Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha te is ilyen csaladban...

Ha te is ilyen csaladban eltel irnal par tanacsot?

Figyelt kérdés
A gyerekkorom azzal telt hogy apam utot mindenert hiaba voltam jo magaviseletu. Anyam allandoan veszekedett velem. Most, hogy felnottem is allandoan veszekednek velem mindenert. Hiaba voltam jo tanulo mindig rossz vagyuk a szemukben. Most nincs munkam es allandoan ezt hallgatom hiaba csinalok meg itthon mindent. Mondjuk mikor dolgoztam is cseszegettek pl. hogy milyen ruhaban megyek. Ezek miatt en a penzukbol nem is koltok semmit, mert azt is sajnaljak ha pl. a colabol amit vesznek iszok. Sajnos szorongasos betegsegem is van. Egyre inkabb nyilvanvalo hogy el kell koltoznom mert itt nyugalmam nem lesz. Sajnos nincs parkapcsolatom sem. Mit tehetnek. 25 L
2014. márc. 10. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb a költözés szerintem, egy ideig biztos fennmarad a szorongás de egy idő múlva elmúlik és megtalálod utad.
2014. márc. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Ja ismerős,én sem voltam elég jó a szemükben,mindig csak leminősítették,amit csinálok,meg senki szar voltam a szemükben,persze most,hogy mégis vittem valamire,amit egyetemi éveim alatt elnyomtak,meg b*gattak erőteljesen,máris nem mernek vergődni,mert tudják,hogy fogom magam és elmegyek otthonról,mivel van pénzem,és anyagilag is támogatom őket...az mondjuk ok tény,hogy a viszonyunk jobbra fordult,már öcsém van az előtérben.Lehet idővel leszállnak rólad is,de költözz el a fenébe,amint csak tudsz,én is 25 vagyok mint te.
2014. márc. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy pszichiátert, hogy rendbe szedje az önértékelésed. Úgy talán könnyebben találsz munkát, párt. Ha el tudod tartani magad, költözz el, és még csak környékükre se menj.
2014. márc. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az meg nem olcsó a pszihiáter,gondolom én...inkább álljon talpra,találjon 1 munkát,és 3havi bevételből,már egy albérletet is betud biztosítani,valami nagyvárosban,jó messze,vagy külföldre..bár oda már több pénz kell.
2014. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

NEm olcsó, ez tény, de akinek 25 évig rombolták az önértékelését, elhitették vele, hogy semmire sem jó, semmit sem ér, és egyfolytában szorong, az szerinted egyedül hogy változtasson az életén? Keressen munkát, jó, de szerinted egy labilis idegzetű embert vesznek fel, akinek nincs önbizalma, vagy akinek határozott kiállása van?

Úgy tűnik, pillanatnyilag nincs olyan ember körülötte, aki támogatná, párja nincs. De önbizalom nélkül ismerkedni is elég nehéz. Ördögi kör, és valahogy ki kell lépni belőle.

Egyébként nem fontos magánrendelésre járnia, kérjen háziorvostól beutalót, és elmehet ingyen is.

2014. márc. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
igen,igazad van.
2014. márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen családban éltem - gimi után rögtön másik városba jelentkeztem egyetemre, koleszba.

Nem mondom, hogy könnyű volt az elején (azóta is szorongásos vagyok, szerintem sosem fog teljesen elmúlni), de az biztos, hogy ha tovább otthon maradok, sosem török ki abból a nihil, passzív, letargikus állapotból, amiben éltem :S


Egy tanácsom van: MENEKÜLJ!!! Szeresd a szüleidet, támogasd őket, HA TUDOD, de légy önző, és a saját boldogságod legyen az első.

2014. márc. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
En is addig ereztem jol magam mig tovabbtanultam. Olyan nyugodt kiegyensulyozott voltam. Csak sajnos nem talaltam munkat es haza kellett jonnom.
2014. márc. 10. 14:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!