Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüliem azt mondják elegük...

A szüliem azt mondják elegük van a kamaszkoromból. Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Lázadásnak számít ha nem eszem meg a májkrémet és szerintük menekülök amikor néhány napot a nagyszüleimnél töltök. Azt mondják nem bírják a "kamasz fejemet". Rossz gyereknek tartanak mert van pár rossz jegyem. Egyszerűen utálok itthon lenni mert elegem van az apámból és a nevelő anyámból. Ilyenkor mindenki azt gondolja, hogy nekem milyen könnyű, akkor menjek anyukámhoz. De ott se szeretek lenni mert neki is elege van a kamaszkoromból. Folyton megjegyzik, hogy én csak gépezek és soha nem beszélgetek velük. Igen tényleg sokat ülök a laptopom előtt mert akkor is a barátaimmal beszélgetek. Sajnos nem egy településen lakunk. Velük meg azért nem töltök több időt mert nem tudunk olyanról beszélgetni ami engem is érdekelne. Mindig az a vége, hogy milyen gyerek vagyok. Apa sokszor megjegyzi, hogy más családokban a nagylány ezt meg ezt csinálja és én miért nem tudok olyan lenni. Azt éreztetik velem, hogy haszontalan és hülye vagyok. Sokszor elhiszem és mégrosszabb kedvem lesz. Amikor egyedül vagyok mindig elsírom magam és úgy érzem senkivel nem tudom megbeszélni. Még a barátaimmal se mert csak most kezdtem a szakközepet és még túl újak a barátaim, nem értenék ezt. Nem szeretek itthon lenni, de nem tudok máshova menni. Már azt is mekaptam másoktól, hogy örüljek annak ami van mert másnak ez sem adódott meg. Hát én ennek a helyzetnek nem tudok örülni. Lehet segíteni ezen az egészen?

2013. nov. 16. 11:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a szüleidnek ez inkább vesszőparipa, mint valós gond. Lázadás, hogy nem eszed meg a májkrémet? Csak keresnek valamit, amivel piszkálni lehet téged, mivel gondolom, sok stressz éri őket a hétköznapokban és rajtad vezetik le. Nem vagy rossz tanuló, és nem menekülsz. Ez tényleg egy nehézkes életszakasz tud lenni, de mi a testvéreimmel meg tudtuk oldani anélkül, hogy anyát stresszeltük volna vele - és nem hiszem, hogy a te szüleidnek sokkal nagyobb nyomást jelentene.


Próbálj meg a barátaidra számítani. Tudom, hogy korai barátságok, de később az fogod gondolni: "Ha eddig nem mondtam el, most hogyan tudnám? Olyan furán venné ki magát, hogy már fél éve barátkozunk, de ilyen alapvető dolgokat nem tudnak rólam." - Talán valaki hasonló problémával küzd. Segítenetek kell egymásnak, erősíteni egymás önbizalmát. Mi egy időben minden reggel 8 öleléssel indítottunk, mert úgy alakult ki, hogy nem puszival köszöntünk egymásnak, hanem öleléssel. Nagyon sokat segített mindenkinek.

2013. nov. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
21%
Tessék megenni zt a rohdt májkrémet.
2013. nov. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
a 11-es válaszadó kommentjéhez hozzáfűzném, h a legtöbb tini "harcban" áll a szüleivel, szóval biztos nem Te vagy az egyetlen az osztályból, és ha beszélgettek egymással erről, biztos mindnyájan jobban érzitek magatokat utána.
2013. nov. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13-ashoz pedig hozzáfűzném, hogy lehet, hogy a barátnőid lázadásra fognak buzdítani. Ne menj bele, használd mindig a saját eszedet is. Nálunk volt egy lány, akit szigorúan fogtak, a barátnői rávették a lázongásra, aztán kapott egy pofont:/ Na nem fenyegetni akarlak, meg az ördögöt festeni a falra, csak mindig gondold meg, amit a barátnőid tanácsolnak.
2013. nov. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Pedig ez tök jó poén. Én lázitom, s ő kapja a verést.
2013. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Sehogy és eszedbe se jusson ezen változtatni! Te csak kamaszodj bőszen :), mert az a dolgod, annak van itt az ideje, és ne törődj azzal, hogy a nagyszüleid megszakadnak az irigységtől (mert az a bajuk, semmi más: irigylik a fiatalságodat).


A kamaszkor nagyon fontos része az életnek. Akkor keresi az ember önmagát, a céljait, akkor írja át azt magában, amit addig tanult a szüleitől, nagyszüleitől - ezért kritizál mindent és mindenkit. Akkor válik - jó esetben - ÖNÁLLÓ lénnyé, akinek saját véleménye van, saját akarata és saját életcélja. Ezért is szokták azt mondani a kamsszkorra, hogy a második születés ideje. Az elős a biológiai, a második a pszichés.


Azok a "felnőttek", akik nem bírják a kamaszkort, egyfelől irigyek, másfelől viszont olyan rigid (merev) a személyiségük, hogy nem bírják elviselni, hogy te mostantól mást akarsz, hogy nagyon gyorsan változol, és sok mindenben tükröt tartasz feléjük. De ez az ő bajuk, nem a tied. Maradj csak önmagad, és ne törődj a piszkálódásokkal! Ne félj, hogy emiatt elveszíted a szeretetüket, mert ha emiatt történne ez, az azt jelenti, hogy valójában soha nem is volt szeretet - csak a részükről önzés. Értsd: addig "szeretnek", amíg olyan vagy, amilyennek látni akarnak. Márpedig ez köszönőviszonyban sincs a valódi, elfogadó szeretettel. Ez színtiszta önzés.


Nem a te dolgod alkalmazakodni hozzájuk, hanem fordítva! A kamaszkor egy állapot, és egy folyamat része (énfejlődés), ha megakadályozzák, vagy eltapossák, vagy nem engedik megélni, az majdnem jóvátehetetlen károkat okoz és később nagyon sokat fogsz szenvedni emiatt. És nem lesdz túl boldog és túl hosszú életed sem, ha nem lehetsz kamasz.


Ha nem szeretsz otthon lenni, akkor pl. menj el a könyvtárba. :)

2013. nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Bocs, rosszul olvastam: természetesen a szüleidről van szó, nem a nagyszüleidről.
2013. nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos válaszokat :D

a májkrémet pedig továbbra se fogom megenni :P

2013. nov. 17. 20:33
 19/20 anonim ***** válasza:
de megeszed büdös kölök
2013. nov. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem válaszolóval!!! Koszos....
2013. nov. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!