Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Kicsit bonyolult,...

Mit tegyek? Kicsit bonyolult, de igaz sajnos

Figyelt kérdés

Ma volt a felevi bizonyitvanyosztas, es rosszabb lett az atlagom mint ahogy elterveztem. Szegyenlem magam miatta es koviben jobb leszek. De, a szuleim naon kiakadtak (meg ertem); ugyanis ok alkottak egy olyan kepet rolam, aminek nem akarok megfelelni. Azt terveztek el, hogy mernoki egyetemre fogok menni. No, de engem ez nem erdekel, es en sokat foglalkozom a kedvenc hobbimmal, a zenevel. Tanulok gitarozni, meg tudok basszusgitaron is jatszani. Es nem kepesek elfogadni, hogy en zenesz szeretnek lenni, es orokre el akarjak venni a gitaromat, es egesz nap tanultatni akarnak. Ne ertsetek felre, tom hogy kell tanulni es megbantam, hogy sz*r lett a felevim...meg hogy zenebol nehez megelni.


En viszont nem akarok megfelelni nekik, es szeretnem a sajat utamat jarni. Azt mondtak, 2 honap alatt javitanom kell az atlagomon es akk nem veszik el a gitaromat, de tom hogy atveres az egesz (alig varjak, hogy feladjam vegre es nekik feleljek meg); mit tegyek, hogy a sajat utamat tudjam taposni?


Es mar probaltam veluk ezt megbeszelni, de nem engedtek belole...


Kerlek segitsetek!


2014. jan. 23. 18:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Ebben semmi bonyolult nincs. Tul keveset foglalkoztal a tanulnivaloval es tobbet a zenelessel. Szedd ossze magad, tanulj jobban, es a zene egyelore maradjon hobbi. Ebbol sajnos tenyleg nem lehet megelni.
2014. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jobban fogok tanulni, de en nem akarok olyan lenni mint amilyennek ok akarnak...es igen, a hobbim marad, mindig ugy neztem
2014. jan. 23. 18:23
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Mindenképpen érdemes valamit kitanulni a zene mellett, hogyha az vakvágányra futna DE ne hagyd hogy helyetted éljék az életed !! Nincs értelme annak hogy végigbugdácsold az egyetemet, állj ki magadért , tudom hogy nehéz mert a szüleid, férjemmel anno fél évig nem beszélt az anyja csak mert nem azt tette amit ő akart, de idővel belenyugszik mindenki és úgy élnek ahogy nekik a legjobb, Kitartás!!
2014. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom mindenhol pénteken van a félévi bizonyítvány osztás.
2014. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Holnap diakolimpia lesz, es csak a sportoloknak kell bemenni
2014. jan. 23. 18:39
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
Ezzel a stílussal nem fogsz messzire jutni a saját utadon...
2014. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Fordíts több energiát mindkettőre.

Én zenész vagyok, egész kicsi koromtól kezdve zenésznek készültem. Ezért aztán tapasztalatból tudom, hogy a zenélés és a tanulás nem zárja ki egymást.

Ráadásul azt látom, hogy akikkel anno együtt indultunk, szinte kivétel nélkül csak azok futottak be, akik nem csak a zenével foglalkoztak, hanem megtanulták jól beosztani az idejüket, úgy hogy mindenre jusson.


Szóval a megoldás az, hogy gyakorolj is és tanulj is. Emellett persze túl sok szabadidőd nem marad, de ezzel úgyis meg kell barátkozni, ha zenész akarsz lenni - a gyakorlás a szórakozás is :)

2014. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :) mar csak egy dolgot kene elintezni, hogy a szuleim ne akarjak iranyittani az eletem, nem erdekli oket hogy en mit akarok, nem hiszik el, hogy megbantam amit tettem. De osszekapom magam, viszont tudom, hogy elobb utobb el fogjaak venni, vmit ki kene talalnom
2014. jan. 23. 19:48
 9/17 anonim ***** válasza:

Tanulj és gitározz egyszerre.

Ha tanulsz jobbak lesznek a jegyeid, de ettől még nem kötelező mérnöknek tanulni, de anyádék leszállnak rólad, é nyugodtan gitározhatsz.

2014. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Fogadd el, hogy a zenélés csak kiegészítés lehet, vagy hobbi. Viszont azt sose hagyd, hogy rád erőltessék a saját elképzeléseiket, hogy mérnök legyél, meg ilyenek, ez ritka mocsok, önző dolog tőlük. Tapasztald ki, mi az erősséged a tanulásban és mi az ami érdekel, és indulj el abba az irányban.
2014. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!