Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves kortól hagynád...

Hány éves kortól hagynád otthon egyedül a gyerekedet több napra?

Figyelt kérdés
2014. márc. 9. 15:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
Én 10 évesen már voltam otthon egyedül. 13-14 évesen meg végképp semmi gond nem volt ezzel.
2014. márc. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%
10 évesen voltam otthon úgy, hogy anya csak este jött, 14 évesen úgyis, hogy napokig nem volt itthon. Vidéken volt kórházban nagymamámnál, vagy hasonlók. Az eredménye, hogy az egyetemi koliban kitűnően elvagyok hétvégén is, akkor is, ha nincs ott senki. (van olyan 24 éves, aki képtelen egyedül aludni) Szóval, ha megbízható és csak pár napról van szó, szerintem nyugodtan. Persze azért kérdezzétek meg őt is, hogy bevállalja-e az egyedül alvást is.
2014. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
57%

Ennyi idősen nyugodtan otthon maradhat egyedül.

Legyen sok mirelit, félkész étel, kapjon pénzt és semmi baja sem lesz.

Én mindig szerettem egyedül lenni otthon :)

2014. márc. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Napokra egyedul minimum 16 eves kell hogy legyen. Addig amugy is buntetendo, kiskoru gondatlan veszelyeztetese miatt olyan pert akasztanak a nyakadba, hogy csak nezhetsz. 16 evesen is csak ugy, hogy van egy megbizhato felnott, aki idonkent "ellenorzi", akit gond eseten hivhat. Ezt a felnottet pedig ellatnam hivatalos felhatalmazassal is, hogy gond eseten segithessen is a gyereknek.
2014. márc. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
39%

Off: Esetleg lehetne addig egy barátnőéknél.

On: én ha jól emlékszem talán 16 éves lehettem, amikor egyedül otthon voltam több napra. Ha megbízható a gyereked, szerintem pár napra maradhat egyedül.

2014. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
26%

engem már óvodásan is egyedül hagyott anyám. ő hétfőtől vasárnapig későig dolgozott, nagyapám pedig hétvégente nem volt csak otthon(apa nem vigyázott ránk, csak akkor láttuk amikor volt nagymamánkhoz). amennyire bírtunk rendet raktunk, vásároltuk kaját(többnyire szendvicsnek valót vettünk). és elvoltunk. nem gyújtottuk fel a házat.


általános alsóban már egyedül mentünk haza, nem kísérgetett senki. őrület hogy minimum 14-5 legyen, hogy egyedül lehessen hagyni. ugyanmár...

2014. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen hagytak itthon először 10 napra egyedül. Nem volt kedvem oda menni nyaralni, ahova ők már lefoglalták, így nem mentem. Elvoltam tökjól, voltak itthon alapanyagok kajákhoz, főzni imádok, kb. 10 éves koromtól főzőcskéztem mindig, így nem okozott gondot megcsinálni magamnak, de volt kész kaja is a fagyasztóban. Legalább addig etettem a kutyákat meg a macskákat, nem kellett felfogadni senkit. Meg füvet nyírtam, öntöztem, stb. Elvoltam. Barátnőim eljöttek, vagy én mentem hozzájuk, fagyiztunk, strandoltunk, stb. Semmi gond nem volt belőle. Hagytak itthon persze pénzt is, hogyha valamire kéne, de alig költöttem belőle, mert a kaját megoldottam az itthon levő cuccokból. Egyszer még szalonnát is sütöttünk a barátnőimmel. Nekem ez jó emlék, emlékszem, nagyon büszke voltam rá, hogy megbíztak bennem a szüleim, és végülis több mint egy hétig tökjól elvezettem a háztartást. Mire hazajöttek, minden rendben volt, túlélték a nyaralást a virágok, az állatok, a ház. Rend volt, tisztaság.
2014. márc. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem már otthon hagyhatod, de te ismered, a te gyereked. Engem már ennél sokkal hamarabb otthon hagytak egyedül. Főzz meg neki egy pár fajta ennivalót, mondd el neki azokat a dolgokat, amiket te fontosnak tartasz, stb. Nálunk például egyszer pont akkor kezdett el ömleni a víz az udvari csapból, amikor egyedül maradtam. Szerencsére tudtam hol kell a főcsapot elzárni. Ilyenekre gondoltam.
2014. márc. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha megbízható a gyerek (nem lebegne ott az, hogy óriás partit tart a lakásban gyanús alakokkal, nem hagyja benn a kulcsot a zárban stb.), akkor 14 éves korától. Addigra már "felnőnek" annyira, hogy ne legyenek önveszélyesek - jobb esetben nem borítja magára a forró kaját, tud mikrózni, nem enged be idegent...
2014. márc. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!