Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírok vele lakni! Mit tegyek?

Nem bírok vele lakni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20éves vagyok, muterommal élek egy kertesházban. Én éjszaka dolgozom ő nappal. Lassan már hetente magyarázza hogy nem csinálok semmit itthon csak a saját dolgommal foglalkozok. Nem segítek neki mosogatni, meg a ház körüli munkákban is hanyagolom a segítséget.


Néhány hónapja sikerült elkezdenem gyújteni egy kis pénzt (havi 30-40ezer) és már látom hogy az lesz a veszte hogy feléljük, mert jajj most ezt kell venni jajj most kell a cigire a pénz. Legelső havi fizetésem odaadtam neki, akkor váltak el a szüleim. Most is hazaadom a fizetésem 50%-át, a többit meg elrakom (amihez egy hónap múlva megint hozzá kell nyúlni mert venni kell ezt-azt). Kezd már a dákeszem telelenni hogy hiába dolgozom pénzt nem igazán látok belőle.


Múlt hónapban kerestem 110-et, abból odaadtam neki 50et. Aztán heti 5ezresével vesz el belőle...


Mondogatja hogy menjek albérletbe ha nem tetszik, de mégis hogy a rákba? 35ezres hitel (ami majdnem a fél havi fizetése) hogy fizeti ki?


Szívesen elhúznék már itthonról, de a több hónap alatt összegyűjtőtt pénzem nem akarom elbaszni erre. Elmaradott számlák, múltkor kikapcsolták az internetet. Megkérdezem miért, azt mondja ja lehet hogy volt egy hónap amit nem fizetett ki. Közben meg kiderült hogy 3havi tartozás van.. Ugyan ez van az előfizetéses telefonnal is..



Ti mit tennétek a helyemben?


2013. aug. 31. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos drága az élet a félország úgy él, hogy máról hónapra és semmit nem tud tartalékolni.
2013. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
albérlet nem lenne hülyeség, amúgy meg addig kell takarózni ameddig a takaró ér, bizonyos dolgokról le kell mondani, ha a cigiről, akkor arról....szar világ van, elismerem...
2013. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha több hónap, és nem év alatt sikerült félretenned valamennyit, akkor nincs okod a panaszra. Van, akinek egy életen át sem sikerül egy vasat sem megtakaritani. Nehéz az élet, de még mindig jobb, mint albérletben.
2013. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem bír lemondani róla. Ha felhozom akkor meg nekem kellene lemondani az internetről például....


Oké elmegyek albérletbe akkor hogy fizetné a hitelt meg a rezsit...?


Van 40e forintos tartozásunk (pontosabban már csak 20) tavaly óta. Hónapok óta mondogatom hogy adjunk meg belőle pénzt ne pedig egybe kelljen leperkálni. Oké oké.. erre fel múlt hónapba felhívott a faszi hogy kellene neki a lóvé..

2013. aug. 31. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:
50e-rel még elég olcsón laksz... Majd ha kiköltözöl albérletbe és minden költséged te állod, akkor rájössz hogy nem, hogy félrerakni nem tudsz majd a 110e-ből, de még a megélhetés is szűkös lesz...
2013. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tavaly december óta van bejelentett munkahelyem (első) és azóta talán 3hónapja tudtam félre rakni 80ezret. Előtte nem fizettek ki, aztán rá 2hónapra mégis megkaptam a pénzt amiért dolgoztam így abból vettem egy robogót (akkor úgymond felesleges volt a pénz). A munkahelyemtől 13km-re lakom, azelőtt bicikliztem.
2013. aug. 31. 17:56
 7/10 anonim ***** válasza:
És akkor most egész életedben ott fogsz lakni, hogy tudja fizetni a hitelt? Szép dolog törődni a szülőkkel, de nem veheted a hátadra az ő gondjaikat. Az az ő felelősségük.
2013. aug. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hozzáfüzni hogy volt két agyvérzése, emiatt nem emelhet és mostanában egyre többször van rosszul amikor nekem kell törődnöm vele....
2013. aug. 31. 18:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne pénzben add oda, hanem vedd át a számlák fizetését.

Agyvérzés után gond lehet a memóriájával is, ha nem akarsz nagyobb bonyodalmakat, az ügyintézést is át kell lassan vállalnod.

2013. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szólj rá, hogy köpni, nyelni ne tudjon. Mondjad neki: Mutter! Viselkegyjé'! Még 1x megtudom, hogy nem fizeted a zinternetet meg a telefont, akkor fejedre húzom a felmosóvödröt! Amíg az én pénzemből költesz azt csinálod amit mondok! Értve?
2013. aug. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!