Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire "bűn" manapság...

Tényleg ennyire "bűn" manapság hitelt felvenni? Tényleg panelben kellene lakni örök életünkre?

Figyelt kérdés
Érdekelnének a vélemények, mert itt sokszor olvastam már, hogy inkább hitel nélkül panel, mint ház és kert hitellel. Nem tudom, az én szüleim is vettek fel hitelt anno, nyögik is, de nem panaszkodnak, van munkájuk, muszáj volt áldozatot hozni. A párom testvére is vett fel a házra, autóra, bár ő nagyon jól keres. Jelenleg még tanulok, húszon éves vagyok, van egy komoly kapcsolatom, és nagyon nem szeretnék örökre panellakók lenni.(falusi vagyok, nem is tudom ezt elképzelni) 30-35 éves korunkra azért jó lenne egy földszintes ház, de ha belegebedünk sem tudunk ennyit összegyűjteni. Ti mit gondoltok erről?

2013. aug. 29. 21:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Utolsó akkor albérlet mellett nem tud félretenni az hitelt sem fog tudni fizetni. Albérleti díjhoz képest a hitel minimum 20-30 ezerrel több plusz biztosítás ami nélkül ma már nincs hitel.

Nehogy már azt állítsuk, hogy olyan szegény ország vagyunk, hogy muszáj házat, lakást venni. Kicsit ellentmondásos.

2013. aug. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Azt még kihagytam, amit írtak is utánam, van, aki szerencsés. :) Mi is úgy csináltuk volna, hogy külön lakunk szülőkkel és gyűjtögetünk DE közbejött az élet...

Párom anyuja meghalt, az apjának konkrétan elmentek otthonról... belement egy olyan üzletbe a tudtunk nélkül, amiben nem kellett volna. Volt nagy ház (sokat is ért), kocsi, garázs, műhely... és ez mind elment... el kellett költöznie páromnak és az apjának, én pedig otthagytam az iskolát s egész szülővárosomat kettőnkért!

Ezt követően is sok rossz dolgon kellett sajnos keresztül mennünk és most tartunk ott, hogy lassan 2 év telt el: párom apja meghalt, albiból albiba kell költöznünk sokszor. Állandóan kifogjuk sajna a hülye tulajokat és kitolnak velünk (előző pl nem értette meg h valamiből el kell rendezni a temetést) Mind a ketten diákok vagyunk, én még most fogok szakmát tanulni. Párom másodszakmán van, ehhez képet nem talál munkát!!! 4 hónapig ketten kerestünk neki diák munkát mint az őrült, nagy nehezen lett egy szuper, erre tegnap kirúgták többedmagával!!! MÁSFÉL HÓNAPOT DOLGOZOTT CSAK! Pedig mindenki meg volt elégedve vele, dicsérték, túl is teljesített, sokat is dolgozott.... Ennek az oka egyébként valami sinkófálás lehetett, valószínűleg a cég megspórolta magának a vizsgadíjakat- úgy volt, hogy ők fizetik a felvett dolgozók helyett.

Nos a lényeg, hogy sajnos sok múlik azon, hogy honnan jössz és hogy alakul az életed... mi párommal nagyon nem akarunk hitelt felvenni, de diákhitelt sajna párom már kénytelen volt, nem is egyszer! Jó lenne itthon családot alapítani, jó lenne külföldön is, de egyelőre azt sem tudjuk, hogy fogunk megélni következő hónapban!


Ezekkel a sorokkal nem panaszkodni akartam, csupán egy élő példát mutatni nektek, hogy nem olyan egyszerű az élet. És a hitel nem egy lehetőség, hanem sokaknak kényszer!

2013. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Mintha a panelt csak ugy zsebbol ki tudna csengetni a jonep, hitel nelkul...
2014. aug. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!