Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüliem azt mondják elegük...

A szüliem azt mondják elegük van a kamaszkoromból. Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Lázadásnak számít ha nem eszem meg a májkrémet és szerintük menekülök amikor néhány napot a nagyszüleimnél töltök. Azt mondják nem bírják a "kamasz fejemet". Rossz gyereknek tartanak mert van pár rossz jegyem. Egyszerűen utálok itthon lenni mert elegem van az apámból és a nevelő anyámból. Ilyenkor mindenki azt gondolja, hogy nekem milyen könnyű, akkor menjek anyukámhoz. De ott se szeretek lenni mert neki is elege van a kamaszkoromból. Folyton megjegyzik, hogy én csak gépezek és soha nem beszélgetek velük. Igen tényleg sokat ülök a laptopom előtt mert akkor is a barátaimmal beszélgetek. Sajnos nem egy településen lakunk. Velük meg azért nem töltök több időt mert nem tudunk olyanról beszélgetni ami engem is érdekelne. Mindig az a vége, hogy milyen gyerek vagyok. Apa sokszor megjegyzi, hogy más családokban a nagylány ezt meg ezt csinálja és én miért nem tudok olyan lenni. Azt éreztetik velem, hogy haszontalan és hülye vagyok. Sokszor elhiszem és mégrosszabb kedvem lesz. Amikor egyedül vagyok mindig elsírom magam és úgy érzem senkivel nem tudom megbeszélni. Még a barátaimmal se mert csak most kezdtem a szakközepet és még túl újak a barátaim, nem értenék ezt. Nem szeretek itthon lenni, de nem tudok máshova menni. Már azt is mekaptam másoktól, hogy örüljek annak ami van mert másnak ez sem adódott meg. Hát én ennek a helyzetnek nem tudok örülni. Lehet segíteni ezen az egészen?

2013. nov. 16. 11:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem le kéne foglalnod magad. sportolni járni, vagy bármi más hobbit találni amit szívesen csinálnál. addig sem vagy otthon és hasznosan töltöd az időt így nem tudják azt mondani hogy a laptop előtt ülsz állandóan.
2013. nov. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
a laptopot meg viheted magaddal
2013. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
14%
Majd le szoksz a kamaszkorodról.
2013. nov. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
#1 a baj, hogy van egy kisöcsém akire sokszor vigyázni kell így nem tudok folyton elmenni otthonról :\
2013. nov. 16. 12:38
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
ja hogy te állandóan el akarsz menni?
2013. nov. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

:( szegény kicsikém. megértelek. de Te is kicsit hibás vagy. kezdő pszichológus-hallgatóként a következőképpen látom a helyzetet:


Először is azt kell megértened, h nem csak Neked, hanem a szüleidnek is problémás, h a kamaszkorba léptél. Ők is szenvednek. Te azért, mert kamasz vagy, új gondolaid vannak, keresed a önmagad, keresed a helyed a világban. Ők azért szenvednek, mert nem tudják kezelni, h ilyen lettél. Nem tudják, h milyen eszközhöz nyúljanak, h felvegyék veled a kapcsolatot. Sajnos úgy látom, h ebben nagy hibát követnek el, h nem elég türelmesek és nyitottak feléd. Ez az ő gyengeségük. Próbáld meg elfogadni, h ők sem tökéletesek. Nagyon fontos, h megértsd, h ez egy ideiglenes állapot, ami el fog múlni, nem lesz így örökké, minden tini átesik ezen. (én is sokszor sírtam, mert úgy éreztem, h senki nem ért meg, és a szüleim talán jobban örülnének ha más lennék. de így utólag felnőttként már tudom, h bármennyire is rossz volt velük, és bárhogy is viselkedtek, akkor is nagyon szerettek, és szeretnek, hisz a gyerekük vagyok.) A tini korszak ilyen, senki nem mondta, h könnyű lesz. Fiatalként ha valami fáj, nagyon tud fájni, hiszen akkor fáj először.


Arról szól a kérdésed, h hogyan változtathatnál ezen. Ha tényleg AKARSZ változtatni, akkor sztem ezt kellene tenned:

- Ha úgy érzed, h már nagylány vagy, akkor mutasd is. de ne csak abban, h el tudsz tölteni pár napot a nagyinál, hanem pl. elmosogatsz, kitakarítod a fürdőszobát (olyan dolgat elvégzel, amivel apud példálódzik, h a más családokban hogy megy). egy nagylány tényleg felméri, h mi a teendő, tesz valamit, nem csak követelőzik.

- Tanulj. Ezzel nem nekik teszel szivességet, hanem magadnak. Mikor veszekednek veled egy rosszabb jegyért, akkor "érted haragszanak" nem pedig "rád haragszanak". Most alapozod meg, h milyen lesz az érettségid, az érettségivel alapozod meg, h hol tanulsz tovább, és kb ezzel alapozod meg, h milyen szektorban, milyen fizetéssel fogsz dolgozni. Mondjam azt, h az egész életedet meghatározza, hogy (most) hogy teljesítesz a suliban?! Ilyen a diákélet. tanulni kell. A bányászok élete is nehéz, de nekik meg azt kell.

- és a legfontosabb: KOMMUNIKÁLJ VELÜK. Azért éreznek távolinak, és azért nem tudnak mit kezdeni veled, mert nem tudják, h "hol vagy" (akár virtuálisan vagy akár képzeletben is), el vagy tűnve a szemükben. Biztos vannak olyan alkalmak, mikor épp nem gépezel, és ők is ráérnek. Pl. vacsora együtt, levélsöprés, tv nézés közben, híradó alatt, reklámok között. Mutasd, h hajlandó vagyok beszélni velük!! És ha a próbálkozásaid ellenére leb**sznak, akkor vágd a fejükhöz. Pl. "Apu, kitakarítottam, mert azt szeretted volna. akkor most ne mondd, h lusta vagyok. Tehetetlenségedben ne azt éreztesd velem, h haszontalan vagyok, mert nagyon rosszul esik. Mindketten dolgozzunk rajta, h ne legyen problémás a tini-szülő kapcsolatunk." vagy "Anyu, és idejöttem, megettem a májkrémet, próbáltam nem félmondatokban válaszolni, de még mindig nem bírod a kamasz fejemet. Tehetetlenségedben ne azt éreztesd velem, h hülye vagyok, mert nagyon bántasz vele. Mindketten dolgozzunk rajta, h ne legyen problémás a tini-szülő kapcsolatunk."

2013. nov. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#5 nem állandóan csak többször, rossz szót használtam

#6 köszönöm a válaszod sokat segítettél :)

2013. nov. 16. 13:06
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

és csak egyszer lehet?


nem lehet hogy csak azért nem tudsz elmenni többször, mert nem mész vissza?

2013. nov. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#8 nem szoktam elmászkálni itthonról anélkül, hogy szólnék. Haza szoktam jönni és nem akarok megszökni -.-
2013. nov. 16. 13:36
 10/20 anonim ***** válasza:
Velem is pont ugyanezt csinálták anno, sőt, még most is. Akárhányszor elkezdtem beszélgetni velük, mindig belém kötöttek és mindig az lett a vége a beszélgetésnek, hogy én milyen rossz vagyok, meg szemtelen, meg mit csinálok rosszul. Ráadásul a szüleim kifelé a jó oldalukat mutatják, mindig is ilyenek voltak, ezért ha panaszkodok, az emberek engem hisznek hibásnak. Meg azt mondják, hogy minden megkapok, amit akarok és csak hisztizek, meg elégedetlenkedek. Ja igen, bocsánat, elnézést a világtól, hogy volt mit ennem, hogy eltartottak gyerekkoromban, hogy nem raktak ki az utcára, hogy van gépem (hú, ez már nagyon nagy szemtelenség, szégyelljem magam) és hogy van meleg víz és a többi. Miért, talán nem érdemelném meg? Sok mindent megkaptam, de a legfontosabbat nem, a lelki támogatást. De én aztán beszélhetek bárkinek, úgyis én leszek a hibás mindenért, mert manipulálok. Ja, igen, most ez a kedvencük, hogy én manipulatív, rosszindulatú, áspis kígyó vagyok:DDDDD Vicc ez az egész. Én régen mindig a barátaimhoz menekültem. Most nincs olyan sok barátom sajnos, mint régen, hiányzik is. De a lényeg az, hogy menekülj otthonról, legyél mindig kevesebbet velük. Akkor fognak megenyhülni és valamennyire tisztelni, amikor pénzt keresel. Amíg nincs pénzed, addig úgy is fognak veled viselkedni. Ez van.
2013. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!