Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom gyereket szeretne, de...

A párom gyereket szeretne, de csak albérletben lakunk és, ha tudunk is valamikor házat venni csak egy picikét fogunk mert nincs pénzünk. Vállaljak így gyereket?

Figyelt kérdés
Párom 31 éves én 25. Szeretnék én is gyereket, de ilyen körülmények mellett?
2013. dec. 6. 17:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
22%

Viszont kaptok majd családi pótlékot is. Tényleg számoljatok utána, hogy hogyan fogtok kijönni a gyerekkel anyagilag! Az albérlettel önmagában semmi baj nincs, ha van mellette biztos munkátok. Annak is nézzetek utána, hogy téged nem fognak-e kitenni a munkahelyedről valami álindokkal, ha kiderül, hogy gyereket vársz (kérdezősködés munkatársak körében stb., nyilván nem lehet ilyet nyíltan megkérdezni).


Nyelveket beszéltek? Ha több pénzre lenne szükségetek, és el kéne menni valamelyikőtöknek külföldre, megfelelő lenne hozzá a nyelvtudása? Ha nem, akkor erre gyúrjatok rá alaposan a következő két évben, van egy csomó ingyenes lehetőség is. Aztán meg jöhet a baba :) A gyes alatt te még tovább képezheted magad nyelvileg.

2013. dec. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Utolsó hivatalos bejelentés után nem rúghatják ki, ha bejelentve dolgozik.

Másrészt a fizetés 30% nem pótolja az a plusz 10 ezer.

2013. dec. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
92%

Az albérlettel alapjáraton nem lenne gond. De ha ennyire keveset kerestek, így semmiképpen! Lényegében az egyik fizetés elmegy most a lakásra.

Ha gyereketek lenne, az ő fizetése elmenne a lakásra, és a gyedből kéne minden mást megoldani 3 emberre. Esélytelen.


Keressen jobban fizető állást. Más megoldás erre nincs.

2013. dec. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
59%

ha mindenki akkor szülne, amikor saját lakás, ház van, amikor nem minimálbért keres, fele ennyi gyerek sem születne.

Szép és jó lenne a tutiba szülni, de az sem biztos, hogy pár hét múlva nem dől össze az egész.



Én a Bokros csomag idején szültem, nem volt gyed, csak gyes, akkor jó lett volna, ha abban az időben senki nem szül, mert jaj, kevés a pénz és nem lehet megélni? Megoldottuk.

2013. dec. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen "majd lesz valahogy" alapon nem kéne szülni!!!
2013. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

# 24/25


25 évesen még bően ráér a kérdező,a bizonytalanba szülni nem felelősségteljes viselkedés.

2013. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Én is imádom az olyanokat, akik azt gondolják a gyerek nem kerül sokba.

Az én fiam speciel kb. havonta 40-45 ezerbe került az első jó pár hónapban. Mert nem tuti ám mindenkinél,hogy lesz anyatej, tápszer egy hónapban 12 ezer!

Ha beteg 5 ezer alatt nem úszom meg!

2013. dec. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Mi is addig vártunk a saját házra, jobb körülményekre, hogy elszaladt az idő, most 36 vagyok, és 4 hónapos a kisfiam. Semmivel sem jobb a helyzetünk, mint 10 évvel ezelőtt. A gyerek a legfontosabb, aztán úgyis mindig van valahogy. Mai fejemmel nem várnék semmire. Van munkátok, és ez a lényeg. A többi majd kialakul. Persze ez csak az én véleményem, én nem csinálnám másképp.
2013. dec. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Ha lakást vennétek, hitelre, vagy készpénzből? Mert ha hitelre, akkor teljesen mindegy anyagi szempontból. Így is, úgy is ki kell fizetni a lakhatást vagy a főbérlőnek, vagy a banknak.
2013. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

És mennyire biztos manapság egy munkahely??? Semennyire!

Talán félre kéne tenni egy kis pénzt, mert mi lesz ha a párod elveszti a munkáját? Tudom: majd lesz valahogy.

2013. dec. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!