Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire "bűn" manapság...

Tényleg ennyire "bűn" manapság hitelt felvenni? Tényleg panelben kellene lakni örök életünkre?

Figyelt kérdés
Érdekelnének a vélemények, mert itt sokszor olvastam már, hogy inkább hitel nélkül panel, mint ház és kert hitellel. Nem tudom, az én szüleim is vettek fel hitelt anno, nyögik is, de nem panaszkodnak, van munkájuk, muszáj volt áldozatot hozni. A párom testvére is vett fel a házra, autóra, bár ő nagyon jól keres. Jelenleg még tanulok, húszon éves vagyok, van egy komoly kapcsolatom, és nagyon nem szeretnék örökre panellakók lenni.(falusi vagyok, nem is tudom ezt elképzelni) 30-35 éves korunkra azért jó lenne egy földszintes ház, de ha belegebedünk sem tudunk ennyit összegyűjteni. Ti mit gondoltok erről?

2013. aug. 29. 21:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen egyetértek veled utolsó. Az én nagymamám egy áldott asszony, tényleg jó nyugdíjt kap kb. 150 ezer ft-ot, de nem fukar, ami kell magának megveszi és pl. most is mind a 4 unokájának adott iskolakezdésre 6 ezer forintot...szerintem ő gyűjt minden unokának a "lagzi" pénzre, nálunk ez nagy szokás (bár nem mindenki teheti meg, de falun valamiért ez járja..) Én rettegek attól, hogy diplomás létemre nem lesz munkám, de hát én már csak ilyen pesszimista vagyok ebben az országban....
2013. aug. 29. 22:12
 12/23 A kérdező kommentje:

Az utolsót a 9-esre értettem :)

Tízes: hidd el, sok olyan emberről tudok, aki hallani sem akar pl egy kertes kis házról, mert ő imád panelban lakni, nincs nyűg a kerttel stb., nincs erre igénye

2013. aug. 29. 22:15
 13/23 anonim ***** válasza:
Vagy csak azt mondja mert reálisan látja, hogy beledöglene a hitelbe.
2013. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%
Lehet venni 5 millióból is parasztházat hitelre ha kert kell s nincs elég pénz. Én is ezt tettem.
2013. aug. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Én leírom velünk hogy volt, de most az elején le kell szögeznem, hogy mi szerencsések voltunk.

Amikor mi összejöttünk a párommal 17 éves voltam, ő 20. Mivel elég hamar komolyra fordult a kapcsolatunk, meg mindketten eléggé előreterveztünk elkezdtünk spórolni. A párom napi 14-15 órában dolgozott, olyan 240-250.000ft körül keresett. Én akkor kezdtem el dolgozni, amikor elkezdtem főiskolára járni. Otthon mindketten megkaptuk a kaját, nem kellett semmibe belefizetnünk, én plusz néha kaptam 1-1 ruhát. Mivel én is dolgoztam mint a gép kerestem havi kb 120.000ft-ot, amiből rendszeresen félretudtam tenni 110.000-et. Mivel egy faluban élünk ami időt lehetett egymásnál töltöttük. És addig nem költöztünk konkrétan össze, amíg nem lett saját házra elég pénzünk. Aztán tudtunk venni egy csodaszép házat hitel nélkül, be tudtuk rendezni. Ehhez nekünk kb 6 év kellett

2013. aug. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Kicsi korom óta panelban élek.... ami óta az eszemet tudom, kertes házra vágyom! Az az almám már... kb 6 éves korom óta ,hogy legyen 3 szép és okos gyerekem, sok kutyám és egyéb állatkám, egy párom, aki szeret s egy kertes házunk! Kicsit túl... barbie-idill de ez van. :)

Rengeteget gondolkodok ezen én is, hogy talán túl sokat várok és be kéne érni egy majdani panellal? Jelenleg a hátsómat a földhöz verném ha lenne egy saját egy szobás panel lakásunk párommal.

Nehéz dolog ez, nagyon nehéz... pláne, hogy mindenki más úton jár, más dolog adatik meg. Ész nélkül persze semmibe nem szabad belemenni de azt gondolom ha egy kertes ház a vágyad, ne mondj le róla. :) Én sem mondok le!

2013. aug. 30. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én is vidéki lány vagyok, nagyon szeretnék újra kertes házban élni. DE! Mivel itt a tehermentes panel a "fenekünk alatt", (férjem örökölte sajnos, az apja elhunyt elég fiatalon), eszembe nem jutna hitellel kiköltözni innen. Inkább takarékoskodunk, nem megyünk külföldre nyaralni, de amit lehet félreteszünk, hogy egyszer legyen kertes ház belőle. Ha 10 év múlva, akkor akkor, én tudok várni, de így van egy normális életszínvonalunk a panelban, nyugodt éjszakáink, kifizetett csekkjeink, és spórolt pénzünk, amiből lehet, hogy egyszer ház lesz. Ha az igényeinknek megfelelő házat megvennénk, a fizetésünk fele rámenne a hitelre, nyomoroghatnánk, és az áhított ház mégis később lenne tehermentesen a miénk, mint így, hiszen nagyon sok lenne a kamatteher.
2013. aug. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Figyelj, hitelt felvenni nem bűn csak manapság sok ember ész nélkül veszi felfele és persze csodálkoznak, hogy alig tudnak megélni.

Most, hogy válság van nagyon megcsappant a lakások, házak ára, mi tavaly vettünk egy házat (6M Ft) és nem egy olyan volt ami ért voln 10-15 M Ft-ot, de kénytelenek lette ladni az árból, és a tizen milliós házat 7 millióért árulják. Csak ha azt nézzük ez is sok a magyar emberek átlag fizetésének.

Sógornőmék is kb 7 éve vettek lakást, javarészt hitelre akkor még nem volt válság és akkoriban bizony tizen évig dolgozhattak volna, hogy tudjanak venni egy saját házat. Akkor nekik a lakás volt a legjobb döntés, de az már más kérdés, hogy most már van 2 gyerekük és bizony jó volna egy saját udvar, nem kellene állandóan lejárni a parkba nekik.

2013. aug. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Egy életet arra áldozni, hogy azért fizessünk, hogy legyen egy saját házunk, több mint marhaság....

Hol marad az élet élvezete, ha minden pénzt a törlesztés visz el?


Ez különben nálunk, Magyarországon nagy divat, külföldön inkább bérelnek.

2013. aug. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Lehet külföldön bérlik, de ott nem ennyi a havi fizu, mint itt Mo-n és ne csodálkozz, hogy hitelt vesznek fel, és ez NEM "divat" csak tudod aki nem keres 200 ezer Ft körül annak nincs más lehetősége! És sokan bizony nem fognak a szülőknél családot alapítani, én sem tenném, egyrészt nem egészséges 2-3 generációt egy rakásba tenni...
2013. aug. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!