Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párommal közösen neveljük...

Párommal közösen neveljük párom kislányát, azonban a gyerek apja felbukkant és félek, hogy visszamegy hozzá! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 5 éve vagyok együtt, mikor megismertem, volt már egy 1 éves gyermeke, engem nem zavart a helyzet, mert nagyon jól éreztem magam vele és még nem volt senkivel ilyen jó kapcsolatom, 3 éve én költöztem hozzájuk és együtt élünk. A gyerek nagyon ragaszkodik hozzám, az apját nem ismeri, mert barátnőm 23, a srác 21 volt, az lelépett és nem volt alkalmas a gyerek nevelésére-legalábbis én ezt a sztorit ismerem. Szeptember elején a barátnőm kapott egy emailt, hogy a srác hazaköltözik Németországból és találkozzanak. Találkoztak is, nekem azt mondta hogy ebből nem lesz semmi, nem hiszi, hogy tartani fogják a kapcsolatot. Furcsa volt az elmúlt 2 hónapban, hogy indokolatlanul eltűnik órákra furán viselkedik, majd a kislány elszólta magát, hogy "anyu az apukámmal beszél". Meg akartam vele beszélni ezt, hogy miért titkolózik, ennek mi értelme és akkor elmondta, hogy nem tudja mit tegyen, mert előjöttek a régi érzelmek és nem tud mit tenni..hideg zuhanyként ért, mondom ezt most komolyan mondod? Teljesen letaglózott, mert úgy beszél, mintha azon gondolkodna, hogy visszamegy hozzá! Nagyon rosszul érzem magam és nem tudom mit tehetnék, olyan mintha semmit nem jelentene neki a mi kapcsolatunk, ha felbukkan a régi pasi és ilyne könnyen a karjaiba menekül. Rendszeresen beszélnek és nem csak a gyerekről.

Teljesen kiakaszt a helyzet, nem tudom mit gondoljak és hogy kezeljem azt hogy egy másik pasival találkozgat és hülyének néz.


2013. dec. 13. 16:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd el, jobban jársz...
2013. dec. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

En helyedben most lépnék és hadd maradjon a kifõzött gondolataiban.

A párod nem szeret igazán, ezt jobb ha elfogadod, lehet az anyagiak is jól jönnek a volt pasitól!

2013. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy agyrém az biztos az egész.

Kötődni kezdtél hozzájuk, de nem biztosítottad be magad eléggé pl. házasságkötéssel v. hogy a gyereket a nevedre veszed (ha nem volt az apja nevén).


Te is írtad:"De nekem nincs kedvem 3. lenni, mikor én úgy érzem, többet bizonyítottam mint a srác, aki megcsinált egy gyereketm aztán beijedt. Most viszont már olyanokat mond, hogy ő tehet róla, hogy ez így alakult, mert ő nem akarta hogy az életük része legyen. "


Ez így van bizonyítottál, de nem léptél magasabb szintre, az elején kellett volna tisztázni, hogy mi a szereped! -Fontos lett volna, hogy apa szerepbe kerülj akár hivatalosan is, így még az sem világos hogy nevelőapa voltál-e. Nem bántásból de így bébiszitter voltál extrákkal.

Sokan a gyerekes anyákat pont a párod viselkedése miatt kerülik, pedig sok fájdlmat lehetne elkerülni, ha tisztázva lenne a nőhöz és a gyerekhez való viszony és a jövő.


Csak egy rendes, jószívű férfi vállja fel más gyerekét, nemes viselkedés volt a részedről, kár hogy nem találtál olyat, aki értékelte volna!

2013. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
32%

"A gyerekes nő lehet özvegy is, nagyokos. És csak addig törsz te is pálcát a gyerekes anyák felett, amíg téged még megkímélt az élet. Úgy könnyű. Te lehetsz egyszer selejt, gyerekét egyedül nevelő özvegy/elvált apuka!Akkor is marad majd az alapszabályod?"


Az én alapszabályom nem fog változni! Nem török pálcát, elmondtam a véleményem. Ki az a hülye, aki más gyerekét akarja nevelni?!

2013. dec. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
hmm 5év elszállt a gyerek életéből is,nem volt az apjával kötödése.Neki most ő egy idegen ember .Olyan erős érzelem nem is lesz köztük.Mivel ez ideig te neveled veled van érzelmi kötödése.Abban is biztos lehetsz ha össze is jön a volt pasijával,az nem fog sokáig működni.Talán most vonza a rózsaszín köd,kergeti a múlt emlékeit.De az már nem olyan és nem is lesz soha.Ő is változott a pasi is.5év különélés nagy idő,sok minden kimaradt az életükből de már egyikük sem a régi.valóban elkéne menned párnapra külön.érezze mit veszthet veled.Ha nem téged választ akkor ne sajnáld,de megfogja bánni, lehet hamarabb mint gondolnád.
2013. dec. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Veled 5 éve él, neveled a gyerekét, azzal a kis pasival mennyi ideje lehetett együtt, mikor terhes lett? Valószínű valami nagy rózsaszín ködben lehetett akkor, és azok az érzelmek rohanták meg most, a felhőtlen nagy szerelemé, ami veled már vagy nincs meg vagy sosem volt. Hiába pontozzák meg támadják azt a válaszolót, aki nem kezdene gyerekes nővel, van igazság abban, amit mondott. Lehet, hogy sose szeretett téged igazán, csak beijedt, hogy egyedül kell boldogulnia, te meg kapóra jöttél. Elvégre fiatalság ide vagy oda, a pasi lelépett és nagy ívben tett rá is, meg a gyerekükre is. Nyilván csak ők tudják, mi történt, de én a helyedben elköltöznék. Nem szégyelli magát, hogy így megaláz? Még te várjál most a kegyeire, hogy hátha melletted dönt? Szedd össze magad, most legyen tartásod, mert ha most átmész lábtörlőbe, akkor egy életre determinálod ezt a szerepet magadnak a kapcsolatotokban (már ha veled marad...). Ha kellesz neki, had menjen ő utánad, ha meg nem: egye meg, amit főzött...
2013. dec. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó megírta a tökéletes választ. Ne foglalkozz ezzel a hálátlan nővel. Ennek csak addig kellettél, amíg ki tudott használni. Légy férfi!
2013. dec. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ülj le most azonnal a barátnőddel és beszéld át vele a helyzetet. Mondd el neki, hogy Neked ez egy fura helyzet és rosszul érint, hogy a másik faszival találkozgat, miközben Veled él és a kislányának is inkább Te vagy az apja, mint a vér szerinti. Kérd meg, hogy döntsön, vagy Téged választ, vagy a gyereke apját. De ez tarthatatlan állapot.


28N

2013. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Pótszer voltál, hogy ne legyen olyan nehéz egyedül gyereket nevelni. Nem szeretett, és most sem szeret. Ha maradsz, nem fog férfinak látni, csak egy tutyimutyi ijedősnek. Egyébként pár hónap, és szétmennek a felbukkanós pasival, de ha akkor visszaveszed, ugyanezek a körök fognak ismtélődni, ahányszor hazautazik a manusz. Kérd meg, hogy a kisgyerekkel hadd találkozzatok hetenként, ne vessz vele össze, de csomagolj össze, avval, hogy könnyebb lesz döntenie, ha kicsit egyedül marad. És ezután már ne adj neki pénzt, mert hlyének nézne, már nem lesztek közös kasszán, a gyerek meg nem a tied, megjött az apja.
2022. nov. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!