Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők-Gyerekek! Mit gondoltok...

Szülők-Gyerekek! Mit gondoltok erről az idézetről?

Figyelt kérdés

"Sok szülő túl sűrűn villantja fel a gyereknek saját felnőtt gondjainak és feldolgozatlan érzéseinek vakuját. Gyakran úgy érzem, egész társadalmunk elveszítette az éberségét, hogy ilyen sok mindenről ilyen nyíltan beszélünk a gyerekekkel. Ennyi felnőtt információ – szóbeli és érzelmi kacat – anélkül sürgeti a gyerekek felnőtté válását, hogy a szükséges érzelmi hátterük megvolna hozzá. 'Drukkolj nekem, kispajtás, hogy jól sikerüljön ez az üzleti út. Egyedül megyek, a kereskedelmi igazgató nélkül!' 'Istenem, de szeretném, ha nem kéne minden ünnepet a nagyszüleidnél töltenünk… de a nagyinak ezt ne mondd el, jó?' Vannak szülők, akik az őszinteséget összetévesztik a teljes kitárulkozással. A tisztelet azonban – természetéből fakadóan – némi távolságot követel. A gyerekeknek – minden kíváncsi kérdezősködésük ellenére – szükségük van a határokra, hogy szabadon, mégis biztonságban érezzék magukat. Tudniuk kell, hogy bizonyos dolgok csak a felnőttekre tartoznak, nem valók a gyerekek fülének." Részlet Kim John Payne Egyszerűbb gyermekkor című könyvéből



Én találtam benne igazságot. Fiatalabb koromban sok panaszt hallgattam anyukámtól - az anyósára, apukámra, a munkahelyére. Olyanokat is, amiknek jobban örültem volna, ha nem tudom...

24L


2013. jún. 19. 19:48
 1/7 anonim válasza:
Beismerik vagy sem, de sokak számára ismerős, ezen egyre több, ha nem kivétel nélkül minden gyerek át-esett/esik. Ilyenné vált a társadalmunk, ilyenné váltunk mi is.
2013. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

tökéletesen 1et tudok érteni az idézettel.nem csak azért,mert magamra ismerek (mint gyerek),hanem mert sokszor hallom v látom h a szülők elvárják az együttérzést.ma már így is sokszor megerőltető a kötelező elvárások (pl.:pályaválasztás stb.),ugyan akkor azt mondják h 'gyerekként nem lehet semmi gondod'.

persze az se jó ha burokba nő fel a gyerek,de valakit felkészíteni az életre ink azt jelenti h jó példát kell mutatni és tanítani,nem pedig olyan elvárásokat támasztani,amire valaki se lelkileg se szellemileg nem elég érett.

2013. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, számomra is sok igazságot fogalmaz meg. A férjemmel beszélgettünk erről néhány hete egy húzós családi ügy kapcsán. Ő azt mondta, szerinte nem kell elhallgatni a családban történő dolgokat a gyerek elől, mert miért is ne tudhatna róla. Én viszont úgy gondolom, nem kell mindenbe beleavatni a gyerekeket, mert ellentéteket szül. Olyan ellentéteket amelyek meghatározzák egy hosszabb időre a gyereknek, a rokonokhoz való viszonyulását. Kb. 10 éve Anyukám nagyon összeveszett a sógornőjével egy buta félreértés kapcsán. Volt nagy veszekedés, ajtócsapkodás, mindent egymás fejéhez vágtak és nem is beszéltek utána hosszú időn keresztül. Ezt persze mi is tudtuk a testvéreimmel, beavattak bennünket. Így fogtuk és onnantól kezdve nem köszöntünk se a sógornőjének, sem pedig az unokatestvéreinknek, ahogyan Ők sem nekünk, hiszen mindenki a saját családját védte. Most nagyjából megbékéltek egymással, viszont én sehogy sem tudom már a sógornőjét kezelni, nem is igazán merek neki köszönni mert nem tudom hogyan értelmezné, hogy 10 év után fogom és elkezdeni neki újra köszönni, az egész teljesen kellemetlen. Talán ha nem avatnak be, legalább a köszönőviszony megmaradt volna és elég lett volna a három lépés távolságot megtartani...
2013. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is nagyon sok igazságot tudtam meg. Nem érintett rosszul egyik se ,inkább csak elgondolkoztatott. És nagyon sokat tanultam ezekből.
2013. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és én szeretek mindenről tudni mert fel tudom dolgozni a dolgokat. Útálom ha valamiről nem tudok.
2013. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gyémántlány ***** válasza:

Haladunk a korral, a mai gyerekek korábban érnek, nem minden esetben természetesen, de korábban jutnak el arra az érettségi szintre, ahová anyáink, nagyanyáink később jutottak el. Ez okozza talán, hogy azt várják, hogy érett, felnőtt személyiségként kezeljék őket a felnőttek. Ha fel tudják fogni, mikor nem történik ez meg, akkor megérdemlik, hogy megkapják. Az, hogy a gyerek felnőtt problémákról is hall, segít neki a felnőtté válásban, és így később jobban szembe tud nézni egy felnőtt problémáival.

Az idézet azt mutatja, hogy az illető, aki mondta, meg akarja védeni a gyerekét a valóságtól, a világtól, és ezzel nem segíti őt, hanem hátráltatja a világ megismerésében. Ha nem kéred a gyereked segítségét a problémáidban, később ő se fogja a tiedet kérni, és akkor majd egyedül kell szembenéznie kegyetlen igazsággal.

A problémák megosztása nem kitárulkozás, csak a bizalom és a szeretet egyik kifejező módja. Bizalom és szeretet nélkül pedig... hát nyilván tudjuk, milyen felnőttek lesznek azokból, akik ezt a két dolgot nem kapták meg.

2013. jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"...A tisztelet azonban – természetéből fakadóan – némi távolságot követel..."


Ezzel a részével nem értek egyet ha ez a szülő-gyerek kapcsolatban jelenik meg. Egy tanító persze tartson 3 lépés távolságot. De egy szülő és egy kisgyermek esetében ez nem egészséges, pont a biztonság érzetét csökkenti.


Velem megtartották a hűvös távolságot a szüleim az eredménye az lett, hogy mindig MAGÁNYOS voltam és maradtam a mai napig is.

2013. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!