Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti ha elhívtok magatokhoz egy...

Ti ha elhívtok magatokhoz egy ismerősötöket/barátotokat akkor szóltok előre a szüleiteknek, hogy XY jönni fog?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, de általában sosem jelentettem be előre, kíváncsi lennék ez másoknál hogy szokás.

Ebből a szüleim mindig problémát csináltak, hogy mért nem szóltam előre, pedig ennek nagyon egyszerű oka van: utálok magyarázkodni. Ezt már nekik is elmondtam még régebben, megígérték, hogy többet nem kezdenek faggatni, hogy ki az illető, de ezt nem sokáig tartották be. Emellett nem is nagyon figyelnek, hülyén érezném magam csak úgy bejelenteni légbőlkapva, hogy jön majd XY...

Általában próbálom akkor elhívni az ismerőseimet, mikor a szüleim nincsenek itthon (bár nem szeretek hazahívni senkit, szóval ez évi 1-2 alaklom), viszont holnapra elhívtam az egyik barátomat 1-2 órára, de csak estefelé ér rá és úgy néz ki, hogy míg itt lesz közben hazaérnek majd a szüleim. Szerintetek szóljak nekik, hogy jön majd valaki míg nem lesznek itthon vagy elég ha csak akkor szembesülnek vele, mikor már megy el? (Egyébként ha itt van valaki a szobámban vagyunk, tehát nem zavarjuk őket.)


2013. aug. 15. 12:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam szólni, de csak úgy, hogy "XY feljön egy kicsit, ne lepődj meg."

Ők is szólnak szerencsére, utálnám, hogy hazajövök hulla fáradtan vagy nem vagyok "jópofizós" kedvemben és akkor veszem észre, hogy jött hozzájuk valaki. Ha szólnak előre, akkor van időm bezárkózni a szobámba, előtte el tudok menni nyugodtan WC-re, elmegyek itthonról stb.

21L

2013. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen mindig szólók,én vendégként is nagyon szégyellném, hogy úgy hívtak meg, hogy nem is tudják a szülők.

Biztos nem mennék oda többet, szóval szólj.

2013. aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, természetesen. Ha kérdezik hogy ki ő, megmondom hogy osztálytárs, munkatárs, barát stb. Mi ebben a magyarázkodás?
2013. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
mindig előre bejelentem, ha át szeretnék hívni senkit, már csak azért is, mert kicsi a lakás, így anyukám se érzi magát kellemetlenül
2013. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Amíg otthon éltem, én mindig szóltam előre hogy vendégeim lesznek. Végül is az ő házuk, és nekem kellett alkalmazkodnom. Sosem volt vele gond, sőt ilyenkor ha tudták hogy jön valaki, anyummal gyorsan rendet raktunk (az amúgy is tiszta lakásban) és ők igyekeztek háttérben maradni,.. Nem mászkált például a nevelőapám egy száll boxerban vagy nem kergetőztek a lakásban mert éppen csöcsörészni támad kedve,,(mindig poénkodnak)

Szerintem szólj nekik, mert elég kellemetlen tud lenni ha váratlanul éri őket..

23/N

2013. aug. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy 20 éves vagy, ill., hogy a szüleiddel élsz.

Ha egy ember 0-100 között meg akar hívni valakit magához, akkor illik szólni azoknak, akikkel együtt él, legyen az agyereke, házastársa, testvére, szülei, bárki..

2013. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenképpen szóltam míg otthon éltem.

Az ő otthonuk is, sőt elsősorban az övék.

Haza pedig senki olyat nem vittem akit nem ismertek, vagy nem szándékoztam bemutatni.

Azt viszont kimondottan utálták, ha úgy hívtam meg valakit, hogy ők nincsenek otthon, és nem ismerik is az illetőt..ráadásul ciki lett volna, ha nem tudják, hogy van ott valaki, és egyszer csak alsónadrágban megjelenik édesapám, vagy anyu törölközőben


Sőt a lakótársamnak is szóltam később, ez alapvető a nyugodt együttéléshez.

2013. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

szülőként mondom. Nekem rosszul esne ha a fiam(21 éves) nem szólna hogy jön valaki hozzá. Nem a kíváncsiság miatt, bár biztos megkérdezném, hogy ki jön, és elég is lenne a válasz hogy haver, osztálytárs stb..

Hanem mert jobb felkészülni arra hogy otthon egy "idegen" lesz, így nem árt ha van üdítő vagy valami keksz.. Vagy ne érjen meglepetés a fürdőszobában, így kulcsra zárnám az ajtót (amit jobb esetben nem csinálunk, mert nem nyitunk egymásra)

2013. aug. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam szólni, hogyha jön valaki. Sőt...sokszor azt se tudom, hogy mikor jön valaki hozzám. Szokott olyan lenni néha, hogy tök váratlanul érkeznek.

Csak akkor szoktam bejelenteni előre, hogyha este jönnek.

Amúgy nem szoktak ezen problémázni, mert jóban vannak a barátaimmal és szeretik őket.


17/F

2013. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Még ha barátnőm jön, azt elmondom, mert akkor tényleg max. annyit kérdeznek, hogy honnan ismerem.

Viszont holnap fiú barátom jön, és volt már rá példa, hogy fiút hívtam aztán kérdezősködtek, hogy mi van köztünk, biztos odavagyok érte stb.

De a legnagyobb problémám azzal van, hogy nem tudom hogy mondjam el, ha belekezdek hogy "figyeljetek eljön egy ismerősöm" akkor valami miatt kellemetlenül érzem magam, nem értem, hogy miért. Szóval a bejelentéssel van a gondom.

2013. aug. 15. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!