Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy hagyják rám a döntést, nem vagyok már gyerek?

Figyelt kérdés
Munkát váltanék, de a szüleim még mindig szeretnének irányítani az életemet, és nem nézik jó szemmel, hogy postás lehetnék. Pedig már 25 éves elmúltam! Én tisztában vagyok a téli vezetés veszélyeivel és vezetni is tudok! Hiába mondom nekik, hogy a mostani munkám nagyon stresszes és ki fognak készíteni a munkatársaim! Nem akarják, hogy elmenjek onnan!
2013. nov. 30. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne legyél már töketlen, kérdező. Fogod magad, munkát váltasz és kész, nem kell hozzá a szüleid beleegyezése. Hazamész és közlöd velük, hogy most már postás vagy. Ennyi.
2013. nov. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elmúltál 18 nagykorú vagy .Ha van munkád ,eltudod magad tartani.

A lakás gond lehet,de minden megoldhato.Pld van ahol szállót is adnak.En is így tettem.Állj a sarkadra,felnőtt vagy már.

2013. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémádat!!!


A jelenlegi munkahelyen felmondasz, a másik helyen aláírod a munkaszerzödést - és kész.


Ehhez minek kellene bárkitöl is engedélyt kérned?!?!?!


Ha a dolog le van rendezve, akkor az új helyre mégy naponta, mit tudnak tni?!?!?!?

2013. nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De bizony, TE a 25 éved ellenére nagyon is gyerek vagy!

Miért?

Mert egy felnőtt maximum a véleményét kéri ki a szüleinek, nem pedig az engedélyükért kuncsorog, mint te.


Nőj fel, viselkedj felnőttként, és akkor majd a szüleid is elfogadják, hogy nem vagy már gyerek!

2013. nov. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Ha tetszik nekik, ha nem, postás leszek! Tudom, hogy ez sem lesz egyszerű, mert 3 faluba viszem majd a leveleket és a hóban is vezetnem kell, de állok elébe!
2013. nov. 30. 13:25
 6/7 anonim ***** válasza:

" postás leszek! Tudom, hogy ez sem lesz egyszerű, mert 3 faluba viszem majd a leveleket"


Ehhez valóban nagy merészség kell, de vajon véletlen lenne, hogy a szüleid nem akarnak ilyen borzasztó messzire engedni? Ők ismernek...

2013. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy kell!


Munkát váltasz és kész!

2013. dec. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!