Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Kicsit bonyolult,...

Mit tegyek? Kicsit bonyolult, de igaz sajnos

Figyelt kérdés

Ma volt a felevi bizonyitvanyosztas, es rosszabb lett az atlagom mint ahogy elterveztem. Szegyenlem magam miatta es koviben jobb leszek. De, a szuleim naon kiakadtak (meg ertem); ugyanis ok alkottak egy olyan kepet rolam, aminek nem akarok megfelelni. Azt terveztek el, hogy mernoki egyetemre fogok menni. No, de engem ez nem erdekel, es en sokat foglalkozom a kedvenc hobbimmal, a zenevel. Tanulok gitarozni, meg tudok basszusgitaron is jatszani. Es nem kepesek elfogadni, hogy en zenesz szeretnek lenni, es orokre el akarjak venni a gitaromat, es egesz nap tanultatni akarnak. Ne ertsetek felre, tom hogy kell tanulni es megbantam, hogy sz*r lett a felevim...meg hogy zenebol nehez megelni.


En viszont nem akarok megfelelni nekik, es szeretnem a sajat utamat jarni. Azt mondtak, 2 honap alatt javitanom kell az atlagomon es akk nem veszik el a gitaromat, de tom hogy atveres az egesz (alig varjak, hogy feladjam vegre es nekik feleljek meg); mit tegyek, hogy a sajat utamat tudjam taposni?


Es mar probaltam veluk ezt megbeszelni, de nem engedtek belole...


Kerlek segitsetek!


2014. jan. 23. 18:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Tanulj ÉS zenélj. A szüleid is meg fognak békélni. HA jó vagy az adott tárgyakból, van hozzá tehetséged, akkor egy mérnöki diploma nem fog ártani, és egyetem mellett is lehet zenélni. De ha nem tudod és nem érdekelnek a reál tárgyad és tehetséged sincs hozzájuk, akkor ez nyilván nem fog menni, de elfogadható bizit attól még produkálhatsz...
2014. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Először is döntsd el mit akarsz és koncentrálj arra.

Ha zenélni akarsz, akkor zenélj ezerrel, ha mérnök akarsz lenni, akkor tanulj. Úgy látom nem igazán tudod mit akarsz, mert meg akarsz felelni a szüleidnek is, de közben van saját elképzelésed is.

Tudd, hogy ma a zenélésből nagyon nehéz megélni, ha ezt akarod, ez egy nehéz út, a mérnökök pedig elég keresettek, de ha neked nem tetszik, nem valószínű, hogy jó mérnök lesz belőled.

Légy határozottabb és állj ki magadért.

2014. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Dugd el a gitárod, mielőtt elvennék! Amúgy nem nagyon értem a dolgot, én zongoráztam, és a szüleim fizették az órákat, tudták, hogy az nekem a kikapcsolódás és büszkék voltak. Soha nem volt a tanulással párhuzamba vonva. Gimiben nekem is voltak elég rosszul sikerült féléveim is, de senkinek nem jutott eszébe elszállíttatni a zongorát. Az elvárásokról annyit, hogy így 35 évesen sem adtak alább belőle, pedig letettem 1-2 dolgot az asztalra. Amit eröltettek, és csak azért vállaltam be, hogy nekik megfeleljek, az mindig kudarcba fulladt. Nem véletlen....
2014. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom az epito valaszokat!


hova rejthetnem el a gitart, mert most egy fel oraja is belemkotottek mikor a kezembe vettem

2014. jan. 23. 22:09
 15/17 anonim ***** válasza:
Majd ha látják, hogy jobbak a jegyeid, akkor nem fognak beléd kötni, de addig inkább a könyvet lássák a kezedbe, gitározz mikor nincsenek otthon.
2014. jan. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Szerintem nem nekik kéne eldönteni, hogy milyen végzettséged legyen,de mindenképpen fontos a tanulás és hogy ne csak a zenére alapozd az életed.

Azért sok sikert kívánok :)

2014. jan. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Koszi szepen! Am 17 vagyok
2014. jan. 26. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!