Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy gitárt, és gitározni tanulni. De valószínűleg nem vesznek nekem, mert hülyeségnek tartanák. Valószínűleg azt mondanák, hogy nem vagyok kitartó, és fel fogom adni. De ezt élvezném, néha még egyedül is előkapnám, és zenélgetnék egy kicsit. Amúgy meg így baráti társaságban zenélgetnék, illetve saját magam szórakoztatására.

14/F



2013. júl. 12. 21:54
 1/7 anonim válasza:
Ismerős ez a helyzet..én is ugyan így voltam vele.Nekem is először azt mondták,h úgyis megunom és hogy fölösleges nekem gitárt venni bla bla..:D Pár hónappal később megint rákérdeztem és közbe már kicsit "tanulmányoztam" hogy mi hogyan is van.(szerintem ez segített) mert belementek.Kaptam egy gitárt és nem tudom megunni,és ahhoz képest amennyi ideje tanulok rajta elég jól megy.Szerintem te is győzd meg őket,hogy jó dolog a gitár :),és tényleg lesz hozzá türelmed meg minden. Ajánlanák egy tanárt is,sokkal gyorsabban fogsz szerintem fejlődni:) Sok sikeert.
2013. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a gitár nem olyan "hülyeség" mint ahogy és amilyen értelemben szokták mondani. Nekem régen apám például a gépre mondta mindig hogy minek mert hülyeség, mondjuk neki a net is az :D
2013. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kösz szépen :)) A másik gond egyébként az, hogy látszólag hirtelen álltam elő az ötlettel, pedig a neten már régóta nézegettem videókat a gitározásról, és már régóta szeretnék én is egyet :) Majd megpróbálom rávenni őket, eddig csak annyit mondtam, hogy: "Úgy kipróbálnám egyszer a gitározást...." :DD Aztán majd adagolom a többit :D
2013. júl. 12. 22:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Ismerős nekem is.

Én is akartam gitározni én 13 évesen találtam ezt ki. Igaz én nekem annyiból volt könnyebb dolgom hogy már volt itthon egy jó gitárunk még a 80 as évekből volt való, csak kicsit le kellett takarítani, új húrokat rá, és már jó volt az.

Igaz sajnos elég sérült volt már, és nem is hangzott a legjobban de gyakorolni bőven jó volt az.

Aztán amikor eltelt több mint fél év és közeledett a karácsony, látták a szüleim hogy komolyan gondolom, mert időnként ének tanáromhoz is jártam külön órára suli után gyakorolni, meg tényleg komolyabban csináltam.

Akkor volt hogy kölcsönbe kaptam egy elektromos gitárt egy helyi zenek gitárosától aki a tanárom unokaöccse volt hogy gyakoroljak azon is. Akkor a szüleim már tényleg látták hogy komolyan akartam a dolgot és akkor mondták hogy karácsonyra vesznek nekem egy komolyabb gitárt. Akkor kaptam is egy jót 30 ezer körül volt, nagyon szép volt, plusz húrokat kaptam hozzá, apám szerzett hangolót is, és megtanított hogyan kell hangolni, mert azt még valóban nem tudtam 100%-osan. És így tovább egyre jobb lettem.

Én így bizonyítottam a szüleimnek hogy igen is fogok gitározni.

Most 21 évesen is így vagyok vele. Egyébként lány vagyok, voltam már zenekarba is, gitárosnak de abból nem lett semmi, mert én hobbinak tartottam azt, és nekem fontosabb volt a munkám, meg más dolgok is, akkor tanultam is, meg időm sem volt rá.

Most már dolgozom és munka után ha hazajövök és nincs úgy dolgom akkor 1-2 órát gitározok csak úgy, de már csak hobbiként.

Van már azóta egy elektromosom is amit még a diákmunkás pénzemből vettem, azt csak akkor használom ha éppen üres a ház :)

Én így vettem rá a szüleim arra hogy komolyan fogom csinálni.


Arról nem is beszélve hogy azt a régi gitárt az anyai nagyapámnál találtam a pincébe. Ő nem emlékezett rá hogy van gitárja azt is akkor találtam amikor segítettem neki kitakarítani ott valószínű hogy az előző tulaj hagyhatta ott, mert sok olyan dolog volt ami nem nagyapámé volt, még amikor 98 ba vette a házat.

Szerintem te is szerezzél be először egy rosszabb nem túl jó gitárt aztán ha a szüleid látják hogy akarod lehet vesznek neked egy komolyabbat.

2013. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy neked ilyen jól sikerült! :) De erre én is gondoltam, hogy valahogy szerezni kéne egyet. De máshogyan nem megy, csak ha ők vesznek. Vegyenek egy használtat, ami rosszabb, és bizonyítok. Csak ehhez tényleg nem ártana egy gitár, vagy léggitározzak bizonyításképp? :D Az én nagyapámnak egy citerája volt, azt is nekem adta :) Azon szoktam játszogatni, de az nagyon nem nekem való. :) Egészen más stílus.
2013. júl. 12. 22:40
 6/7 KevinSmk válasza:
lol nekem első szóra vettek..mondom : anya akarok gityózni :D válasz: apáddal menjetek megvenni xD
2013. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De jó neked! :D Nem adod kölcsön a szüleidet 1 órára? :D
2013. júl. 25. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!