Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni, kigyógyult...

Mit tudnék tenni, kigyógyult depisek tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit kezdjek Édesanyámmal. Egyszerűen kikészít már... Depressziós, gyógyszereket szed már kb 20 éve. Azt mondja nincs értelme az életének, feladta, nincs motivációja, meg akar halni, minek éljen. Mindent utál, nem okoz örömet neki semmi, nem szereti a munkáját, nincs sikerélménye. Elhagyta magát, nem törödik magával, ápolatlan, nem takarít, nem csinál semmit, csak egész nap fekszik. Tanácsra nem hallgat, mindenkit ellök magától. Nem engedi, higy segítsenek, és magán sem akar segíteni. Csak sír, panaszkodik, arcán a teljes világfájdalom.

Engem meg teljesen kikészít. Hiába adok tanácsokat, hiába támigatom, hiába nindok bármit, kedvesen elmondom, higy magán tud segíteni, indulatosan elmondom, hogy csak ő tehet érte, hogy jobban legyen, semmi....

Mit tudok tenni?


2014. jan. 3. 12:34
1 2
 1/14 whyme válasza:
nehéz ügy.. próbáld meg összehozni régi ismerőseivel. Vedd rá őket, hogy látogassák meg, hátha örülne neki.
2014. jan. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Beutaló egy pszichológushoz?
2014. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Milyen gyògyszereket szed? Lehet azt kéne felülvizsgálni, adagoláson állìtani. Van az a fajta depresszió, ahol az agyban zajlò kémiai folyamatokat kell helyrerakni gyógyszeres kezeléssel. Pszichiáter tud ebben segìteni.
2014. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Pszichologus úgy szarja le, ahogy van. De ha vki tud ajénlani egy jót, azt megköszönném. Pszichiáter hozzáállása szintén szar... Újhoz nem akar menni, mert feladta már a keresgélést. De én rávenném, hogy menjen másikhoz, aki normálisan áll hozzá. Ide is várom ajánlást, ha vki tud Budapesten.
2014. jan. 3. 12:52
 5/14 A kérdező kommentje:

Ja és valamit elfelejtettem.


Szerintetek nem tenne neki jót egy kutya? Azért gondolom, mert egy kutya mellett nem hagyhatja el magát annyira, ott van mindig mellette, mert én ugye nem tudok. Egy kutyával törődni kell és szeretetet ad. Szerintetek?

2014. jan. 3. 13:12
 6/14 anonim ***** válasza:
6%
Ez egy jó ötlet. Viszont sztem a depresszióra nincs külön orvosság...ez inkább életuntság, önsajáltatás. Mi az oka az egésznek? Mert olyan nincs hogy az ember nem tud felállni. Nem akar. Ha te mindent megtettél, akkor aludj nyugodtan. Mindenki a maga sorsáért felelős, te ne rontsd el ezzel az életed.
2014. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A legjobb gyógyszer a nevetés. Jó értelemben.
2014. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom suerelmi bánattal kezdődött a dolog még 20 évvel ezelőtt. Azóta ez elmúlt, jöttek más kudarcok, ami miatt fent maradt az állapot. Valószínű örökölte is, mert papán is ilyen volt.
2014. jan. 3. 14:31
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy kutya vagy macska valóban jó ötlet. Az állatok nem okoznak fájdalmat, csak szeretetet adnak. És legalább anyukád is érzi, hogy valaki mindig ott van vele. De esetleg arra is gondolj, hogyha anyukádnak mégsem jön be, akkor ki fogja gondolzni.
2014. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az állattartàssal òvatos lennék... Ha a nagy világfájdalmàban nem viszi le a kutyust, nem almozza a cicát, az csak még egy rakàs kaka szò szerint...
2014. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!