Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi lehet a gond...

Szerintetek mi lehet a gond egy olyan nevelésben, ahol a szülő (legtöbbször anya) jön állásinterjúra a gyerekkel, aki 18-23 éves? Gyakorlatilag ez milyen módszerekkel előzhető meg?

Figyelt kérdés

Az ilyen esetek 90%-ban sajnos másnap a gyerek visszamondja a(z irodai, jó) munkalehetőséget, ahova tapasztalat nélkül vették volna fel. Ez történik annak ellenére is, hogy a szülőnek láthatólag nagyon bejön a munka.

Munkaadóként és apaként egyaránt kérdem ezt, 6 éves interjúvoltatás után, különböző cégeknek.



2014. jan. 28. 10:03
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
87%
A szülő akarja élni a gyereke életét, annak meg nem tetszik ez, de kitörni képtelen. Sem a szülő fejében, sem a gyerek lelkében nincs rend, ezért megy a nyűglődés évekig, évtizedekig, vagy örökre. Anyuci elengedhetné a gyerek kezét, ahogy nagykorú lesz, és felelősséggel dönthet, aztán majd megtalálja a helyét, ahol és ahogy akarja. De amíg otthon eltartják, nincs rizikó, jön-megy, megmondják, hogy mit csináljon, addig egyetlen felelős döntést sem fog tudni hozni. Ha ezt a gyereket megkérdezed, tulajdonképpen mivel is akar foglalkozni, nem tudja megmondani, mert fogalma sincs róla, hogy kicsoda, és mit akar. Majd anyuci megmondja, mit is akar... persze ez ellen meg lázad, mert megragadt egy tinédzser szintjén. Haldoklás az egész. Akit a szülője elkísér, lendületből kísérném ki az ajtón, hogy viszont látásra, akkor is, ha megvan az álláshoz a végzettsége és nyelvtudása. Holt ötlet gyereket alkalmazni egy komoly cégnél. Felesleges bonyodalom.
2014. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
92%
Az egy dolog, hogy szerintünk ez ciki, de nézzük a gyerek szemszögéből: fogalma sincs, hogy kinek mit kéne mondani, már onnan kezdve, hogy bemegy az épületbe, és már ezen izgul, hogy kit hogy szólítson meg. Én is ismertem ilyet, és ez neki a legrosszabb, egyedül semmit nem képes elintézni, mert nem tanulta meg, hogy ilyen helyzetben mit kell tenni. Ez a "gyerekkel" való egyik legnagyobb kiszúrás szerintem!
2014. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
91%

Az egyetemi felvételi vagy vizsga szerintem más kategória. Főleg a vizsga. Egyetemre járok, és igenis nagyon örülnék neki, ha a szüleim jelen lennének az államvizsgámon. Hogy lássák, mire jutottam. (Persze úgyse fognak eljönni, de az más kérdés.)


Állásinterjún viszont kb. öngyilkosság. Ott az számít, hogy add el magad, mindennek üzenete van. Akinek egy csepp esze van, az nem közvetít magáról olyat, ami miatt hátrányba kerül. Már ha fontos neki, hogy dolgozzon.

2014. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
93%
Utóbbira reagálva: szerintem nem fontos nkei, hogy dolgozzon. Anyunak fontos, mert már ciki, hogy felnőtt és még nincs munkahelye. Az államvizsga nyitott hely, bárki meghallgathatja, ha akarja, ez megint más. Ez egy nyílt előadás. De valahol, ahol bizonyítani akarod, hogy önálló, felnőtt, jól képzett szakember vagy, ott ne üljön melletted anyukád,mert már szinte röhejes a kép. Ha eddig nem tanulta meg valaki, mit kell mondani, hogy kell viselkedni, akkor is meg kell lépni. Lesz 10 helyett 50 állásinterjúja, mire leeesik neki, hogyan kell csinálni, de akkor csinálni kell! Menni előre, szembenézni azzal, hogy fél, akkor is, ha a wc-ben hányt egyet, mint én, az első állásinterjúm előtt. (Megkaptam a munkát, de életem leszfeszültebb napja volt). De menni kell előre, mert az ilyen átugrott lécek növelik az önbizalmunkat, és építik a felnőtt személyiségünket. Ha anyuci mindig ott van, sosem nő fel a gyerek.
2014. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
91%

# 12


Egy munkaadónak nem egy GYEREK kell. Pláne nem egy olyan, aki egy olyan egyszerű dolgot sem tud elintézni, hogy keressen meg egy személyt egy épületben és üljön be hozzá interjúra.

2014. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

12-es: sulikban több évig tanulod azt, hogy hogyan add elő magad és a gondolataidat és arra sarkallnak, hogy jó jegyeket érj el, tehát meg kell közdened érte: szóbeli vizsgákon, lecke felelések közben, versmondó versenyek, színész szakkörök, referátumok-eszék előadása közben, ezutóbbira egészséges esetben a diák büszke is szokott lenni, mert ő maga végezte el a tanulmányokat. Ha mindezeken az előadási módszereken átmegy és törekszik, akkor nincs mit pudingoskodjon és gagyogjon az interjún sem.

Az pedig, hogy kit kell keresni, egy idő után bele fog jönni, hogy rákérdezzen a vezetéknévre, de a munkaadótól is függ, én pl. mindig előre elmondom a vezetéknevemet.

2014. jan. 28. 10:44
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is előfordult ilyen eset, nem is egy.

Volt olyan, hogy már a nagymama, anyuka/apuka telefonált az unoka/gyerek nevében, majd természetesen másnap a próbamunkán nem jelent meg. Ebből tanulva, már az adatokat is csak úgy veszem fel, ha maga a munkát kereső telefonál, ha pedig szülő, akkor annak megmondom kerek-perec, hogyha érdekli a fiát a munka, akkor legyen szíves ő felhívni és érdeklődni.

Volt olyan, amikor a huszonéves srác az apukájával jött PRÓBAMUNKÁRA! Természetesen nem küldtük el egyből az ajtóból, apuka megvárta az előtérben üldögélve míg a fia végez, de gondolhatják, hogy nem volt túl nagy sikere..

Harmadik eset, amikor a srác beesett szintén PRÓBAMUNKÁRA, egy haverjával, meg 2 csajjal...ezeket sajnos nem lehet előre látni, hogy kivel fog éppen megjelenni a munkavállaló, de én ezt nem értem, hogy nekik ez nem ciki, vagy kellemetlen?

Olyan is volt, hogy egyeztetés nélkül gondolt egyet az anyuka, és személyesen jött be a céghez a lányával együtt, majd már-már erőszakosan logotatta a lánya önéletrajzát, és bizonygatta, hogy milyen jó munkaerő lenne. Felhatalmazva érezte magát arra, hogy ő bejárja a cég területét, de persze ez nem így működik, így nagy nehezen el lehetett őket küldeni. (Ja, és eközben a lányka végig lesütött szemmel állgoált az anyja mellett, kb. köszönéskor szólalt meg.)

És még sok elképesztő eset van...

2014. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
17-es: ezek valóban durva esetek ...
2014. jan. 28. 10:48
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát, őszintén szólva, engem apukám kísért el először megnézni az egyetemet, ahova felvételiztem (de nem felvételi vizsgára, hanem megnézni).

Ugyanis ő is oda járt, mondta is, hogy nagyon szívesen visszamegy kicsit nosztalgiázni. Direkt tömegközlekedéssel mentünk, hogy kitapasztaljuk, milyen lesz majd nekem utazgatni (más városban volt, mint ahol lakunk). Körbejártuk az épületet, sztorizgatott ("itt volt a legtöbb előadásunk, ezen a tanszéken buktatott meg a tanár :P," ilyeneket).

Aztán persze többet nem kísért el. :)


Állásinterjúra sosem mentem kísérettel.

2014. jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk folyamatosan akad olyan, aki úgy jön el, hogy a szülő jön a gyerek nevében....

Elképesztő..

2014. jan. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!