Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire "bűn" manapság...

Tényleg ennyire "bűn" manapság hitelt felvenni? Tényleg panelben kellene lakni örök életünkre?

Figyelt kérdés
Érdekelnének a vélemények, mert itt sokszor olvastam már, hogy inkább hitel nélkül panel, mint ház és kert hitellel. Nem tudom, az én szüleim is vettek fel hitelt anno, nyögik is, de nem panaszkodnak, van munkájuk, muszáj volt áldozatot hozni. A párom testvére is vett fel a házra, autóra, bár ő nagyon jól keres. Jelenleg még tanulok, húszon éves vagyok, van egy komoly kapcsolatom, és nagyon nem szeretnék örökre panellakók lenni.(falusi vagyok, nem is tudom ezt elképzelni) 30-35 éves korunkra azért jó lenne egy földszintes ház, de ha belegebedünk sem tudunk ennyit összegyűjteni. Ti mit gondoltok erről?

2013. aug. 29. 21:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem hitelt felvenni bűn, hanem ész nélkül, alapvető tájékozottság nélkül hitelt felvenni az.
2013. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%

Semmi biztosíték nincs arra, hogy megmarad a munkátok. Még az sem lehet benne biztos, aki most jól keres. A hitelt pedig akkor is kell fizetni. Ezért "bűn" ma hitelt felvenni.

Senki nem tud tervezni 10-15 évre előre.

2013. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Meg kell találni a fokozatosságot, azért átlagba egy családi ház 13-15 millió alsó hangon, arra még a 30% önerőt összegyűjteni sem pár év. És akkor van egy üres berendezetlen 25 évig hiteles házad. A meg sem született gyereked előbb költözik el otthonról, mint azt visszatörleszted. Szóval sok ember még hitelből sem engedheti meg magának a családi házat.


Ha normális keretek között vesz fel az ember akkor persze megérheti.

2013. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

ezért kéne minél hamarabb eltenni a lakáskasszába, hogy kevesebb hitelt kelljen felvenni.

nem az a baj, ha van némi tartozásod, hanem az, ha kilátástalanul eladósítod magad.

mondjuk nekem még sosem volt hitelem, adja az ég, h ne is legyen. azt sem szeretném ha a leendő gyerekem adósságba verné magát, így inkább idejében elkezdek neki takarékoskodni.

komolyan, én ezt kötelezővé tenném, és a családi pótlékot nem a szülő kezébe adnám, ha a gyerek nevére egy takarékszámlámra utalnám az állam helyében. aztán ha 18 lesz, azt kezd vele, amit akar. tanul, utazik, vagy épp lakásba fektet.

így talán azok száma is csökkenne, akik a gyerekben a pillanatnyi megélhetési forrást látják.

2013. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Tudom, persze, de ha valaki felvesz hitelt szerintem mindig kell lennie vésztervnek pl fél millió félretett pénz, ami akkor jól jöhet, ha elvesziti valamelyikük a munkáját és abból törleszteni addig, amig nincs új munka. Nem? Vagyis én ezt tartom logikusnak. Tudom, hogy sokan már egy hülye nyaralásra is képesek felvenni, mert nekik nem jó a Balaton, csak Mallorca, de ilyen alapon sose lesz senkinek háza, csak aki mondjuk örökölt apucitól..ez olyan elszomoritó :-( Lehet a párom is örökölné a szülei házát, mert ő a legkisebb és a többiek már saját házban élnek messze, de nekünk biztos nem kellene az a hatalmas ház, ráadásul nem is ott akarunk élni. Nehéz ez, de böki a csőröm :-)
2013. aug. 29. 21:54
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Jelen helyzetben egy 13 milliós hitel amiből mondjuk veszel egy kis családi házat minimum 100 -120 ezer a törlesztője. Na ez a magyar átlag egy fizetés ez mellet még spórolni a bajra, gyereket iskoláztatni azért nem könnyű.
2013. aug. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Egy panel árából már lehet kapni egy falusi házat.(Na persze ez attól is függ, hol).Tehát nem feltétlenül attól függ az ár, kertes-e vagy panel.Sok mástól is függ.Nos hitelt felvenni anyagilag nagyjából annyi, mint albérletet fizetni.Perseze hitel is sokféle van.Én célszerübbnek látom kevés hitelt felvenni és kicsi házzal kezdeni, ha ezt fizeted, az legalább valamikor a sajátod lehet.az albérlet ezzel szemben ablakon kidobott pénz.Vagy még az jó köztes megoldás lehet, hogy szülőkkel laksz és évekig minden hónapban félreteszel egy nagyobb összeget és így pár év múlva esetleg hitel nélkül vagy nagyon kis hozzáadott hitellel tudsz venni valami sajátot.Nagyobb hitel felvételtől óva inteném a kicsi vagy átlagos keresetűeket.Aggastyánkorukig nyögik majd kamatos kamattal, vagy viszi a gatyájukat is a mocskos bank!
2013. aug. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Durva :-( Mondjuk mi úgy tervezzük, hogy gyűjtünk fundamenta lakáskasszába és ha tudunk emellett is spórolunk vagy 5-6 évig, hogy minél kevesebbet kelljen felvenni....Ahogy az egyik válaszoló is rámutatott a gyűjtős dologra: az én szüleimtől 1 milliót kapok, mire lediplomázom és ezt is szeretném majd a lakásra fordítani. Nagyon áldom az eget, hogy ilyen szülőkhöz születhettem, akik szeretnek és ha tudnak, támogatnak még idősebb korban is:)
2013. aug. 29. 22:06
 9/23 anonim ***** válasza:
Szerintem most LTP-t okosabb csinálni, s ha több pénz kell, mint ami benne van, akkor lehet mellé felvenni kedvezményes hitelt. De nagyon meg kell gondolni, hogy mit ír alá az ember. Meg lehet, hogy csúnya dolog, de a nagyszülők se élnek örökké, én pl. egyetem után nem kaptam állást, így mamámat gondoztam 3 évig és ezért rám írta a házát. Nagy nehezen eladtuk és a párom LTP-jével kiegészítve vettünk egy újabb építésűt. Ha a mamám nem rám hagyja a házát, nekünk is kellett volna hitel. Szóval külső segítség nélkül, legyen az család, vagy hitel, nagyon nehéz előrejutni, ha az ember keveset keres. És valljuk be a legtöbb ember nem keresi hülyére magát.
2013. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%
Miért, szerinted akik panelban laknak, azért laknak ott, mert szeretik? Ha tehetné, mindenki nagy kertes házban lakna kocsival. Ha ilyen szeretnél, akkor először ne hitelt, hanem jól fizető munkát keress.
2013. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!