Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy nem ezt a pályát szeretném?

Figyelt kérdés

Anyukám azt szeretné, ha jogi tolmács lennék. Azaz, bírósági jegyzőkönyveket fordítanék, meg hasonlók.

Szlovák-magyar fordításokról lenne szó. Mivel Szlovákiában élek, és mindkét nyelvet folyékonyan beszélem, el is küldtek komplett szlovák környezetbe tanulni.

Csakhogy engem ez a pálya abszolút nem köt le.

Szeretek nyelveket tanulni, de nem ezeket. A tolmácsolással nincs bajom, de inkább tanulnék más nyelveket.

A szüleim tudják, hogy egyetem után külföldön akartam dolgozni, ezért erőltetik a jogi irányt, mert azt ugye máshol nem lehet hasznosítani.

Az egyetemen kb csak szenvedek, annyira nem megy. Főként csak szlovákok vannak itt, egyes anyagokat át se veszünk, mert hogy aki szlovák gimibe járt, az tanulta. Az 50-ből 3-an vagyunk magyarok. A vizsgán persze kérik ezt is.

Nagyon nem megy a suli, és már többször mondtam, hogy váltani szeretnék.

Szintén tolmács irány lett volna az én ötletem is, csak finn és orosz irányba. Anyuék még a jelentkezési lapot se engedték beadni oda.

Akárhányszor felhozom, hogy váltanék, üvöltés a vége. A részükről.

A másik, ami zavar, hogy 5 év csak a tolmács suli )elsős vagyok) minimum 2 év a szakosítás...bár a jogi lehet több...


Hogy értessem meg velük, hogy ez az ő álmuk, nem az enyém?


2014. jan. 3. 12:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
elektronikus úton beadod a felvételi lapot és csak akkor közlöd a szülőkkel amikor már átmentél a másik suliba?
2014. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Sokan vannak, akik azért nem mehetnek arra az egyetemre, amire szeretnének, mert nem tudja eltartani őket a családjuk. Ők kénytelenek érettségi után dolgozni menni, és ha összeszednek valamennyi pénzt, akkor esetleg kezdhetnek egyetemre járni vagy szakmát tanulni. Te is megteheted ugyanezt. Vagy diákhitelt is fel tudsz venni, de abba nagyon bele lehet bukni.
2014. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!