Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mindíg a szülőnek van...

Miért mindíg a szülőnek van igaza, ha nem is?

Figyelt kérdés

Ha a szüleim pl: azt mondják az ég piros és a felhők vatta cukorból vannak,akkor is nekik van igazuk és nem nekem...

ha meg próbálom nekik megmagyarázni hogy az ég mégpedig kék akkor rögtön mondják hogy ne feleseljek..

ti értitek ezt?miért mindíg az van amit a szülő akar?



#gyerekek #szülő #Szülők vs gyerekek igaza
2013. jún. 18. 09:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Inkább a helyesírásra gyúrj! Abban biztos alulmaradsz a szüleiddel szemben.
2013. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%
#11: Ez korántsem bizonyos. Van hova fejlődnie, az tény. De százszor helyesebben ír, mint egy színjeles, németországi ösztöndíjas évfolyamtársam... Ami persze nem mentség, de azért nem olyan a helyzet, hogy feltétlenül be kelljen szólni.
2013. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

DE.


Azért, mert az életben a helyesírásnak nagyobb hasznát veszi, mint annak, hogy tudja melyik hal lehet elektromos.


Helyesírás nélkül egy levelet se tud normálisan megírni.

Ügyintézés, üzleti levél... komolyan se veszik.

2013. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Bocsánat :/

de szerintem neten nem annyira szügséges helyesen írni,

írtam már sok iskolai előadást és egy gyermek mesét is amivel versenyre is szavaztak :D és a helyesírás a tanárom szerint jó volt.

2013. jún. 18. 15:48
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#13: Nem. Fontos a helyesírás (konkrétan nem tudom, mennyire, a legtöbb ember munkájában nem az, bőven elég, ha jó szakember, az sem egy annyira gyakori dolog), de semmi nem indokolta a beszólást, ráadásul egy teljesen légbőlkapott állítással.


Kérdező, de, a Neten ugyanúgy fontos helyesen írni. Csak mert nem szoktak, az. Így is elég gáz, hogy sok gyerek a Netet olvassa könyvek helyett és rossz helyesírása, gyönge, érthetetlen fogalmazása lesz... Jó, ezt nem tudom bizonyosan, de tuti van ilyen hatása, mert még magamon is észreveszem, hogy némely szónál kissé elbizonytalanít, pedig én mindig jó voltam helyesírásból és rengeteg jó könyvet olvastam, netezni pedig csak 18 évesen kezdtem.

2013. jún. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

:)

könyvet sosem olvasok neten,nem tudom nekem az úgy kényelmetlen.

Viszont rendes könyvet szoktam olvasni:) pár napja fejeztem be egy mondákból álló könyvet amit már 2x kiolvastam :)


(nem zavar hogy más lett a téma,nyugodtan offolhattok :)

2013. jún. 18. 16:47
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem szügséges a neten helyesen írni hanem szüKségen mindenhol.
2013. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nézz úúúúúúúúútána -.-

UTÁNA!

2013. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mellesleg a vessző után szóköz kell, mielőtt írod az újabb szót.
2013. jún. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Kösszönöm a válaszokat!
2013. jún. 20. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!