Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti ha elhívtok magatokhoz egy...

Ti ha elhívtok magatokhoz egy ismerősötöket/barátotokat akkor szóltok előre a szüleiteknek, hogy XY jönni fog?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, de általában sosem jelentettem be előre, kíváncsi lennék ez másoknál hogy szokás.

Ebből a szüleim mindig problémát csináltak, hogy mért nem szóltam előre, pedig ennek nagyon egyszerű oka van: utálok magyarázkodni. Ezt már nekik is elmondtam még régebben, megígérték, hogy többet nem kezdenek faggatni, hogy ki az illető, de ezt nem sokáig tartották be. Emellett nem is nagyon figyelnek, hülyén érezném magam csak úgy bejelenteni légbőlkapva, hogy jön majd XY...

Általában próbálom akkor elhívni az ismerőseimet, mikor a szüleim nincsenek itthon (bár nem szeretek hazahívni senkit, szóval ez évi 1-2 alaklom), viszont holnapra elhívtam az egyik barátomat 1-2 órára, de csak estefelé ér rá és úgy néz ki, hogy míg itt lesz közben hazaérnek majd a szüleim. Szerintetek szóljak nekik, hogy jön majd valaki míg nem lesznek itthon vagy elég ha csak akkor szembesülnek vele, mikor már megy el? (Egyébként ha itt van valaki a szobámban vagyunk, tehát nem zavarjuk őket.)


2013. aug. 15. 12:08
1 2
 11/17 zabmester ***** válasza:

Amíg otthon laktam, mindig szóltam, ha hívtam valakit. Szerintem így illik, anyu is mindig szólt, ha ő hívott valakit.


Szülőként is úgy gondolom, hogy szólj, mert én pl. nem örülnék neki, ha a gyerekeim barátai akkor állítanának be, amikor épp bugyiban flangálok a lakásban.

2013. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a magyarázkodás részét, anyósom volt ilyen, míg a szomszédjukban laktunk a sógornőm meg még otthon szegény csaj sokat panaszkodott, hogy folyton az van, hogy mindent meg kell magyarázni, keresztkérdéseket tesz fel, beül hozzájuk, ha lát valakit egyből nyomul és bemutatkozik, kérdezősködik, már inkább nem hívott senkit, mert annyira idegesítette, hogy miért kell belőle ekkora számot csinálni.


Míg én otthon laktam, akkor az volt, hogy szóltam, hogy xy lehet feljön holnap. Vagy telefonáltam, hogy megyek haza jön velem a Kata is stb.


De pl. általános iskolás koromban nem volt még így mobiltelefonja mindenkinek és sokszor akkor jöttek rá, hogy valaki átjött suli után, mikor hazajöttek és még ott volt. De sose voltak mérgesek, mivel akkoriban nem is tudtam volna szólni. Viszont mióta van telefon, azért szerintem elvárható. Mert akkor tudják, hogy ne a legnagyobb lom közepébe jöjjön, vagy apád nem alsó gatyában fog kávézni, miközben bejön az ismerősöd stb.


Próbáld elintézni úgy, hogy ekkor és ekkor valószínűleg átjön a Peti/Kati/Erzsi stb. Ne mondj többet. Ha kezdi a műsort, akkor mondd meg, hogy ismerős.


Amúgy miért van olyan érzésem, hogy a szüleid marha szigorúak (voltak) és bár már 20 éves vagy, az elutasítás és a bírálat az amitől félsz, holott tudod, hogy ez már nem működik, de már annyira megszoktad az érzést, hogy na majd most lecsesznek, majd most nem engedik?

2013. aug. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt vagy már, de szerintem ez alap dolog, hogy szólsz ha jön valaki. Én amíg otthon laktam akkor is mondtam hogy ekkor meg ekkor jön XY, maximum megkérdezték, hogy kicsoda (erre elég annyit mondani hogy osztálytárs/barát/kolléga), aztán ennyi. Most is szólok a lakótársaimnak, ezzel nem az engedélyüket kérem, csak hozzátartozik az udvariassághoz. Elég nagy bunkóság, ha odahívsz idegeneket anélkül, hogy tudnának róla, sőt annak is kellemetlen, aki veled van.

21L

2013. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is alap, hogy szólni kell a szülőknek, elvégre az ő házuk.

Sőt, amikor otthon laktam akkor ők is szóltak nekem, hogy este jön ez és ez, csak hogy tudj róla, és az én lakásomban én is szoktam szólni még a kisiskolás gyerekeimnek is, hogy este felugrik hozzám az egyik barátnőm.

2013. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nem voltak velem ilyen térek különösebben szigorúak soha. Viszont általános iskolás koromban volt, hogy hetente egyszer eljött két barátom (ikrek voltak, egyik lány másik fiú) és a 3. alkalom után csak rosszat mondtak rájuk a szüleim, hogy mért itt ebédelnek meg idejárnak kajálni (pedig tényleg csak heti 1 alkalom volt), aztán volt, hogy a fiú elment hozzánk wc-re és elfelejtette lehúzni aztán 1 hónapig ezt kellett hallgatnom.

A volt barátomról se voltak túl jó véleménnyel, pedig nem csinált semmit. Mikor szóltam, hogy jön, akkor mindig az volt hogy "már megint idejön, minek..stbstb"

Egyébként anyukám nem szokott szólni nekem ha jön valaki, ezért ismerem azt az érzést, hogy épp fürdés közben rád nyitnak. Na meg arra is volt már példa, hogy nem tudtam, hogy jönnek majd én meg elmentem fürdeni ruhát nem vittem magammal, így törölközőben kellett átmennem a vendégek között. Aztán pár hónap múlva az egyik "vendég" facebookon kezdett el zaklatni, hogy milyen jól nézek ki törölközőben és szívesen randizna velem...

2013. aug. 15. 17:23
 16/17 anonim ***** válasza:

Bár már nem lakom a szülői fészekben, de illemből mindig megkérdeztem, hogy egyáltalán áthívhatom-e XY-t!? Meglepő, hogy ezt senki nem írta. Az az ő házuk, nekem kell hozzájuk alkalmazkodnom ilyen téren, ki tudja, hogy ők mit terveznek akkora.


21/L

2013. aug. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, valahol igazad van,més visszagondolok én sem megkérdeztem,mde úgy szóltam,mhogy xy ekkor, meg ekkor jönne, rendben?

Ha ottalvásra, akkor persze napokkal előtte egyeztettem, hogy ottaludna...


Már nem élek a szüleimmel, viszont ha én megyek akkor is szólok, ha nem egyedül megyek, hanem a vőlegényemmel akkor is, vagyi inkább már akkor , ha egyedül megyek:) van kulcsom (vagyis nincs, mert mindig otthonhagyom az öcsém örömére, mert ő sosem találja az övét, ilyenkor 2 kulcscsomóval gazdálkodik:)) tehát a "jogt" megkaptam, hogy akkor menjünk amikor akarunk...

2013. aug. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!