Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családom összeomlik lassan,...

Családom összeomlik lassan, így szerintetek be merjem vállalni az orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés
Kertészkedéssel foglalkoznak szüleim, nem mondhatni, hogy rosszul állunk anyagilag, de szüleim nagyon sokat veszekednek, minden nap csak a probléma, elégedetlenség. Az igazgatás anyukám kezében van, apukám ezt nehezen viseli sokszor. Tudom, hogy értünk dolgoznak, és édesapám kitart amelett, hogy orvosira menjek, de sajnos eléggé összeomlóban van a család, van még egy elsős öcsém is. Édesanyám idegileg kivan, sokszor mondja, hogy ő nem szeretné megérni az öregkort, és hogy ha apám megütné, akkor nem érdekelné, hogy börtönbe kerülne se, de nem lenne jó vége. Tegnap tettem fel egy kérdést és igen, ez kb annak a folytatása. Ma beszéltem édesanyámmal egyenlőre, hogy ez így nem jó és hagyják az egészet inkább, neveljék fel a testvérem, mert engem már nem igazán érdekel, hogy mit csinálnak, csak az öcsém legyen biztonságban. Végzős vagyok, pályaválasztáson kellene gondolkodnom. Szerencsére van egy alaptőkém a nagyszüleimtől, persze nem annyi, hogy a 6 év orvosit biztosítsam magamnak(6 szemesztert tudnék fizetni a nem államilag támogatotton). Én így nem merném bevállalni az orvosit és gondoltam, hogy valamilyen más egészségügyi Diplomát cserkésznék be, mondjuk egy 4 éves ált. assziszt. vagy egy 3 éves balneofiziokinetoterápiát a Marosvásárhelyi orvosi és gyógyszerészeti egyetemen. Mindkét szakot végig tudnám fizetni és még ismerek olyanokat akik emelett tudnak némi munkácskát is vállalni. Ti mit tanácsolnátok? Előre is köszönöm.
2013. máj. 2. 15:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Lehet gáz, hogy itt kérek segítséget ez ügyben, de ilyesmiről azért ismerősnek, rokonnak sőt barátoknak sem mesélnék.
2013. máj. 2. 15:36
 2/15 anonim ***** válasza:
Államilag finanszirozottban nem is gondolkodsz?Vagy egyből külföld? (bár egyből külföldnek is van értelme államin csinálni,külföldi fizuból simán visszafizeted a államilag finanszirozott képzést majd 20 év múlva)
2013. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Természetesen első opció az államilag finanszírozott lenne, de csak az ált. assziszt. van néhány hely. Balneofkterápián nincs ingyenes, a tandíj ugyanannyi. Külföldet majd esetleg diploma után vállalnám be családi szituációktól függően.
2013. máj. 2. 15:49
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbálnám az orvosit államin első körben, első helyen, talán sikerülne. Először is szüleidtől kellene megtudnod, hogy ha elkezded az orvosit, akkor mennyire tudnának téged támogatni, segítenének-e a tandíjban? Mert ha el is válnak esetleg, attól még segíthetnek neked anyagilag.

Kérdés, hogy ez az általános asszisztens vagy balneofizikokinetoterápia mennyire érdekel, ez utóbbi egyébként mivel foglalkozik? Csak úgy kiváncsiságból!

2013. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Balneofizikoterápia tudomásom szerint a vízben történő gyógyászati kezelés, pl gyógyvizes kádban történő mozgatása az ízületeknek.


Szerintem próbáld meg az államit. Ha jól tanulsz és aláírod a szerződést az állammal, az a legegyszerűbb.

Ha külföldre akarsz menni, akkor fizetősre mehetsz.

2013. máj. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Attól félek, hogyy ha rosszabodna a helyzet reménytelen lesz. Mindkettőnek érettségije van, sőt sajnos még nem is mondhatóak szakembernek másban. Mezőgazdaságban dolgoztak és ez az amihez értenek kispiaci szinten.

Az egészségügy minden ágazata érdekel, tehát nem lenne olyan munka amire azt mondanám, hogy utálom. A balneofiziokinetoterápia egy rehabilitációs tudományág. Tulajdnoképpen a balneológia gyógyvizekkel való gyógyítást, a fizio- és kinetoterápia a mozgásterápiát jelent. Ha a külföldi helyzetüket nézzük, akkor 90%-a az embereknek meg van elégedve a munkájával és még a fizetésük is jó ott, de egy-két fizioterapeuta ismerősöm van itt is és szeretik amit csinálnak. Itt még új az egész, de nem idegenkedem a külföldön való dolgozástól sem.

2013. máj. 2. 16:41
 7/15 anonim ***** válasza:

A biztosra menj!

Az orvosi még a tehetségeknek sem 6 év a kreditrendszer miatt.

A helyedben először inkább csak OKJ-s tanfolyammal próbálkoznék és főiskolánál hosszabbat semmiképpen nem vállalnék be.

Sőt, igazat megvallva az alaptőkémet nem fektetném tandíjba.


Én jogi karon végeztem, megbántam, szintén nem volt csládi háttér értelmetlen kínlódás volt. Az egyetem mindig más mint az élet, még akkor is, ha orvosi egyetem.

2013. máj. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha te tanulni akarzs, akkor senkivel se foglalkozz, csakis a magad életével. Sok családi játszma létezik, ahol a cél mindig az, hogy a gyereket ne engedjék felnőni, önállósodni. Van söket fedőszöveg, de a cél mindig ez (vagy ami a rosszabb: anyuka vagy apuka nem íbraj elviselni, a lányan okos és tanulni akar, nem szülni). Rátesznek egy rakás hamis felelősséget - mint nálad is.


Mi közöd van neked ahhoz, hogy a szüleid miből és hogyan élnek? Az a dolguk, mint szülőknek, hogy segítsenek neked! Nem a te felelősséged, hogy miből éltek és hogyan.

Ha nincs pénz a sulira, akkor állj szépen a kicsi lábadra, menj ki külföldre bébicsősznek vagy időseket ápolni (igen jól fizetik és mindneütt keresik az ilyen embert). Egy-két év alatt összeszedheted a rezidensi évekre való tőkét is, nemhogy a suliét.


Még tanulhatnál is külföldön. Nem beszélve arról, hogy dolgozhatnál is ott. Legalább pár évet, hogy láss világot, és ne csak a saját családodba, legszűkebb pátriádba legyél bekövezve már 20 évesen.

2013. máj. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Aha, értem. Szóval az az igazi baj, hogy a szüleid sokkal butábbak, mint te. Vagy csak kisebb a végzettségük?


Nem csodálom, hogy nincs önbizalmad.

2013. máj. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten az a baj, hogy nem rendelkeznek magasabb végzettséggel, hanem hogy nem tudják mivel jár a komplexebb tanulás és mikor tanulok is azt hiszik csak ülök a hátsófelemen és nem csinálok semmit. Ez egy másik probléma, de már ez lassan nem is kezd probléma lenni a jelenlegi helyzet mellett.
2013. máj. 2. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!