Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom gyereket szeretne, de...

A párom gyereket szeretne, de csak albérletben lakunk és, ha tudunk is valamikor házat venni csak egy picikét fogunk mert nincs pénzünk. Vállaljak így gyereket?

Figyelt kérdés
Párom 31 éves én 25. Szeretnék én is gyereket, de ilyen körülmények mellett?
2013. dec. 6. 17:28
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs mikor lesz saját házunk.
2013. dec. 6. 17:45
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne ha leírnád, amit mindeki kérdez:

van melótok?

hogy kerestek?

mennyi a kiadás?

mennyi lenne a gyes/gyed?

van e segítség?

2013. dec. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
38%
Szüjjé drága , szüjjé, aztan minden jobb lesz, csoda lesz, jezus leszall a keresztröl
2013. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Havi 60000 forintunk marad kajára. Mindketten minimálbért keresünk.
2013. dec. 6. 17:49
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne!
2013. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

Nyilván ha nincs x összeg önerőtök vagy egy teljes ház ára, akkor ahhoz, hogy összejöjjön egy ház ára, ahhoz 10-20 évig is akár gyűjtögethettek. És gondolom nem 45 évesen szeretnél szülni. Amennyiben egyszer lesz saját házatok, akkor meg az is hitelből fog megvalósulni, akkor hidd el, hogy teljesen mindegy lesz a havi kiadásotok tekintetében az, hogy az albérleti díjat fizetitek vagy a hitel összegét. A különbség a végén fog jelentkezni, hogy ha lejár a hitel, akkor tiétek lesz a ház.

De ha gyereket vállaltok, akkor meg a pénz így is úgy is vagy az albérletbe vagy a hiteltörlesztőre fog elmenni.

Mások is vállalnak albérletbe gyereket.

Szóval ha te is dolgozol, ő is dolgozik, van kis megtakarított pénzetek, amihez tudtok nyúlni, ha néha rosszabbul megy, akkor kár várni a csodára. Ha csak nem a lottón fogtok nyerni, akkor gyűjtögetésből se jön össze 10 évnél előbb össze egy kis ház ára. Kivéve, ha nem havi több százezres fizutok van. Ami gondolom nincs.

Szóval ha mindkettőtöknek van fizetése, ki tudnátok fizetni az albérletet, a rezsit, a konyhára mindent megvenni, illetve a kicsi részére, akkor én bevállalnám. És nem várnék még 10-20 évet a gyerekvállalással.

Ma már nagyon sokaknak nincs saját házuk és mégis van gyerekük.

2013. dec. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
62%
Szia ! Ha én arra vártam volna ,hogy csak akkor szülök,ha saját lakásunk lesz,a mai napig nem lennék anya .Igen albérletbe született a lányom ,aki ma 8,5 éves ,és a mai napig albérletben élünk ,amit otthonunkként szeretünk .
2013. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
12%

Hát ha a párod 31 éves koráig nem volt képes lakást venni, akkor nem is fog.


És járhattok még rosszabbul is, ott az alsó része is megörekszik a végén, és még gyerek sem lesz.


1 gyerek és a bérleti díj még belefér, de már 2 gyereket nem szülnék albérletbe.

2013. dec. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem az albérlet a gond, hanem a két minimálbér. Ha szülsz, akkor a 60e Ft mindjárt kevesebb lesz, mert gyedet kapsz (már ha dolgoztál eleget, hogy kaphass). Ha nem, akkor gyest, ami nettó 25e jelenleg. Az a kevés, amiből meg kellene tudni élnetek. Egy gyerek nem kevés pénzbe kerül, mégha használt dolgokat veszel neki először. De lehet beteg is, én a két gyerekre össze se tudom számolni mennyi pénzt hagytam az utóbbi hetekben a patikában, pedig csak náthásak.
2013. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
56%

# 18/19

Hát te sem vagy normális az biztos.

2013. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!