Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezen hogy tudnék változtatni?

Ezen hogy tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok a szüleimmel élek.

van egy 12 éves hugom aki helyett is nekem kell mindent csinálni, és az utálatot irántam elég jól ki mutatják anya és persze apa is. Én legalább is így érzem. reggel gyógyszert kell szednem mert állandóan ideges vagyok , és ha megkérnek hogy csináljak meg valamit és nem jól csinálom meg vagy pl nem a helyére rakom azt amit kellene anya mindig ver és ha rá jön a roham akkor apa is. mikor le ülök egy n5 percre hogy ki fessem a körmöm anya egyből le mosatja velem mert "annak nem való körömlakk aki nem tud semmit csinálni" ezért körmöt se festhetek mert szerinte nem attól leszek nagylány. Ha meg apa haza jön a munkahelyéről anya teljesen máshogy adja le a napot ahogy történt. nem lehet barátom se. azt se engedik. azért jó lenne ha nem röhögnétek rajta . köszönöm!


2013. júl. 9. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
mármint a szüleid utálnak téged? Ne haragudj, de nekem az jön le, hogy 15 éves világfájdalomban szenvedő kamasz vagy, aki egy picit felnagyítja a történeteket. Jó, hogy nem lehet barátod, 15 éves vagy csak....
2013. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Kamasz vagy, ennyi a dolog. Majd 3-4 év múlva rájösz, hogy ezek a dolgok, hogy körömfestés nem is olyan nagy dolgok.
2013. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de nem tűnt fel az a rész, hogy "anya mindig ver"??? Ez természetes szerintetek és tűrje el, mert tini???


Teljesen nem normális, ahogy a szülök bánnak a gyerekeikkel, legalábbis itt gyakorin napi szinten ezt tapasztalom/olvasom.


Kérdező! Mivel még fiatal vagy, így sok lehetőséged nincs. Ha tényleg mindent megteszel, amit kérnek, akkor tűrni tudsz csak, míg be nem töltöd a 18-at, azután költözhetsz csak el.

Ha a szüleiddel lehet értelmesen beszélni, akkor mondd el a gondodat, bár nem hiszem, hogy sikerrel jársz.

2013. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"ezek a dolgok, hogy körömfestés nem is olyan nagy dolgok"


Épp ez az, nálunk legalább is úgy van,hogy anyám nem üt meg ha rossz helyre rakom a sószórót, vagy ha azt mondom,hogy öt perccel később szedem le a szárítót mert szárad a körmöm.

Tényleg nem nagy dolgok, ezért nem kellene így reagálnia a szülőknek.


Próbálj meg beszélni a szüleiddel, esetleg kollégiumon is elgondolkozhatnál.

2013. júl. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
gondolkoztam a kolin csak as szülők nem nagyon szertenék.
2013. júl. 14. 18:40
 6/7 A kérdező kommentje:
és én sem hiszem hogy sikerrel járok...
2013. júl. 15. 08:26
 7/7 8 válasza:
Szarjad le őket magasról, ha flegma vagy velük és nem tudnak idegesíteni, akkor ők még idegesebbek lesznek, hogy te nem vagy ideges és szerintem a gyógyszerezés oltári nagy hülyeség. Próbáld meg inkább zenével, sporttal, vagy valami más tevékenységgel levezetni a feszültséget. Ami pedig a kedves "kicsi vagy még 15 évesen a barátokhoz" válaszadót illeti szerintem egy visszahúzódott gyengeelméjű, hiszen mindenki tudja, hogy az ember alapvető szükségleteihez szorosan hozzátartozik a szociális élet MINDEN korosztályban. A legkisebbtől a legnagyobbig! Gondoljunk csak bele, akár a kölyökkutyák játszadozásában is, ugyan úgy az emberek is, a gyerekek is egymástól tanulnak és a gyerekkori kapcsoltatok építik az embert, olyan ez mint egy kirakós, ha megvonunk a gyermektől egy darabot, akkor soha nem lesz már egész ez a puzzle.
2013. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!