Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az anyukáról aki a kisfiát oda akarja adni az egyik rokonának?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom belinkelni a kérdést.
2013. nov. 28. 16:20
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%
"Ezt rajtad kívül senki sem mondta, senki meg sem említette. Amúgy meg a kérdező felsorolt 3 szar lehetőséget" - izé, pont ez a kérdésem, már, hogy az apa családjánál történő elhelyezés mitől is "szar lehetőség"???????????????
2013. nov. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Mert talán nem az anyja neveli a gyereket?
2013. nov. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Mondjuk például attól szar lehetőség, hogy nem is tartja az apukával a kapcsolatot sem az anya, sem a gyerek.
2013. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%

#23, "Mert talán nem az anyja neveli a gyereket?"

És? Hol van az megírva hogy az anyának KELL mindig nevelni a gyereket? Hogy mindig az a legjobb, ha pont az anya neveli a gyereket?

2013. nov. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Erre az esetre például itt:


7. § (1) A gyermek szüleitől vagy más hozzátartozóitól csak saját érdekében, törvényben meghatározott esetekben és módon választható el. A gyermeket kizárólag anyagi okból fennálló veszélyeztetettség miatt nem szabad családjától elválasztani.


Mielőtt belekötnél a "hozzátartozó" szóba, ez hivatalosan szülőt, nagyszülőt, testvért, nagybácsit, nagynénit jelent. Az apa nagynénje ebbe messze nem tartozik bele.


De hogyha most nem akarok törvényekbe belemenni, akkor emberileg is az a véleményem, hogy amíg a szülő nem veszélyezteti szándékosan a gyermekét, addig igenis a szülőnek kell nevelni.

2013. nov. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%
#25 "Mielőtt belekötnél a "hozzátartozó" szóba," - eszembe sincs, ez ugyan tényleg vitatható, de a levezetésed ettől függetlenül tartalmaz egy durva hibát... ez a törvénycikk egy JOGOT definiál, amiből Te a végére önkényesen egy KÖTELESSÉGET faragtál... (amiből mellesleg az örökbe adás/fogadás tilalma is következne, ha igazad lenne)
2013. nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Tévedés, csak azt a cikkejt nem másoltam be, amelyik az örökbefogadásra tér ki, és egyébként az örökbefogadó szülőt is besorolja a szülő kategóriába.


És igen ez egy jog (a gyermeké), amit viszont kötelesség védeni:


11. § (1) A gyermeki jogok védelme minden olyan természetes és jogi személy kötelessége, aki a gyermek nevelésével, oktatásával, ellátásával, ügyeinek intézésével foglalkozik.


Ebből sajnos én sehogy sem tudom kivonni a szülőt.

2013. nov. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

#27, ezt állítottad: ", hogy amíg a szülő nem veszélyezteti szándékosan a gyermekét, addig igenis a szülőnek kell nevelni." - ebből egyenesen következik, hogy szerinted a szülő nem dönthet úgy, hogy örökbe adja, tehát a nevelését valamilyen okból másokra (ez esetben idegenekre) bízza.

Pedig de, dönthet úgy, minden további nélkül, és még csak indoklással se tartozik a döntéséről senkinek... amint ezt nyilván Te is tudod.


Na, ehhez képest itt az eredeti kérdező jól indokolva, időlegesen akarja a gyerekét a gyerek apjának családjára bízni.

Úgyhogy ráadásul ha már jogászkodni akarsz, teljesen rossz törvényhelyet nézel, a "családba fogadás" címszó, amiről az a kérdés szól.

2013. nov. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Ahha nagyszerűen idézgetsz te is, csak ezt a mondatrészt: "emberileg is az a véleményem", nem vetted figyelembe. Kedves, hogy ilyen nagy királynak gondolsz, de azért az én véleményem még nem törvényerő.

Amúgy meg a kérdésben (aminél egyébként továbbra is tartom a véleményemet, hogy provokatív kamu) szó sem volt örökbeadásról, mindössze arról, hogy anyuci (aki egyébként örökbeadás esetén megszűnik szülő lenni) szépen lepattintja a gyereket valami huszadszintű rokonnak (és igen, tökmindegy, hogy apai, vagy anyai ágon), mivel jelenleg üres a buksza. Ha meg egyenesbe jönne, akkor meg gondolom kérné vissza. Tisztára mint egy jojó, nem? rohadtjó lenne a gyereknek, de tényleg.

2013. nov. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ha már a véleményem érdekel, akkor az is veszélyeztetés, ha a szülő nem AKARJA a gyerekét. Mivel abból is igen könnyen lelkisérült lesz, akit a szülei csendben utálnak. Láttam már rá példát, többet is.

Aki meg akarja a gyerekét az nem adja örökbe, hanem küzd érte.

2013. nov. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!