Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők csak a lányoktól...

A szülők csak a lányoktól várják el, hogy mossanak/vasaljanak magukra?

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 15:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenki tud mindent csinálni, próbáljuk kb. egyenlően elosztani.

DE: azért csak úgy alakul a dolog, hogy nehezebb dolgok emelése, szerelés, bútormozgatás inkább fiúfeladat, a vasalás, portörlés inkább lányfeladat...

De ha kell, mind tudunk mindent dolgozni. (2 lányom van, 1 fiam)

2013. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két fiú, egy lány, édesapám mindent velem csináltatott volna, édesanyám elvárta az egyenlő munkamegosztást. De a mosás, vasalás pont egyik öcsém reszortja volt, ő viselt minden nap inget, mossa és vasalja ő.

Az reális, hogy a komolyabb bútortologatás a fiúké, a lányok meg akkor inkább törlik a port és mosnak, főznek.

2013. júl. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A páromnak kellett végeznie házimunkát, és ez látszik is rajta. Segít nekem is mindig abban, amire kérem, plusz a takarítás az mindig az ő része.

23-L

2013. júl. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
bútort mozgatni nem kell mindennap..
2013. júl. 17. 00:15
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem pl. elég durva porallergiám van, ha huzatolok és porszívózok, felkészülhetek rá, hogy fél napig tüsszögök és nem kapok levegőt (asztmám is van).

Szóval nálunk evidens, hogy párom végzi, még ha ez klasszikus női munka is egyesek szerint.

2013. júl. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem értem miért jönnek sokan azzal, hogy a bútormozatás, szerelés fiúfeladat a portörlés, vasalás, mosogatás pedig lányfeladat.Ez nem mentség arra, hogy a fiúknak nem kell takarítani mert bútort mozgatni mi általában csak akkor szoktunk ha átrendezzük a szobánkat ami nagyon ritkán van.

Mosogatni pedig minden nap kell.Port törölni és vasalni mi hetente szoktunk.

2013. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mi ez a nagy értetlenség a bútormozgatással kapcsolatban? Nálunk, mikor az én dolgom volt a portörlés (hetente, valóban), én kiszedtem öcsiket a szobából, hogy akkor most én port törlök és felporszívózom, ti meg ezt lehetővé teszitek. Könyvek leszedése a polcról, virágok átpakolása, hangfalak leemelése, képek levétele, kanapé elhúzása azért ne az én feladatom legyen.

(Tehát a második héten öcsém nagy lovagiasan kivette a kezemből a rongyot és letörölte a port. De nem is lett olyan tiszta.)

2013. júl. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!