Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam túl sok pénzt költ...

Teréz1968 kérdése:

A fiam túl sok pénzt költ rám. Hogyan tudnék ezen változtatni, ha nem hallgat rám?

Figyelt kérdés

A fiamról annyit kell tudni, hogy 17 éves. Egy erős gimnáziumba jár, 4-es tanuló. Nagyon rendes gyerek, sokat segít itthon, ritkán jár el bulizni, inkább ilyen visszahúzódó típus.

16 éves kora óta dolgozik az iskola mellett, naponta 4-6 órát egy irodában (valami adatbázis adminisztrátor.)

A diákmunka mellett még 3 féle képpen keres pénzt:

- van egy weboldala (angol nyelvű), amit több százezer ember látogat minden hónapban, és az oldalán termékeket vagy cégeket hirdet pénzért,

- videókat tölt fel arról, hogy játszik egy számítógépes játékkal és közbe beszél,

- valami számítógépes játékban segít az embereknek fejlődni pénzért (nem értetek az ilyenekhez, de valami ilyesmit magyarázott.)


Nagyon büszke vagyok rá, hogy ilyen fiatalon ennyi mindent elért az életben. Viszont nem tetszik, hogy ennyi pénzt költ rám.


Például 2 hónappal ezelőtt volt a 45. születésnapom, és befizettem engem meg a mostohaapját egy wellness hétvégére.

Tegnap előtt reggel mentem dolgozni (a fiam 6:30-kor indul itthonról, én 7:30-kor), és az asztalon volt 40 ezer Ft és egy levél, amire az volt írva, hogy: "Tankold tele a kocsidat és egyél valami finomat =) "

Ezen kívül csomószor bevásárol, titokba befizeti a villany-, gáz-, vízszámlát és még sorolhatnám.


Mondtam neki, hogy ne költsön rám ilyen sokat, inkább tegye félre, mert később szüksége lesz rá (továbbtanulás, autó, lakás), de azt mondta, hogy megérdemlem, és szokjak hozzá, hogy amíg itt lakik, addig ennyit fog rám költeni.


Mit lehet tenni ebben az esetben?


2013. nov. 10. 16:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én azt csinálnám a helyedben, hogy mivel így is sokat költ rátok, befizeti a számlát stb, bevásárol, így nyilván nem kértek tőle rezsipénzt gondolom. Ha ad pénzt, akkor azt tedd félre neki. Ne így legyen, de ha egyszer szüksége lesz rá, jól fog esni neki, hogy gondoltatok erre.

Vagy mondd azt, hogy ne bevásároljon, ha mindenképp segíteni akar, minden hónapban adjon oda 20.000 Ft-ot, és tedd félre neki. Jobb ötletem most nincs :)

2013. nov. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!