Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mindíg a szülőnek van...

Miért mindíg a szülőnek van igaza, ha nem is?

Figyelt kérdés

Ha a szüleim pl: azt mondják az ég piros és a felhők vatta cukorból vannak,akkor is nekik van igazuk és nem nekem...

ha meg próbálom nekik megmagyarázni hogy az ég mégpedig kék akkor rögtön mondják hogy ne feleseljek..

ti értitek ezt?miért mindíg az van amit a szülő akar?



#gyerekek #szülő #Szülők vs gyerekek igaza
2013. jún. 18. 09:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Konkrét példa nélkül nem tudhatjuk, hogy melyikőtöknek van igaza. Amíg gyermek voltam, én is folyton így éreztem, hogy nekem sosem lehet igazam, pedig nekem van. Aztán felnőttem, gyermekeim lettek, és rájöttem, hogy szinte MINDIG a szüleimnek volt igaza. Csak sajnos már túl késő bocsánatot kérni.
2013. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%

Hát igen, a lázadó gyermek.

A szülőknek döntő többségében valóban igaza van...

De ha konkrét példát mondasz, akkor jobban tudunk segíteni, hogy megértsd.

2013. jún. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is konkrét példa kellene, mert azért ez nem egyértelmű.

Én fiatalként (főleg tizenévesen voltam a legokosabb) meg voltam győződve a magam igazáról, most látom be, hogy az élettapasztalatok hiánya miatt teljesen el voltam tévedve.

Viszont saját családomban, a saját szüleimmel is voltak esetek, amikor az ő tapasztalatlanságuk miatt ők mondtak olyat, ami totál tévedés (pl. anyukám mindig is háztartásbeli volt, az ő karriertanácsai abban kimerültek, hogy főzzek kávét a Főnök Úrnak az irodában, és hiába magyaráztam, hogy a Főnök úr röhögve borul az asztalra ha így hívnám és a kávéért maga sétál az automatához. És nem érti, hogy ez más munkakörnyezet mint 40 éve, az én 50 méteres körzetemben ül indiai, kolumbiai, német, olasz, angol, francia, amerikai, stb..)

2013. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Nincs igaza mindig, és ezt elég, ha tudod. Ő azt mond, amit akar, te pedig azt gondolsz, amit akarsz, és amikor itt az ideje, akkor lelépsz és úgy élsz, ahogyan akarsz.
2013. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Példa: szerintem az angolna lehet csak elektromos és a muréna nem,

szüleim szerint pont fordítva vagyis a muréna lehet csak elektromos és az angolna nem.

A vitát lezárták az ő véleményükkel.

2013. jún. 18. 10:56
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

Mi ilyen vitákba apámmal megyünk bele, nem is az igazunk bizonyítása a cél hanem a másik idegesítése. :D

egyszerűen meglehet oldani, megnyitod a keresőt, bepötyögöd a szavakat és az internet megmondja,hogy kinek van igaza, ha nem ismerik el ami le van írva, akkor nem kell vele foglalkozni

2013. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%
Alig néhány év türelemre van csak szükséged. Ha neked is lesz ilyen felháborodott tudálékos gyereked, akkor majd megtudod.
2013. jún. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem mindig a szülőnek van igaza, az is csak ember, sokszor igen tökéletlen. Elég baj, ha nem elég érett ahhoz, hogy belássa, ő is tévedhet s tekitélyelvvel próbálja kihozni, hogy neki mindig igaza van... De ha ilyen, ezzel nem tudsz sok mindent csinálni, ha a bizonyítékok-észérvek sem győzik meg, akkor nyugodj meg abban, hogy igazad volt s egyszer felnősz s kikerülsz ebből a helyzetből.
2013. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
7 Ne legyél már ilyen megkeseredett.
2013. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Kösszönöm a válaszokat.

nem szoktam ilyen apróságokon fell kapni a vizet,de sokszor előfordul hogy biztosan tudom az igazat(útána néztem,tanultam)

és a szüleim csak a magukét hajtják..

meg ha megakarom magyarázni akkor rögtön feleselésnek vélik pedig normális hangnemben beszélek

2013. jún. 18. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!