkét fél a gyerekért, ott ez a szabály csak meghosszabbítja a két fél között a vitát, pereskedést. Ha együtt élni nem tudtak, majd akkor pont ilyen távirányítós üzemmódban fognak tudni jól együttműködni... hahaha. Ezzel csak újabb viták lesznek, és a hivatalokat is jobban leterhelik majd, mert tuti hogy lesznek akik azért perelnek, mert a különélő szülő nem foglalkozik a gyerekével, a külön élők meg azért, mert a másik szülő pont vele ellenkező dolgokra neveli a gyereket, hiába szól ő bele...
Az a NAGYON SZOMORÚ, hogy az állam is ilyen törvényeket hoz, hogy mi a teendő miután már megtörtént a baj. A MEGELŐZÉSSEL SOHA SENKI NEM FOGLALKOZIK!
A házasodást és a gyerekvállalást kellene szigorúbb szabályokhoz kötni. Például úgy, hogy aki válik, az legyen köteles X összeg büntetést fizetni az államnak! Aki meg úgy válik, hogy már gyereke van vagy megfogant gyereke van, azok még ötszörösét fizessék ki büntetésként az államnak, ha válnak. (Ez utóbbi esetben az összeg legyen a gyereké egy számlán, amit 18 éves kora után vehet fel...)
Mindezt a gyerekek érdekében...
Sokkal nagyobb felelősségtudatra lehetne nevelni így az embereket, és akkor csak ritkább esetben lenne kérdés, hogy kihez kerüljön a gyerek és ki nevelje...
utolsonak igaza van.
tobbiek csak azt erik el h kevesebb hazassag lenne.
meg nehogy mar az allam dontse el h ki hazasodhat.
bar en amugy sem akarok, nem szeretnem felet attadni 1 meg.....vult nonek, ami az enyem, majd eleten att azert dolgozni, h ez vegett felvett hitelt torlesszem.
ha tehetnem orokbe fogadnek, de egyedul 0 eselyem van...
Az a baj, hogy én ezt el sem tudom képzelni, hogy működik a gyakorlatban, ahol a szülők képtelenek egymással megegyezni, akár házasságon belül is.
Mi van akkor, ha egyik szülő ragaszkodik hozzá, hogy 7:45-kor legyen a gyerek ágyban, a másik meg azt mondja elég 9-kor.
Kinek a szava számít törvény szerint?
Jó esetben természetesen azonos gyereknevelési elveik vannak azoknak, akik közös gyereket vállaltak, de ha nem?
Ki fog vitás kérdésekben dönteni és kinek ad igazat?
Igazán lényegi dolgokban (lakóhely, iskola, stb..) most is muszáj, hogy meglegyen mindkét engedélye.
De nem tudom elképzelni kisebb dolgokban, hogy bármi haszna lenne ennek, ha nincs együttműködés a szülők között.
Kinek adna ez több jogot? Érzésem szerint egyik szülőnek sem.
Aki neveli és aki nem neveli, annak is ugyanannyi joga van eldönteni, hogy mikor legyen a lefekvés ideje.
Bocs, hogy csak ehhez az egy példához ragaszkodok, de valóban nem tudom elképzelni ezt a gyakorlatban.
Pedig a 11. válaszoló nagyon jókat írt. Az utána levők meg...
"valaki ne váljon el mondjuk az agresszív,alkoholista ,vagy éppen pedofil férjétől/feleségétől,csak azért mert nem tudja kifizetni a büntetést?"
Nyilván nem úgy működne a dolog, hogy egyáltalán nem lehet ingyen elválni semmilyen esetben. Pl. beszámíthatatlanná vált személyek esetében, vagy egyéb komoly indoknál lehetne kérvényt beadni, vagy valami. Az ötlet lehet, hogy azt eredményezné, hogy kevesebb lenne a házasság, de azoknak a minősége legalább javulna, hiszen az emberek nem mennének hozzá az első jöttmenthez, ha becsúszik a baba, hanem felelősségteljes döntést hoznának.
"egy gyereknek egy szar házasságban csak rosszabb,mint mondjuk egy kiegyensúlyozott,de elvált szülő mellett."
Azért meg kellene kérdezni egy gyereket, akinek a feje fölött az elvált szülei vitatkoznak, hogy mikorra kell hazaérnie, mikor kell lefeküdnie stb. hogy neki ez jó érzés-e vagy nem. Amint van gyerek is egy házasságban, onnantól kezdve a válás már nem a szülők magánügye. A gyereknek az a jó, ha a szülei együtt vannak és jó házasságban élnek. Ehhez pedig annyit kellene tenniük az embereknek, hogy felelősségteljesen házasodnak, nem rózsaszín ködben és nem úgy, hogy nem ismerik egymást eléggé és még kommunikálni is képtelenek egymással.
"De miért kell mindenképpen békíteni?Miért kell megakadályozni egy válást?"
Mert a házasság már nem arról szól, hogy elveszel valakit, megunod, elválsz. Az emberek összekeverik az együtt járással, az még működhet így, hogy ha már nem szereted, szakítasz vele. De a házasság egy életre szóló döntés kellene legyen, azzal kellene megkötni, akivel le szeretnénk élni az életünket, tehát felelősségteljesen kellene választani. És ez most nem valami vallásos maszlag, hanem azért van így, mert a gyerekeknek ez a legjobb, nem pedig a csonka családok vagy az állandóan veszekedő szülők. Csak körül kell itt nézni, mennyi a panaszkodó szülő, gyerek, féltestvér, mostohatestvér, mostohaszülő... Kinek jó egy válás? Hát senkinek. Legfeljebb az ügyvédnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!