Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves Szülők ti hogy oldjátok...

Kedves Szülők ti hogy oldjátok meg az anyagi dolgokat gyermekeitekkel?

Figyelt kérdés

Ha például albérletben laktok és szükségetek van a gyermeketek támogatására (pénz) akkor ti hogy kértek?

Az én lányom dolgozik és akármikor pénzt kérek tőle,hogy befizessem az albérletet vagy bevásároljunk (ennivaló stb) mindig azt mondja,hogy nincs pénze és ez megy hónapok óta..

Mit tanácsoltok?


2013. júl. 11. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Mondd meg neki, hogy akkor kereshet albérletet, ha oda inkább fizet. Amúgy embereld már meg magad ember...
2013. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Te nem dolgozol?

Alapvetően szerintem a szülő támogatja a gyereket, fordított esetet akkor tudok elképzelni, ha a szülő nagyon idős, vagy súlyos beteg.

Ne ad hoc kérjél, hanem beszéld meg vele, hogy minden fizetéskor adja oda (mondjuk) a pénz 15%-át, hozzájárulásképpen a rezsihez és az albérlethez.


Mondjuk sokat sem kérnék a gyerekemtől, mert akkor neki sem lesz soha esélye önálló életre, hovatovább önálló lakásra.

2013. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudsz vele semmit tenni, ha ennyire öntő. gaz, azt nem írod, hogy neked mennyi a jövedelmed, dolgozol-e stb? Ez sokat befolyásol a dolgon.
2013. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nálad lakik és már dolgozik, akkor illő lenne, hogy beszálljon a költségekbe, azért a hűtőben sem csak úgy terem a kaja...

Állj a sarkadra, vagy költözzön saját albérletbe te pedig mész egy kisebbe, amit egyedül is tudsz fizetni, vagy minden hónap fizetésnap után x összeget tegyen le.

2013. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

2: Azért ha állandóan az a válasz, hogy nincs pénze, akkor nem valószínű, hogy az önálló életére gyűjtöget, tehát anyuka nem veszi el az esélyt tőle..


Persze, normális esetben a szülő tudja támogatni addig a gyerekét amíg kirepül, de ha nincs annyi, hogy egy felnőtt dolgozó embert ellássanak, akkor vagy segítsen be ő is, vagy álljon a saját lábára.

2013. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon szívtelennek kell ahhoz lenni, hogy egy anya a saját gyerekét kirakja a házból. Nevelés kérdése, de meg kell értetni a gyerekkel, hogy semmi nincs ingyen. Ahhoz pedig, hogy legyen mit enni, neki is hozzá kell járulnia a költségvetéshez, hiszen ha már dolgozik, nem tanul, nem jár a családi pótlék sem. Szerintem a mai világban 15-20 ezer forintot elkérni havonta nem sok, igazából neki kéne látnia, hogyha a számlát nem tudjátok befizetni, akkor a fizetését ne csak magára költse.
2013. júl. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amikor én elkezdtem keresni, én magamtól ajánlottam fel, hogy a ház rezsijének rám eső részével beszállok, és gyakran mentem el bevásárolni is. Kivettem a rám eső részét. Ezt te is elvárhatod a saját lányodtól.
2013. júl. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én is dolgozok.. de keveset keresek
2013. júl. 11. 11:51
 9/16 Lakatos Nintendó Pik ***** válasza:
17%
Dobd ki a lányod, és vegyél egy kutyát.
2013. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is magamtól adtam szüleimnek a rezsire meg a kajára, később meg mindent harmadoltunk, hisz 3-an laktunk és így volt jogos. :) De ez is az én ötletem volt, nem pedig a szülőké.. :)

Mondd el neki, hogy felnőtt ember, és tudja ő is, hogy nem ingyen van a lakás meg a kaja és nagyon jól jönne, ha beszállna a költségekbe, mert neked jóformán semmi nem marad a fizetésedből, ha mindent te fizetsz egyedül. Itt az ideje, hogy el kezdjen felelősen élni és besegíteni a költségekbe. Beszéljetek meg egy összeget, amit havonta fog adni. Mondjuk sokat ne kérj szerintem(mert egyrészt úgyse tudja odaadni, ha sosincs pénze, másrészt, mert én is anyuka vagyok és a gyerekemtől én se kérnék sokat)

2013. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!