Mi a véleményetek erről az új törvényről elvált szülők esetében?
Saját példa: nem, nem oldható meg.
Aki 14napból 12-t van vele, úgyis az dönti el, mit csináljon a gyerek. Aztán tartja a markát a másik felé, hogy fizessen. (pl. a nő márkás ruhákban járatja a gyereket, majd sír az exének, hogy adjon több pénzt, mert nem futja ruhára!)
Ha jó viszonyban maradnak a felek és képesek legalább a gyerek ügyeit megbeszélni, akkor ez szerintem alap kellene, hogy legyen. Nyilván nem a legapróbb részletekig, de hogy milyen különórákra járjon, mikor, kivel és hova mehet, stb. ezeket szerintem illene egymással megbeszélni, annál is inkább, hogy ne legyen olyan probléma, hogy anyu engedi, apu nem, avagy fordítva.
Törvényileg ezt viszont szerintem nem lehet szabályozni, mert ha két ember annyira orrol egymásra, akkor az ilyen apróságokban a büdös életben nem fognak tudni megegyezni, sőt még majd igyekeznek egymás orra alá borsot törni, amihez a gyerek egy eszközzé válik.
Nekem ez a véleményem.
szerintem eddig is így kellett volna.
Elvileg nem kéthetente láthatja, csak ekkor kötelezhető a máik szülő arra hogy odaadja a gyereket.
Tehát elvileg eddig is az lett volna a jó, ha a szülő akkor láthatja a gyerekét, amikor szeretné.
Aki eddig nem akart beleszólni, az ezután sem fog, szerintem jogos elvárás, hogy a gyerekem életében részt vehessek. tehát pl az egyik szülő elengedné mindenhova, a másik szülő szorosabban fogná a gyereket, ez egy együtt élő szülők esetében is így van.
tehát ha valóban csak 2 hetente látja a gyereket a szülő, úgy sem tudja azt mondani, hogy délután átmehet-e a barátnőihez..
ez azokban a helyzetekben segítség, amikor napi kapcsolatban vannak.
mert eddig törvényileg nem volt joga a másik szülőnek beleszólni, ha lett volna mibe
Hát az én életemnek jót tesz. Egyik héten nálam van a gyerek, a másik héten az anyjánál, bár tőlem általában különböző indokokkal elviszi 2-3 nap után ( pl.: köhög, beteg, dolga van, stb. ) és ezt nem veszik sehol figyelemben, így csak papíron áll az 1 hét - 1 hét. Nem foglalkozik a gyerekkel. Nem tudja milyen órái vannak, kik a barátai, a tanulmányi eredményei sem érdeklik. Csak azért nem veri, mert akkor a bíróság nekem ítélné ( végre ) és kell neki a gyerektartás ( amit nem a gyerekre költ, de mivel kap ennivalót és ruhát, normál körülmények között él, amit az új párja biztosít, de ő is lesz*arja a gyereket, így nincs mit tenni ). Eddig hiába próbáltam bármit is tenni, csak rosszul jöttem ki belőle ( közel 1,5 évig alkoholista lettem, bár mostanra már leszoktam ), a gyerek pedig... inkább hagyjuk, mert amilyen nevelést kap, illetve nem kap...
Szóval nekem ez most így jó.
ma 12:03
A helyzetedben komolyan úgy gondolod, a törvény okán minden meg fog változni köztetek a volt feleségeddel? Egy dolog a törvény és egy annak megvalósítása. Bőven hoztak olyan törvényeket, amelyek megvalósítása szinte egyenlő a 0-val.
Ez nem új törvény, eddig is így volt, max. a megfogalmazás változott.
Akinek nem vonták meg a szülői felügyeleti jogát, eddig is dönthetett a gyermeket érintő különösen fontos kérdésekben (iskoláztatás, lakóhely, stb.)
És ez most is így van, nem abba szólhat bele, hogy hánykor feküdjön le.
Ha már fizet a szülő, az a minimum, hogy lehessen valami beleszólása abba, hogy mire megy el az a pénz. Hallottam olyanról, hogy a pasas fizeti a nőnek a gyerektartást, amit aztán nő új csávója eliszik. Ami pedig a gyereket illeti, mindkét szülőnek joga kellene legyen részt venni a nevelésében. Ebből a szempontból az a legjobb megoldás, ha a gyerek azonos időtartamot tölt el mindkét szülőnél, pl. felváltva 2 hét anyuka, 2 hét apuka (ami nyilván csak úgy oldható meg, ha egy városban laknak az elvált szülők). Csak sajnos a gyakorlatban úgyis az van, hogy az dirigál, akinél éppen van a gyerek, a másik meg úgyse tudja ellenőrizni.
Apróbetűs részként megjegyzem, csak hogy le is legyek pontozva: aki jól meggondolja, kit vesz el, és normálisan viszonyul a házassághoz, az nem fog elválni, és megkíméli magát és a gyerekét is az ilyen problémáktól. Amióta nem "szégyen" a válás, sok párocska rögtön elválik az első vita után ahelyett, hogy mondjuk megpróbálnának egymással beszélni, kompromisszumokat kötni. (Akinek nem inge, ne vegye magára, nyilván létezik komoly ok is a válásra, de nem az olyan kis hülyeségek, amiket simán meg lehetne beszélni.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!