Én egy tini lány vagyok. Szerintetek mi ronthatja el a kapcsolatot a szülők és a gyerekek közt?!
Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 13:31
1/9 anonim válasza:
pl. ha a tinédzser kor és a klimax egybe esik.
De ugyanígy elronthatja, ha a szülők nem fogják fel, hogy a gyerekük már nem 5 éves, vagy ha a gyerek nem fogja fel, hogy ő még nem önellátó, felnőtt ember, hanem egy tinédzser.
2/9 anonim válasza:
Ha nem fogadsz szót, nem tanulsz rendesen és nem értékeled, ha a szülõk arra törekednek, hogy mindened meg legyen!Még lehetne sorolni..........
3/9 anonim válasza:
Ha a gyerek nem hajlandó beszélgetni a szüleivel. Pl. ha megkérdezik mi újság, arra mindig az a válasz, hogy "semmi". Aztán a szülő már arról is leszokik, hogy kérdezzen, mert ugye a gyerek sem kérdezi meg tőle hogy ő hogy van. Innentől már csak két idegen lesznek egymásnak.
4/9 anonim válasza:
Alapvető kommunikáció hiánya szülő és gyermek közt. Ha semmit nem lehet normálisan megbeszélni, az állandó konfliktust generál. A szülők mindig rohannak, pénzt keresnek, hogy mindene meglegyen a gyereknek, amire vágyik, este fáradtságra hivatkoznak és a beszélgetés kimerül abban, hogy mi volt az ebéd a suliban. Nem beszélik meg a mindennapi dolgokat, a tini magára marad és amiatt, hogy nem tudja a határait, mert nem szabja meg senki, inkább lóg folyton a barátaival. Csordában megnő az önbizalma és megtesz olyanokat is, amiket egyébként nem tenne meg, ha a szülőjével bizalmi kapcsolata lenne (pl. korai nemi élet, hétvégi berúgások, rosszabb esetben drogok). Ezek kiderülnek többnyire és ez csak újabb konfliktust generál. A szülő ugyanis a legritkább esetben hibáztatja saját magát.
5/9 anonim válasza:
visszagondolva a tinikoromra, akkoriban minden hülyeségen felkaptam a vizet és nem vettem észre, hogy mennyire jó dolgom van, amint elköltöztem otthonról észhez tértem :D
6/9 anonim válasza:
Az hogy az anya nem anya szerepet tölt be, hanem barátnője akar lenni a lányának.
7/9 anonim válasza:
A napi 0-24 órás facebookozás.
8/9 anonim válasza:
Alapvetően kommunikációs problémák.
De szerintem a túl nagy korkülönbség is. Pl:. ha már jócskán túl voltak a 30 on a szülők akkor nehezebben kezelik 15 20 év múlva a gyereküket.
Vagy ha a gyerek túlzottan lázadó a szülők meg próbálják minél jobban fogni. De ez akkor is ha már felnőtt a gyerek. Engem 19 évesen próbálnak úgy kezelni mint egy 8-9 évest.
9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már többnyire fel fogtam a dolgokat.
2013. szept. 23. 14:09
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!