Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szóba állnál apáddal ilyenek...

Szóba állnál apáddal ilyenek után?

Figyelt kérdés

Előzmény rengeteg lenne, regényt lehetne írni belőle. Lényeg, hogy a tesómmal nemrégiben rájöttünk, hogy gyerekként mennyi óriási hazugsággal "etettek" minket, és mennyire hülyének néztek mindvégig, és az élhetetlen körülmények miatt mindannyiunk ahogy lehetett, elmenekült otthonról.

Kapcsolatot azért tartottunk vele, de ha nem akartunk veszekedést, akkor csak nagyon felszínesen maradva.

Viszont mióta lett egy gyerkőcöm, nagyon lelkes lett az öreg, pedig előtte a férjemmel kb nem is volt hajlandó találkozni megismerkedés céljából sem, mert nem olyan, amit ő elképzelt.

Ezek a dolgok a felszín alatt azért ott vannak. A konkrét eset most annyi volt, hogy megkértem, hogy a gyerek (3 éves) előtt ne hordjon le. Meguntam, hogy ha itt töltenek a testvérével egy fél napot, akkor teljesen meghülyítik a kicsit, mert ha vmiért rászólok, akkor elkezdenek engem kioktatni a gyerkőc füle hallatára. Minden baromságot megengednének neki, tömnék édességgel is. Egy-egy ilyen nap után minimum egy hétig eltart, mire ismét hajlandó komolyan venni a saját gyerekem, mert két vén bolond nem bírja megállni, hogy ne akarjon engem "nevelni".

Az meg csak külön érdekesség, hogy baromságokat hordanak össze, az másiknak nincs is gyereke, és az unokatesók is menekülnek előle, mert csak észt osztani meg szekálni tud mindenkit. Apám meg soha egyszer nem kért bocsánatot, inkább megmagyarázta mindig szemrebbenés nélkül, hogy én vagyok a hülye, és inkább megsértődött vmi mondvacsinált kiforgatott dolog miatt... Most erre a kérésre is annyit tudott reagálni, hogy olyan vagyok mint az anyám, aki nem bírta elviselni, hogy ne legyen igaza (ez sem így van, csak a föld alól már nehéz ellentmondania), illetve még annyit, hogy akkor nem jön többet látogatóba.

Ezek után kb még ő várná el, hogy én kérjek tőle bocsánatot... Viszont ezek (meg még rengeteg más hülyesége) miatt én most nagyon úgy érzem, hogy pont eléggé el sikerült csesznie a gyerek és tinikoromat, és most akkor ha így gondolja, maradjon távol nyugodtan.

A kérdés lényege: lenyelnéd a százezredik békát is, mert "mégiscsak az apád" vagy hagynád, ennyire lehetetlen alak, akkor menjen a fenébe nyugodtan?

Köszönöm, aki végigolvassa, és hozzászól.


2013. szept. 8. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg kell neki mondanod a játékszabályokat,amihez tartania kell magát.
2013. szept. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát minden kapcsolatot nem szakítanék meg vele, de egy darabig tuti nam keresném a társaságát. Azt viszont biztosan nem hagynám, hogy meghülyítse a gyereket. Ha nem bír normális lenni, nem kell meglátogatnia az unokáját. Persze ünnepekkor ekkor-akkor nem lehet eltiltani, de én a rendszeres látogatást leállítanám.
2013. szept. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ne jöjjön látogatóba, több a kár, mint a haszon. A te gyerekedet neked kell nevelned, ha ezt nem érti meg, ott probléma van. Nem, nem kell nyelned életed végéig, csak megmérgezi a gyereked és a közted lévő viszonyt is.
2013. szept. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Én is magasról tennék erre a "mégiscsak az apád" szövegre. Nálam az végleg betenné a kaput, ha a gyerekem füle hallatára oktatnának ki vagy ellenem hangolnának bárhogy is a gyereket.Ha annyira nem bírja magában tartani az okoskodását, mondja el, de ne a gyerek előtt és ha ezt nem fogja fel ésszel, akkor nem nagyon van miről beszélni.
2013. szept. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!