Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők csak a lányoktól...

A szülők csak a lányoktól várják el, hogy mossanak/vasaljanak magukra?

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk igen. Sot, mosogatni, takaritani es minden mast is csak nekunk kell, batyanknak semmit, mert o fiu, es milyen mar, hogy egy fiu mosogat... :(
2013. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
elég szánalmas,már bocs..
2013. júl. 16. 15:06
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem így gondolom. Egy bizonyos kor felett minden gyerek tud vállalni egy kis részt a háztartásból. Akár fiú, akár lány. A férjem sem mereszti a seggét egész nap a tv előtt, éppúgy főz, mos, takarít, tereget, ha rá kerül a sor, mint én. A kiegyensúlyozott kapcsolatok alapja a közös felelősségvállalás is. Én is tudok szerelni, ő is tud főzni, de az sem gond, ha valaki specializálódik, vagy megosztja a munkát. A lustaságra nem indok valakinek a neme. A szülők felelőssége ebben is meglátszik. N29
2013. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem. De mi lányok is lapátoltunk havat vagy hordtuk a fát, festettünk pár éve nyáron.


Nekem még csak 1 lányom van, de ha lesz fiam, akkor neki is ki kell majd vennie a részét a házimunkából. Nem a gyerekek fognak mindent csinálni, de életkoruknak megfelelően amit éppen helyesnek tartunk.

2013. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
elso vagyok: szerintem is szanalmas, de nem en dontok..
2013. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pontosan ez a szemléletmód van, mint az első válaszadónál.

Most épp a párommal itthon élünk, apám engem sérteget, ha látja, hogy párom segít nekem a házimunkában. Mert mi már éltünk külön tőlük, és párom mindig magától kivette a részét a feladatokból, most sincs másképp.

Bátyám konkrétan szendvicset nem tud magának csinálni.

2013. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Azzal értek egyet, aki azt írta, hogy a szülő felelőssége, hogyan "szoktatja" a gyereket.

Nekem egy 4,5 éves kisfiam van, de például a saját játékait magának kell elpakolnia. Ha szomjas, nem ugrok fel, hoyg kiszolgáljam, hanem önt magának vagy enged a csapból. Persze életkorának megfelelően lehet a különböző házimunkákhoz szoktatni a gyerekeket.

Kisfiam például már kérte, hogy tanítsam meg, hogyan kell teregetni, mert akkor majd azt ő fogja csinálni és a feleségének nem kell :-)

Ilyenkor nem szabad egy gyerek lelkesedését letörni, ha segíteni akar, még ha lassabban is végezzük el az adott munkát, mert egy idő után már nem fogja mondani, hogy segítene...

2013. júl. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim soha semmilyen házimunkát nem vártak el sem tőlem, sem az öcsémtől. Sőt mosni és vasalni pont hogy apum szokott, anyukám főz és takarít.
2013. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem elvárnak mindent de az öcsémtől csak annyit hogy pakoljon be a mosogatógépbe meg pakoljon rendet. De ahol mondjuk 3 gyerek van és mind a hárman fiúk, akkor a főzésen kívül mindent meg kell tudniuk csinálni.
2013. júl. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem egy fiútestvérem van, én nő vagyok és ahogy "kell lennie", én csináljak meg mindent, ő meg mereszthette a seggét egész nap. Azt gondolom, hogy a szexista gondolkodás kinevelése itt kezdődik. Nem csoda, hogy sok férfi lenézi a nőket, és jobbnak gondolja magát, hiszen valami oka csak van, hogy neki nem kell csinálnia semmit, lánytesó meg gürizhet.
2013. júl. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!