Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családom összeomlik lassan,...

Családom összeomlik lassan, így szerintetek be merjem vállalni az orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés
Kertészkedéssel foglalkoznak szüleim, nem mondhatni, hogy rosszul állunk anyagilag, de szüleim nagyon sokat veszekednek, minden nap csak a probléma, elégedetlenség. Az igazgatás anyukám kezében van, apukám ezt nehezen viseli sokszor. Tudom, hogy értünk dolgoznak, és édesapám kitart amelett, hogy orvosira menjek, de sajnos eléggé összeomlóban van a család, van még egy elsős öcsém is. Édesanyám idegileg kivan, sokszor mondja, hogy ő nem szeretné megérni az öregkort, és hogy ha apám megütné, akkor nem érdekelné, hogy börtönbe kerülne se, de nem lenne jó vége. Tegnap tettem fel egy kérdést és igen, ez kb annak a folytatása. Ma beszéltem édesanyámmal egyenlőre, hogy ez így nem jó és hagyják az egészet inkább, neveljék fel a testvérem, mert engem már nem igazán érdekel, hogy mit csinálnak, csak az öcsém legyen biztonságban. Végzős vagyok, pályaválasztáson kellene gondolkodnom. Szerencsére van egy alaptőkém a nagyszüleimtől, persze nem annyi, hogy a 6 év orvosit biztosítsam magamnak(6 szemesztert tudnék fizetni a nem államilag támogatotton). Én így nem merném bevállalni az orvosit és gondoltam, hogy valamilyen más egészségügyi Diplomát cserkésznék be, mondjuk egy 4 éves ált. assziszt. vagy egy 3 éves balneofiziokinetoterápiát a Marosvásárhelyi orvosi és gyógyszerészeti egyetemen. Mindkét szakot végig tudnám fizetni és még ismerek olyanokat akik emelett tudnak némi munkácskát is vállalni. Ti mit tanácsolnátok? Előre is köszönöm.
2013. máj. 2. 15:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

"balneofiziokinetoterápiát"


Kérdező!

ezt így írják? Ugyanis tőled másoltam. Meg nem írod, hogy mitől omlik össze a családod? Csak nem attól, hogy te ilyen tudományra adod a fejedet, miközben ők retket termesztenek?

Meg itten vannak ezek is:

"Diplomát cserkésznék be, mondjuk"

"Szerencsére van egy alaptőkém a nagyszüleimtől, persze nem annyi,"


Nem tudom, te itten dicsekszel, vagy csak kamuzol ezzel a

"balneofiziokinetoterápiát"-val, Marosvásárhelyről? Tényleg ennyire megy ott ez a balneo-izé, hogy megélsz majd belőle?

2013. máj. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

1. Ennek a kérdésnek nem az a lényege, hogy miért omlik össze a családom. Én élek velük, és én látom a család helyzetét, meg amúgy sincs semmi közöd a háttérhez ha különösebben nem publikáltam.

2. Most tényleg ezen van a lényeg, hogy hogyan írják le? Van ahol egybeírva jelenik meg (balneofiziokinetoterápia) van ahol kötőjellel (balneo-fizio-kinetoterápia).

3. Természetesen kamu a kérdés mi? Ezt most te sem gondolhatod komolyan, hogy negatív zsákba burkolva dicsekszek.

4. Az, hogy mennyire lehet megélni az változó és természetesen még nem végleges ez a pályaválasztás, de most mit válasszak? Menjek bank és pénzügyre, közgázra? Köszönöm nem, a családom példájából kiindulva nem szeretném, hogy az idegrendszerem rá menjen. Mindenképp egészségügyben gondolkodom amúgyis.

5. Vicc olvasni az ilyen hozzászóló válaszait, aki tudatlanul kötözködik mégis nem tud leírni egy hosszabb öszetett szót, csak kimásolással.

6. Ajánlom, hogy olvasd el Christian Grüning : Az eredményes tanulás titka című könyvét. Talán segít majd a szövegek lényegének maximális megértéséhez.

7. Utólag kérek elnézést akkor a nyelvi hibákért, de úgy gondolom ha 6 válaszoló megértette a problémám, akkor nem olyan nagy a baj. Abszolút nem szokásom kötözködni, de hogy érezd, hogy nagyon nem tapintottál a lényegre, szertetnék arra is rávilágítani, hogy a mondatokat nagy betűvel kezdjük, valamint az "itten" szó magyar megfelelője az "itt".

2013. máj. 3. 08:21
 13/15 anonim ***** válasza:

A valódi cél olyasmi, amitől semmi nem tántorít el. Amiről jó álmodozni, és ami köré máris jó valódi terveket szőni. Változatokat kiötölni, esélyeket latolgatni, tudakozódni, és mindent megtenni érte. Ha a célod nem ilyen, akkor nem valódi. Faraghatsz belőle kvázi valódit, tehetsz mindent úgy, mintha tényleg jó értelemben vett mániád lenne, de ha nem az, akkor nem az. Te tudod, hogy az-e.


Mi a legrosszabb eset?


Pár félév után kifutsz a stekszből, és kénytelen leszel mást kitalálni.


Ha nem csinálsz ebből titkot, akkor pár félévük van eldönteni, mennyire állnak melletted, és ha máris megbeszéled velük (ha a fene fenét eszik is), akkor kiderülhet, hogy lehetséges-e egyáltalán neked most balneohogyishívják szakosodást megcélozni, miközben még az általános orvosira is szűk a keret.


A munkácska jó ötlet, és ha esetleg mered a nagyszülők ajándékának egy 10-20%-át kockáztatni, találhatsz jó befektetést arra is. Ismerek olyat, aki angol duriban levadássza a jót, amikor drága, és még többért értékesíti, ismerek olyat, aki főzőgyurmából csinál ékszereket sokszoros haszonnal, és jóval szakmunkás órabér fölött szakít vele, ismerek olyat, aki az évfolyamtársaitól szedett be rettentő összegeket, pedig viszonylag olcsón készítette el a beadandót (ez szakközép volt, de jó helyre került az a pénz is gondolom), és ismerek olyat, aki a meglevő pénzére rövid futamidejű hitelt vett fel, és ingatlant vett belőle, amit bérbeadott, hogy legyen egy jó havi fix neki, és legyen hova költöznie albérlet helyett, amikor kezében a diploma.

2013. máj. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Te még buta is vagy, Marosvásárhelyről, kérdező. Nem menj te semmiféle egyetemre, termelj inkább répát, meg zellert. A fogalmazásod csapnivaló. Csak nem azt akarod sugallni, hogy mostanság érettségiztél?
2013. máj. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"a családom példájából kiindulva nem szeretném, hogy az idegrendszerem rá menjen."


A fene se gondolta volna, hogy a karalábétermesztés idegileg kimerítő..

2013. máj. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!