Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párommal közösen neveljük...

Párommal közösen neveljük párom kislányát, azonban a gyerek apja felbukkant és félek, hogy visszamegy hozzá! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 5 éve vagyok együtt, mikor megismertem, volt már egy 1 éves gyermeke, engem nem zavart a helyzet, mert nagyon jól éreztem magam vele és még nem volt senkivel ilyen jó kapcsolatom, 3 éve én költöztem hozzájuk és együtt élünk. A gyerek nagyon ragaszkodik hozzám, az apját nem ismeri, mert barátnőm 23, a srác 21 volt, az lelépett és nem volt alkalmas a gyerek nevelésére-legalábbis én ezt a sztorit ismerem. Szeptember elején a barátnőm kapott egy emailt, hogy a srác hazaköltözik Németországból és találkozzanak. Találkoztak is, nekem azt mondta hogy ebből nem lesz semmi, nem hiszi, hogy tartani fogják a kapcsolatot. Furcsa volt az elmúlt 2 hónapban, hogy indokolatlanul eltűnik órákra furán viselkedik, majd a kislány elszólta magát, hogy "anyu az apukámmal beszél". Meg akartam vele beszélni ezt, hogy miért titkolózik, ennek mi értelme és akkor elmondta, hogy nem tudja mit tegyen, mert előjöttek a régi érzelmek és nem tud mit tenni..hideg zuhanyként ért, mondom ezt most komolyan mondod? Teljesen letaglózott, mert úgy beszél, mintha azon gondolkodna, hogy visszamegy hozzá! Nagyon rosszul érzem magam és nem tudom mit tehetnék, olyan mintha semmit nem jelentene neki a mi kapcsolatunk, ha felbukkan a régi pasi és ilyne könnyen a karjaiba menekül. Rendszeresen beszélnek és nem csak a gyerekről.

Teljesen kiakaszt a helyzet, nem tudom mit gondoljak és hogy kezeljem azt hogy egy másik pasival találkozgat és hülyének néz.


2013. dec. 13. 16:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki hogy válasszon de most azonnal. Nekem nagyon úgy tűnik, h még vár egy kicsit amíg biztos lesz a pasival, nehogy a két szék közül a pad alá essen. Ha téged választ, akkor én elvárnám hogy a gyerekről csak akkor beszéljenek, amikor jön érte az apa láthatásra és én is ott vagyok, hallom. (Persze kivéve SOS eseteket, kórház stb...) Sajnállak téged meg a gyereket is,h ilyen helyzetbe kerültetek:(
2013. dec. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondolkodj, hanem költözz el. Ne feltétlenül szakítási szándékkal, hanem azért, hogy a helyére kerüljenek a dolgok. A távolság, a bizonytalanság a párodba, hogy elveszíthet nyilván felül fogja írni az exe iránti érzelmeit.


Most könnyű helyzetben van, hiszen téged biztosnak gondol. Ebből a tudatból kell kizökkenteni, hiszen tudnia kell, hogy Te sem vagy ennyire megalkuvó.

2013. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Döntsön most!
2013. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
2/3-al egyet értek!
2013. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

Basszus, ezt nagyon benézted. Naiv voltál. Csak azért jött veled össze, mert tudta, hogy egy gyerekkel ilyen fiatalon nem fog senkinek kelleni. Erre talált egy balekot.(bocs)


Alapszabály: nem jövünk össze gyerekes nővel!

2013. dec. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem sokat tudsz tenni, úgy tűnik, hogy a barátnőd visszamegy a régi pasihoz. A gyerek téged hogyan szólít? Apunak? Még ő lehet visszatartó erő, sok nő a gyerek érdekeit szem előtt tartva dönt ilyen esetben. Ha jól értem 6 éves a gyerek?


Ha nem voltál "apu" akkor az baj, mert eleve nem tervezett veled hosszú távra.


Sajnos a barátnődhöz hasonló gondolkodású nők vetnek rossz fényt az elvált és özvegy gyerekes anyákra. Kár hogy pont olyanba szerettél bele, aki nem becsült v. szeretett igazán.

2013. dec. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én csalódnék benne ilyen gyerekesség és jellemtelenség láttán.
2013. dec. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezek után visszamegy hozzá, megérdemli a sorsát...

Én beszélnék vele a helyedbe, bár az is jó ötlet amit a második válaszoló írt!

2013. dec. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

6/6

vagyok


Alapszabály: nem jövünk össze gyerekes nővel!


szép kis szabály jó kegyetlen!


A gyerekes nő lehet özvegy is, nagyokos. És csak addig törsz te is pálcát a gyerekes anyák felett, amíg téged még megkímélt az élet. Úgy könnyű. Te lehetsz egyszer selejt, gyerekét egyedül nevelő özvegy/elvált apuka!Akkor is marad majd az alapszabályod?

2013. dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A keresztnevemen szólít. Az alapján amit írtam, nem derül ki, hogy mennyire harmonikus volt a kapcsolatunk, sosem gondoltam hogy ilyen helyzetbe kerülünk és ennyire pocsékul fogom magam érezni. Azt mondja értsem meg, hogy neki ez nagyon nehéz és mindig félt ettől, hogy mi lesz, ha az apa felbukkan. De nekem nincs kedvem 3. lenni, mikor én úgy érzem, többet bizonyítottam mint a srác, aki megcsinált egy gyereketm aztán beijedt. Most viszont már olyanokat mond, hogy ő tehet róla, hogy ez így alakult, mert ő nem akarta hogy az életük része legyen. Teljes agyrém az egész
2013. dec. 13. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!