Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Meg lehet bocsájtani?

Mit tegyek? Meg lehet bocsájtani?

Figyelt kérdés
Sziasztok nem tudom ,hogy mitévő legyek én egy 19 éves fiúvagyok 18 éves koromig apukámmal éltem mert anyukám 2 éves koromban elhagyott minket és soha nem is keresett nem is láttam soha az életben idő közben apukámmal is rosszra fordult a kapcsolatom főként a anyagiak miatt okozott stressz játszott közre és 18 éves koromba elköltöztem otthonról egy üres házba senkim nincsen nem is nagyon volt soha csak haverok meg 1 tesóm és most nemrég megtudtam ,hogy van anyukámnak facebbokja és felvettem nagyon sokáig nem írt semmit mint kiderült nem mert elősjött mindenféle magyarászkodással,hogy ő látni akart csak apukám nem engedte meg ilyenek csak facen beszéltünk ott se sokat mert mostanában nem is írt semmit mondjuk egy kicsit visszautasító voltam de szerintem ez érthető vagy nem . Bár én úgy érzem ,hogy nekem nincs anyám és nem is tudnák senkitsem elfogadni anyunak mert tul idegen ez nekem . válaszokat előre is köszi jah és köszi ,hogy végig olvastad :)
2014. jan. 26. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:

lehet hülye felvetés, de nem lehet, hogy apukád tényleg blokkolta a kapcsolatodat anyukáddal? az, hogy rosszba lettél az apukáddal lehet emiatt van.

ez csak egy felvetés

2014. jan. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Sosem tudtam érteni azokat az embereket, akik egy gyermeket dobnak el maguktól. Azóta viszont sok minden változhatott, gondolom azért megbánta, vagy legalábbis szívesen jóvá tenné. Adj neki egy esélyt.
2014. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel felvetted ismerősnek a Facebook-on, nyilvánvaló, hogy fel akarod vele venni a kapcsolatot, ha nem akarnád, nem tettél volna ilyet, te kerested őt.

Tehát valószínűleg beszélni fogsz vele, meghallgatod az ő verzióját.

Aztán majd elgondolkodsz rajta és eldöntöd, hogy érdemes-e a továbbiakban tartani vele a kapcsolatot és hogy meg tudsz-e neki bocsátani.

2014. jan. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a lelki békédnek jót tenne, ha megismernéd anyukádat. Ő sem várja el nyilván, hogy anyaként tekints rá, ez nem is elvárható, de az elvarratlan szálak sosem jók. Beszélj vele személyesen egyszer, aztán vagy összebarátkoztok idővel, vagy nem. Igazából magadnak tegyél szívességet, ne anyukádnak, mert nekem úgy tűnik, ez rág téged. HA meg úgy döntesz, hogy megbocsájtasz- akár úgy, hogy tartjátok a kapcsolatot, akár úgy, hogy nem- csak neked lesz jobb.
2014. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"apukámmal éltem mert anyukám 2 éves koromban elhagyott minket és soha nem is keresett"


Bocs, de ez NEM ANYA!!

Egy 2 éves gyereket elhagyni??!

Erre semmiféle mentség nem létezik!!!!!!

2014. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért ne adhatnál neki egy esélyt? Lehet, hogy teljesen mást tudnál meg az ő szemszögéből az életetekről.

De ha nem is, akkor is érdemes megpróbálni. Ha nem jó, akkor még mindig abba lehet hagyni az ismerkedést vele.

2014. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Összevagyok kavarodva mert ahhoz képest ,hogy én kezdeményezetem meg minden szóta sem írt lehet ,hogy azért mert nem mer am van egy öcsém ő 1éves volt mikor lelépett 'anyánk, és vele beszélget mert mondta tesóm ,hogy ő pozitívan áll a dolgokhoz és nem elutasító .De én egyszerűen nem tudom félretenni ezt a sokmindent nagyon nagyon sokszor szükségünk lett volna rá és ő soha nem volt sehol apukám sem volt egy nagy példa apa de előtte le a kalappal mert egyedül nevelt fel minket így elgondolkodva azt érzem ,hogy lehet ,hogy MÁR nincs is rá szükségem nem is érzem azt ,hogy jó lenne vagy hogy hiányozna inkább jobb ha annyiban hagyom ezt az egészet és folytazom tovább az élet göröngyös útját :) majd talán valamikor máskor
2014. jan. 26. 19:57
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem apám a szemét alak, és ismerem, sajnos, lehet jobb lett volna, ha nem is ismerem a lelkemnek
2014. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet öcséd amiatt nyitottabb felé, mert kisebb volt és kevesebb dologra emlékszik vele kapcsolatban
2014. jan. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!