Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam túl sok pénzt költ...

Teréz1968 kérdése:

A fiam túl sok pénzt költ rám. Hogyan tudnék ezen változtatni, ha nem hallgat rám?

Figyelt kérdés

A fiamról annyit kell tudni, hogy 17 éves. Egy erős gimnáziumba jár, 4-es tanuló. Nagyon rendes gyerek, sokat segít itthon, ritkán jár el bulizni, inkább ilyen visszahúzódó típus.

16 éves kora óta dolgozik az iskola mellett, naponta 4-6 órát egy irodában (valami adatbázis adminisztrátor.)

A diákmunka mellett még 3 féle képpen keres pénzt:

- van egy weboldala (angol nyelvű), amit több százezer ember látogat minden hónapban, és az oldalán termékeket vagy cégeket hirdet pénzért,

- videókat tölt fel arról, hogy játszik egy számítógépes játékkal és közbe beszél,

- valami számítógépes játékban segít az embereknek fejlődni pénzért (nem értetek az ilyenekhez, de valami ilyesmit magyarázott.)


Nagyon büszke vagyok rá, hogy ilyen fiatalon ennyi mindent elért az életben. Viszont nem tetszik, hogy ennyi pénzt költ rám.


Például 2 hónappal ezelőtt volt a 45. születésnapom, és befizettem engem meg a mostohaapját egy wellness hétvégére.

Tegnap előtt reggel mentem dolgozni (a fiam 6:30-kor indul itthonról, én 7:30-kor), és az asztalon volt 40 ezer Ft és egy levél, amire az volt írva, hogy: "Tankold tele a kocsidat és egyél valami finomat =) "

Ezen kívül csomószor bevásárol, titokba befizeti a villany-, gáz-, vízszámlát és még sorolhatnám.


Mondtam neki, hogy ne költsön rám ilyen sokat, inkább tegye félre, mert később szüksége lesz rá (továbbtanulás, autó, lakás), de azt mondta, hogy megérdemlem, és szokjak hozzá, hogy amíg itt lakik, addig ennyit fog rám költeni.


Mit lehet tenni ebben az esetben?


2013. nov. 10. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én a helyedben inkább örülnék neki, hogy ennyi mindenben besegít. gondolom azért csinálja, hogy viszonozza azokat amiket meg tőled kapott kicsiként.


ha majd másra is kell a pénz, szerintem össze fogja tudni spórolni, anélkül, hogy tőletek vonná el, amit nektek adna.

2013. nov. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%

Őszintén szólva, én leültetném és elmondanám neki, hogy nagyon szép dolgokat ért el eddig az életben, de 17 évesen talán már nem kéne mindennap a számítógépes játékokkal foglalkozni, mert ez nem normális. A gyerek biztos valami WOW vagy LOL-szerű karakterjátékkal játszik, ezek a legveszélyesebb és komoly függőséget okozó programok.


Én inkább emiatt aggódnék, 17 évesen barátnőznie kellene, nem ilyen hülye karaktereket fejlesztenie.

2013. nov. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Van barátnője, kb 4 hónapja.


Nem játékfüggő, inkább csak a pénz miatt játszik ilyen játékokkal. Nemrég azthiszem 850€-t fizetett neki egy amerikai ember, hogy fejlessze a karakterét. Emiatt a fiam pénteken nem ment iskolába, hogy hétvégén be tudja fejezni a munkát. Kicsit mérges voltam rá, de hát jó tanuló, ennyi pénzért én is lógnék egy napot a suliból.

2013. nov. 10. 16:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ad neked pénzt, akkor ne költsd el, hanem pl. gyűjtsd egy külön borítékba, aztán ha sok összegyűlt, add neki oda :) Jobbat nem tudok, ha nekem ilyen lehetőségeim lennének, én is a szüleimnek adnám. Leírnád a youtube csatornája nevét? Szimpatikusnak tűnik. :)
2013. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Marcinak hívják?
2013. nov. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék, hogy ilyen rendes és sikeres fiam van. És ha nem akarnám magamra költeni a pénzt, akkor nyitnék egy megtakarítási számlát. PL. a 40 ezret megköszönném, de nem az autóba tankolnám, hanem betenném a bankba. Egyszer lehet, hogy tényleg szüksége lesz rá, ha pl. továbbtanul.
2013. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ma 16:54 Nem.
2013. nov. 10. 16:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne aggódj.


Az unokatestvérem is ugyanilyen, anyukám szerint a sz*rból is pénzt tud csinálni (:D), rendkívül talpraesett, 16 évesen saját jövedelme volt, rengeteg dolgot vett a szüleinek, testvérének stb.

Ma már felnőtt ember, 2 gyerekkel, feleséggel, azóta is jól keres, azóta is tud adni a szüleinek.

Vannak ilyen emberek, akiknek egyszerűen ez megy, eltérnek a szokásostól, aggódni értük nem kell, általában sokkal talpraesettebbek a többi embernél.


24/L


Szerintem örülj, remek fiad van, és a leírásod alapján teljesen normális (jó tanuló, barátnője van stb.).

2013. nov. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7%

Több meglátásom is van.


1, Van egy cége 17 évesen a leírásod alapján? Mi köze is van az internet teljes népének ilyen részletesen a fiad üzleti ügyeihez? Szerintem semmi... Én nem írtam volna ezekről ilyen részletesen a helyedben.

2, Ha esetleg egyszer majd egyetemre kell mennie, a négyes átlag kevés lesz. Bármilyen gimnáziumból jött is, az senkit nem érdekel, csak, hogy milyen jóra írja meg az érettségit, milyen jegyeket hoz, és hány nyelvvizsgája van. Arra kéne biztatnod, hogy az átlaga fejezze ki jobban a képességeit...

3, A pénzt meg nem kell elfogadni, ha erősködik, el kell tenni neki későbbre, ahogy egy korábbi hozzászóló írta.


De továbbra se értem egyébként, miért teregeted ki az életét ilyen részletesen nyilvánosan.


A fiad, mivel ő adatbázis-kezeléssel foglalkozik, lenne az első, aki megmondhatná neked, hogy az interneten senki se névtelen és arctalan... Arról nem is beszélve, hogy az ország kicsi, és elég speciális dolgokról írtál...

2013. nov. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Buszke lehetsz a fiadra, jo gyermeket neveltel. Gondold el mi lenne ha nem rad koltene de a penzet alkoholra meg affele dolgokra koltene.

En kulfoldon tanulom ugyanazt amivel a fiad foglalkozik es igencsak jol fizetodo szakma az biztos.

En is olyan vagyok mint o, barmikor haza megyek, elarasztom az egesz csaladom ajandekokkal, szebbnel szebb dolgokat viszek anyukamnak is es kajat is veszek mig otthon tartozkodom. Tolem penzt sose fogadnanak el, ezert is vasarolok inkabb helyette. Erre adottsag kell, oszinten. Rengeteg olyan alak van aki keres de akkora onzo, hogy a szulonek meg egy fogpiszkalot se venne sajnos.

En szeretnem meghalalni amit a szuleimtol kaptam. De ez mellett en masoknak is szeretek adni, ha kell meg idegennek is, orvendek, hogy nekem van annyi, hogy adhatok masnak is.

Ha kezpenzt ad megteheted azt amit mas mond, gyujtsd meg neki.

Kivanom, hogy annyi legyen a fiadnak, hogy meg annal is tobbet tudjon adni mint amennyit eddig adott neked :)

2013. nov. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!