Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tizenhárom éves lányom a...

Tizenhárom éves lányom a barátnőjénél szeretne aludni és holnap onnan menne iskolába. Én megengedtem neki de az apja nem, és mivel az utolsó szó mindig az övé ezért a lányunk az én fülemet rágja; hogy győzzem meg az apját. Van valami ötletetek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 8. 20:18
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
45%

1. Először az apjával konzultálok, és nem engedem meg addig, míg meg nem egyezek az apjával.


2. Az apja ellen neveled így a gyereket, mert te megengedő vagy értelmetlen dolgokban is (mint pl., hogy szorgalmi időben a barátnőjénél aludjon, aztán együtt menjenek iskolába), az apja meg racionális és következetes.


Így arra neveled, hogy később kijátsszon téged is, a hátatok mögött intézzen dolgokat, s téged és az apját is egymás ellen.


Ez nem jellemes attitüd.

A helyedben változtatnék ezen.

2013. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
24%

ki főz, mos, vasal a gyerekre, ki tanul vele, ki van vele többet? szerintem annak van nagyobb beleszólása ilyen helyzetekbe.

De nem este fél 9-kor kell ezt kitalálni meg eldönteni. Ne győzd meg az apukát, hanem mondd meg a kislánynak, hogy korábban találja ezt ki, mondjuk suli utáni 1-2 órában, akkor még egyeztetni is lehet a másik lány szüleivel és persze az apukával.

2013. okt. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim válasza:
76%
Szerintem tiszta sor, hogy hétköznap nem engedi..mond meg, hogy majd egy péntek vagy szombat estéről lehet szó. Teljesen tiltani nem lehet és nem is jó dolog.
2013. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
89%

Gyerekem élete nehogy már azon múljon,hogy ki vasal rá többet?

Ekkora baromságot is régen hallottam. A szülőknek közösen kell dönteni nem számítva ki keres többet vagy ki vasal többet.

2013. okt. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
95%

Kezdjük ott, hogy mikor gyereket vállaltatok, meg kellett volna egyeznetek a pároddal abban,hogy a gyerek egyetlen választ kapjon a kérdéseire: a TI válaszotokon. Normális esetben ez úgy zajlik, hogy anya és apa megbeszélni, aztán közli a döntést gyerkőccel.

Így nincs az, hogy az egyik szülő mumus...

És ezzel kivédhető az is, hogy egymásnak ugrasszon benneteket, mondván, hogy "pedig anya/apa megengedte".

...

2013. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
10%
ezzel csak azt akartam írni, hogy ne annak legyen beleszólása, aki nem is ismeri szint ea saját gyerekét (általánosítás, nem jelen este!) mivel a kérdező nem indokolta, hogy miért az apuka szava a döntő, ezért én leírtam, hogy miért lehetne az anyukáé.
2013. okt. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
23%
*eset
2013. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Azért a párom szava a döntő mert én engedékeny vagyok és mert ő az úr a háznál. Mindketten egésznap dolgozunk így egyikőnkkel sincsennek több időt a gyerekek, tanulni pedig egyedül szoktak.
2013. okt. 8. 20:52
 19/42 anonim ***** válasza:
74%

Enyhén ferdít itt a legtöbb válaszoló. Mi az, hogy a gyerek életéről van szó? Ki írta, hogy az utcán sötétben menne egyedül az a gyerek? Lehet, hogy anyuka átvinné, átadná a barátnő szüleinek, aztán ennyi, ott van az ő felügyeletük alatt. Meg hogy végigröhögik az estét aztán nem tanulnak. Jajj már. Én is aludtam ott barátnőmnél nem egyszer ennyi idős koromban, aztán orvos lettem. Könyörgöm, nem ezen múlik!


Azt én sem értem, hogy mi az, hogy az utolsó szó az övé??? Tényleg együtt kellene megbeszélnetek az ilyeneket.

Amúgy meg korántsem látom tragikusnak, hogy egy 13 éves lány ottaludjon egy barátnőjénél!

2013. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
59%
Életét nem szó szoros értelembe értettem, hanem például mintát amit lát és majd tovább visz.
2013. okt. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!