Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti büszkék lennék a gyermekete...

Ti büszkék lennék a gyermeketekre, ha orvosi egyetemre járna?

Figyelt kérdés

2013. okt. 14. 22:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Persze bár belül baromira félnék, hogy ha kibukna akkor pár milliót ki kellene fizetni a hallgatói szerződés miatt.
2013. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem, megnyúznám, osztán kidzsanasztanám az udvarra, mekkora szégyen vóna má', a Robika tökölön végzett, a Rómeó a Vácon, a Rikárdó a gyorskocsiutcában ül, a többiek meg gyákorltaon vannak, és akkor az egyik gyerekem Semmelweis egyetemen?!Ugyan má' ekkora szégyent nem bírnék elviselni...


Amúgy igen-

2013. okt. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Ha ki is járja, és azért tanul ott, mert valóban orvos szeretne lenni, akkor persze. Ha csak be van nyomva, épphogy átmegy a vizsgákon, és esze ágában sincs orvosnak lenni, akkor nem.
2013. okt. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
A hugom orvosin van es jol megy neki. Es nagyon büszke vagyok ra!!! :)
2013. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
akkor lennék rá.ha elvégezné. bekerülni nem nagy cucc én is bekerültem aztán öt szemeszter alatt ki is buktam.
2013. okt. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem ezert vagyok büszke a gyerekemre hanem azèrt mert lovikus kedves ès eletkèpes,az hogy elvègezte az orvosit,sohasem szàmított nàlam...
2013. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

Inkább orvos, mint ügyvéd! ;)


Persze, hogy büszke lennék rá. De mindegy, mit csinál, csak SZERESSE azt, amivel foglalkozik.

2013. okt. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

Mivel manapság idehaza az orvosok helyzete sem könnyű, ha csak nem jó orvos bár az nem úgy van hogy egyik napról a másikra szóval ha tényleg gimnazista vagy általános iskola kora óta határozottan eldönti, jól tanul és komolyan érdekli akkor mindenképpen támogatnám és büszke is lennék rá. De ha nem akarja én nem erőltetném, és legyen bármilyen szakmája akár kőműves, akár lakatos, akár mérnök, akár jogász az biztos hogy büszke lennék rá. Manapság sok olyan munkahely van ahol hiba kell viszonylag nagy végzettség nem keresik halálra magukat, de mégha autószerelő vagy asztalos lenne azzal is simán kereshetne annyit hogy megtudjon élni nyugodtan és egy családot is képes legyen eltartani. Egy asztalos például mindig kell és ők általában ha jól csinálják betegre keresik magukat. Nem egy asztalos ismerősöm van akik 3-4 évig minimálbérért dolgoztak, aztán jöttek a maszek munkák majd plusz munkák végül saját vállalkozás és most nem egy ismerősöm van aki asztalosként havi 250 ezret nyugodtan zsebre tesz tisztán úgy hogy még az alkalmazottjait is kifizeti vele és tőlük sem sajnálja a pénzt, és ezen kívül ugyanúgy maszekol még pluszba és ő is végzi a kétkezi munkákat.

És nőből is simán lehet asztalos, autószerelő és villanyszerelő is ha arról lenne szó.

Tehát legyen fiú vagy lány gyermekem mindegy milyen a szakmája büszke lennék rá ha tényleg szereti is azt és van tartós elképzelése meg terve célja a jövőjét illetően. Én ismerek egy olyan lányt aki egy szőke bombázó sokan azt hiszik irodai munkát végez vagy ápolónő, pedig nem az hanem egyszerű autószerelő és sokan nagyot néznek amikor meglátják őt kantáros nadrágban és sima pólóban dolgozni egy autószervizbe és amikor ott végez tisztán ápoltan szoknyába és elég nőies öltözködésben megy haza a munkából. Az ő szülei is büszkék rá és azért manapság elég ritka hogy egy bombanő egy egyszerű autó szerelő aki nyakig olajos.

2013. okt. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Persze :) Aztán ha képes lenne átmenni a vizsgáin is, odáig meg vissza lennék. Rajzolok és tanulok anatómiát, töredékét annak, amit az orvosin tanulnak, de rohadt nehéz. A programtervező szak sokkal könnyebb volt :D

(Annak köze nincs semmihez, hogy kb. orvos- és kórházfóbiám van és nagy általánosságban nem bízom az orvosokban. Remélném, hogy a gyermekem a jó orvosok számát gyarapítja majd, azokra nagy szükség van.)

2013. okt. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Erdekes a kerdes. Amikor a kisfiam megszuletett, azt mondtam ebbol a gyerekbol sebesz lesz.

Telik az ido es meg mindig ketkezes....

En buszke vagyok ra mert az enyem es meg sok viznek le kell folynia Dunan mire felno...

Barmit is csinal majd azt akarom, hogy szeresse es boldog legyen mindig.

2013. okt. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!