Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis hasznalt dolgokat...

Normalis hasznalt dolgokat venni? Gaz, ha visszaadom?

Figyelt kérdés

Nemreg kaptam a 18. szulinapomra egy hasznalt telefont (mellesleg apa kijelentette, hogy nem fog nekem dragan telefont venni - ezt igy a szemembe...).

2 napig jo volt a telefon... Kiismertem, telepitgettem ra 2 napon keresztul.. Aztan kiderult egy hibaja.. Volt szervizben, jonak tunt. Megint letoltottem ra mindent... Es megint rossz!


Gaz lenne, ha mondanam, hogy ez nekem nem kell, vigye el? Egyaltalan mit gondoltok errol?..


2013. dec. 1. 00:42
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Amilyet szeretnek olyat ugyse kaptam volna soha. Es ezzel nekem SEMMI BAJOM. Ez a telefon is jo lenne, ha normalisan mukodne.


Es meg mindig elsosorban azzal a mondattal van bajom... Meg hogy elottem alkudozott, hogy hagy legyen mar olcsobb...

2013. dec. 1. 01:26
 12/36 A kérdező kommentje:
Alapbol semmi ajandek-feeling nem volt... De oke, nem gond. De hogy meg mondja is, hogy hat dragabbat biztos nem fog venni, meg 2 ezer ft miatt alkudozik 10 percig (mint mindig, ez a maniaja...)... Szerintem gaz... :(
2013. dec. 1. 01:29
 13/36 A kérdező kommentje:

Tul faradt vagyok, utolso komment..


Nem is akartam amugy uj telefont, mert tudtam, hogy ez lesz... Vesz olcson valami hasznaltat, es csak baj lesz vele..

Err hazahozta, hogyha tetszik akkor kifizeti... Akkor meg semmi baja nem volt, elegge atneztem.

2013. dec. 1. 01:33
 14/36 anonim ***** válasza:
32%

rinyalj hisztizz pontozz le :)

ja es a szervizeshez igazad van en tenyleg nm biztos h tobbet tudok, de akitol orokoltem a telom modolt rendszerekt csinal androidhoz biztos egy gyoker te csak tudod

tedd csak tele minden szar upp al

milyen telo?

mi a baj vele?

2013. dec. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
60%

Telefon = hívást kezdeményezek, hívást fogadok, smst-t küldök, sms-t fogadok, ébresztőóra funkció, számológép.

Melyik nem működik a tiéden, hogy ekkora problémát okoz?

Ja, max még fotózgatsz vele, bár enélkül is ellátja eredeti feladatát.

Ha hiszed, ha nem, az én kedvenc telefonom az ezeréves Nokia 3210-em volt. Mindent tudott, amire szükségem volt és 12 évig simán bírta... a mai Nokiák a felét nem tudják (bírják).

2013. dec. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
74%
Jaj, ne izélgessétek már szegényt...biztos nem tud rajta fészbukozni és ezért nem jó a telefon.
2013. dec. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
72%

"Ha a szervizbe

nem tudtak megcsinalni, majd nyilvan te

megmondod mi a baja..." Pedig van ilyen. Ne hogy azt hidd, hogy a szervizesek értenek csak hozzá igazán. Sőt. Az én telefonomat úgy tönkretette a hivatalos szervíz, hogy azóta ott porosodik a szekrényben. A szervíz célja nem a javítás, hanem, hogy vegyél másikat a gyártótól és tovább forogjon a kereslet kínálat....

2013. dec. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
79%

Igen, teljesen normális dolog használt dolgot venni.


Azért is alakult ki, és maradt fenn a használt dolgok kereskedelme, mert valamilyen szinten ez működik. Bárki eldöntheti szabadon, hogy a meglévő keretéből egy új, de kisebb tudású, presztízsű stb. akármit vesz, vagy egy más által már használt, de eredetileg nagyobb értékűt. Esetleg vár, és spórol, amíg lesz elég pénze újonnan arra, amit valóban szeretne. Ez teljesen természetes dolog, semmi gond nincs vele.


Úgy tűnik, neked sem igazán ezzel van gondod, hanem azzal, hogy 1, nem kérdeztek meg a döntés előtt, holott már elég felnőtt vagy ehhez, és a Te személyes használatodra szolgáló dologról van szó, 2, ez a dolog most nem működik úgy, ahogy azt Te szeretnéd, 3, sértve érezheted magad, mert azt gondolhattad, többet érdemelsz, de aki az ajándékot adta, az megmondta kerek perec, hogy nem szán Rád többet.


A 2, pont teljesen kerek. Ha valamivel több a gond, bosszúság, mint amennyi hasznot hajt, örömet okoz, azzal nem szabad sokat foglalkozni. Ugyanakkor "Ajándék lónak ne nézd a fogát!" -tartja a mondás. Tehát add el, rakd le egy sarokba, dobd ki a kukába, tegyél vele bármit, amit szeretnél, hiszen a Tied, megkaptad, azt teszel vele, ami jól esik. Akár vissza is adhatod, bár ez nem szokás.


A 3-as ponttal sincs további teendő. Kellemetlen, de ez van. Akár elfogadod, akár nem. Nem Nálad van, tehát nem tudsz vele nagyon mit tenni.


Az 1-es pont: Egyszerűen mondd el, Te mit szeretnél. Ha azt szeretnéd, kérdezzenek meg előtte, inkább lemondasz a meglepetés "öröméről", akkor ezt mondd! Tisztán, egyenesen, érthetően. Ha van esély erre, meg fogják érteni. Ha nincs, mindegy.

2013. dec. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
89%

Igaza, van annak, aki azt mondja, hogy ne tölts rá minden szart....

A szervízben azért nem tudják megjavítani, mert valószínűleg a készüléknek nincsen semmi baja (bár nem írtad le a hibajelenséget)

Túlterheled. Ha egy használt készülék, akkor biztosan nem olyan erős, mint a mostani legujabbak, amire ha minden app-ot ráraksz ugyanúgy belassul, kilép újraindulm ha nem bírja.

Van egy keszüléked, aminek a határait túlfeszítetted.

A férjem foglalkozik telefonkészülékekkel is, igen nem androidossal, de az ios -es készülékeket is túl leet terhelni.

Nekem iPadem van( tudom, nem telefon, de iOS..)az 1-esem volt...álandóan kilépett, kiugrott programokból...annyi történt, hogy kinőttem, bem volt elég a memória, ésa processzor ami benne van...le kellett mindenhülyeséget, törölni róla...lám működött. Serencsére volt lehetőségem jobban venni, ez bírja azt, amire használom.

Az elsőre az új app-okat rá sem lehetett tenni, mert már a rendszer frissítés sem ment föl rá.


Ugyanez igaz az androidos telefonomra, az új nem megy fel r, emiatt sok app sem, vagy ami igen, az nagyon lassú. Sőt vanhogy a telefon önmagától újraindul... Nem vittem miatta szervízbe, hanem használtam a guglit.,és már tudom, hogy túlterheltem, mert az enyémet meg nem arra találták ki, hogy azokkal a peogramokkal fusson, min egy vadi új telefon, hiszem már 2 éves..

Engem csak azért bosszant a dolog, mert nem vagyok telefonguru, az előtte való telefonomat 2 évig használta m, de csqk azért ennyi ideig, mert szegényt rosszul ejtettem el, és összetört, de az előtte valót 7! Évig ,előtte 3 évig előtte pedig a lakosságnak kb nem volt mobila, csak a tévében:):)

2013. dec. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

SEMMI koze az alkalmazasoknak ahhoz, hogy szarra van menve belul a telefon! Amikor megkaptam, mar akkor csinalta, de azt hittem normalis.

Hasznalhato??? Ugy, hogy estenkent 20 perceket szenvedtem, hogy vegre erzekelje a toltot??

De kurvra hasznalhato, komolyan!


Az meg engem nem erdekel, hogy ti mire hasznaljatok. Igen, fb-ozok, es? Olcsobb, mint az sms. Nem kapcsolom be itthon sem azert a laptopot, hogy leirjak egy mondatot egy baratomnak.

2013. dec. 1. 10:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!