Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves Szülők ti hogy oldjátok...

Kedves Szülők ti hogy oldjátok meg az anyagi dolgokat gyermekeitekkel?

Figyelt kérdés

Ha például albérletben laktok és szükségetek van a gyermeketek támogatására (pénz) akkor ti hogy kértek?

Az én lányom dolgozik és akármikor pénzt kérek tőle,hogy befizessem az albérletet vagy bevásároljunk (ennivaló stb) mindig azt mondja,hogy nincs pénze és ez megy hónapok óta..

Mit tanácsoltok?


2013. júl. 11. 11:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
38%
Együtt élsz a lányoddal, aki dolgozik, de semmit nem ad a rezsibe? Ez a helyzet?
2013. júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mikor anyámmal laktam a válásom után, nem kellett kérnie, én automatikusan adtam 30 ezer Ft-ot. 15-én kaptam fizetést, akkor be is vásároltam, tele raktam a hűtőt. Ketten éltünk a pénzemből elsejéig, addigra el is fogyott szinte a pénzem, elsején pedig mikor megkapta a nyugdíjat, ő vásárolt 15-éig. A 30 ezer meg bőven takarta a fél rezsit. Sosem volt ebből gondunk.
2013. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

Jelentsd be, hogy keresel egy minigarzont, mert nem tudod ezt az albérletet fenntartani.

Szóval: vagy keres ő is albérletet, vagy társbérlővé válik.

2013. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem tiszta a történeted. Egyedül laksz albérletben? A lányod külön lakik? Vagy együtt laktok albérletben é a lányod nem akar fizetni az albérletbe semmit? Vagy hogy van? Mit dolgozol? Mennyire kevés a fizetésed? Hány évesek vagytok? Kikkel laktok együtt?
2013. júl. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem a társbérlője a lány, hanem a gyereke!

Nyilván, ha normálisan nevelted volna, akkor szó nélkül, kérés nélkül fizetné a saját részét. A rezsinek...

Lakbért nem akarsz tőle kérni.. esetleg... ?

2013. júl. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nálunk soha nem volt divat hogy a szülő a gyereke pénzét elvegye, vagy kérjen belőle, még akkor sem ha a gyerek már dolgozott. Nálunk a szülő ad, ha tud, ha nem tud nem ad, de a lényeg hogy EL NEM VESZ.

Ha tényleg olyan kevés a kereseted, és nem csak lehúzni akarod a gyereket ( mert valljuk sok ilyen is van, és fordítottan is igaz) akkor az lenne a legjobb ha egy havi fix összeget megbeszélnétek és azt mindig oda adná.

Próbálj meg vele beszélni. Ha ez sem működik akkor radikálisabb megoldást kell keresni.

2013. júl. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!