Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haza költözzek vagy maradjon...

Haza költözzek vagy maradjon az albi?

Figyelt kérdés
Nem olyan régen költöztem el otthonról, úgy hogy a végére eléggé elmérgesedett anyuval a viszonyunk. Nem is beszéltünk egymással azóta, csak most igy karácsony előtt. Ennyi idő alatt viszont át tudtam értékelni az egész eddigi kapcsolatunkat. Két lakásunk van egy nagy házban és mivel tavasztól ki akarja adni, arra gondoltam hogy kivenném én és fizetném rendesen, mint egy idegen. Szeretnék haza menni, betegre aggódom magam, amiatt, hogy vadidegenek teszek a zsebébe több tizezer forintot havonta, ahelyett hogy az otthoniaknak segítenek, de még igy is tartok tőle, hogy nem marad meg a mostani fuggetlensegem és megint visszamegyek egy gyerek szintjére.
2013. dec. 22. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
én nem költöznék haza. egy idö után szerintem nem egészséges egy portán élni a szülökkel.
2013. dec. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyen kételyek mellett maradjon az albi.
2013. dec. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Az szerintem rendben van, hogy nem akarsz másnak fizetni, és tényleg ezzel anyukádat támogatnád. Viszont hogy nem maradna meg a függetlenséged az biztos. Szerinted mikor szólna először, hogy hol voltál éjjel (te meg mondjuk vkinél töltötted az éjszakát és nem akarsz erről beszámolni)? Mikor menne fel hozzád pakolászni először? Mikor vesznétek össze ezen először? Mit csinálnál utána?
2013. dec. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Leültök és megbeszélitek az együttélés feltételeit. Te hogyan képzeled, és édesanyád hogyan gondolja.

Ha meg tudtok egyezni, már könnyebb döntened.

2013. dec. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem egy családot ismerek, ahol a két generáció egy telken, egy házban él. Mindegyiknél csak az előnyöket hallom mindkét féltől. Úgy gondolom, nagyban függ az ilyesmi magától a család tagjaitól. Ahol nincs egyetértés már akkor sem, amikor a felnőtt fiatal otthon él a családdal, ott még a külön bejárat sem fog békés napokat hozni.
2013. dec. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4es válaszolót nem értem miért kellett lepontozni, amikor nagyon is hasznos volt.
2013. dec. 23. 09:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Pakolászni biztos nm jönne be hozzám, mert én eleg rendetlen vagyok, míg ő mindent órákig sivickol... Ha nm kell takaritania utánam, ő csak örül. Am meg egy teljesen külön lakásról van szó, korabban már kiadtuk albérletbe. Találkozni meg szerintem alig találkoznánk, mert mindketten sokat dolgozunk.
2013. dec. 23. 09:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Neked kell érezned, hogy mennyire lennél hajlandó ismét gyerek lenni, mennyire lennél elszeparálva és mennyire tudnánk a szüleid így is "különállóként" kezelni.

Ha komoly oka volt annak, hogy elmentél otthonról, nem csak némi duzzogás, akkor ne menj vissza.

Ha már más szemmel látod az akkori dolgokat, akkor visszamennék.

2013. dec. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!