Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tombolnak a hormonok, vagy...

Tombolnak a hormonok, vagy jól látom a dolgokat?

Figyelt kérdés

31hetes kismama vagyok. Mostanában picit fáradékonyabb, gyengébb vagyok mint pár hete..

A férjemmel vettünk egy családi házat, amit fel kell újítani. A párom szülei anno 20 éve ugyanebbe a faluba laktak, és eddig minden hétvégén itt voltak segíteni a felújításban. (párom apuja ezermester, sok mindent ő csinált.) Az anyósomat is nagyon imádom, hálistennek nagyon szeretjük egymást. De most annyira rosszul érzem magam amiatt, hogy itt van egész héten a sógornőm kislányával. Apósom nincs itt, ő dolgozik, csak hétvégére jön, szóval nem sok mindent tudunk csinálni. Ami van munka, bármilyen könnyebb meló, amit én is megtudnék csinálni, ő neki kezd, megcsinálja. Én meg csak megfőzök max, ennyi a dolgom.. :( mindent megcsinál helyettem, amitől már a hajam égnek áll.. :( mosogatás, takarítás stb.. Eddig tudtam mi hol van a káosz közepén, most megint semmit nem találok.. :(

A kislány meg túlságosan hiperaktív, folyamatosan jár a szája, az a baj, hogy nem értelmes dolgokat mond. Ha én megkívánok valamit neki is kell, hiába csak annyi van, ami esetleg csak nekem elég. Nem lenne vele sem gond, ha nem csak a főzés lenne most a dolgom, de így is feltart, mindig útban van a kis hercegnő, már pár dolgot össze is tört. :) Egész nap eszik, anyósom csak néha szól rá, én meg szégyellek rászólni. Pedig három nap alatt kiürült a hűtőnk, ami ínségesebb időkre volt, vagy akár azért hogy ha megkivánom, pl a barna kólától nincs hányingerem, beosztom hogy elég legyen, de minden elfogyott, és messze van még elseje. :)

Mar egy hete semmi nyugtunk nincs a párommal. Tudom, tisztában vagyok vele, hogy a Pici születése után sem lesz, de szeretnénk ezt a pár hetet még kihasználni. Ítéljetek el, várjuk a fiunkat, de szerintem még most kell kipihenni magunkat, nincs elhanyagolva a szex, ahogy semmi más sem, és már hiányzik mindkettőnknek, én is elég forró vérmérsékletű vagyok. Akkor vagyunk kettesben, ha max lemennek a boltba anyósomék.. Félek, hogy mivel a kislányhoz semmi türelmünk nincs, (ritkán találkoztunk eddig a kislánnyal, havonta egyszer, és lassan 10éves) nem lesz-e ez így a fiunkkal is?

És tényleg önzőek vagyunk, mert kiakarnánk használni az utolsó heteket?

Jogosan érzem magam rosszul, ha anyósom nekiáll mosogatni, pont mielőtt én készültem neki?

Vagy ha csak elmegyünk pihenni egy kicsit, mert már nem bírjuk úgy a hajtást, és a kislány locsogását?

Senki nem tud ezekről az érzéseimről csak a férjem, de ő is kételyekkel van teli ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban..

Én vagyok hülye ugye, és csak a hormonok szórakoznak velem?


2013. jún. 27. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen igazad van, szükségetek van magánéletre meg arra, hogy ketten legyetek.


Szerintem a párodnak kellene szólni a szüleinek, hogy akármennyire is jó, hogy segitenek, azért néha hagyjanak benneteket magatokra. Ha normálisan fogalmazza meg, akkor nem sértödhetnek meg érte.

2013. jún. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kímél az anyósod, mert szeret, és mert kismama vagy, ezért csinál meg helyetted mindent. A kislányt meg valószínűleg nem tudja hová tenni a nyári szünetben, gondolom, a szülők dolgoznak. Amiatt ne félj, hogy a saját gyerekedhez sem lesz türelmed, az mindig másképp működik. Több olyan barátnőm is van, akiknek amíg nem volt sajátjuk, csak sütve, citrommal szerették a gyerekeket, a sajátjuktól meg el vannak olvadva akkor is, ha maga a hétördög.
2013. jún. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
A finisben vagytok nem pihengetni kell hanem bemelegiteni mert az egész nap üvöltő gyerekkel sokkal roszabb lesz.
2013. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem gáz, hogy nem tudják a rokonok, hogy mikor elég belőlük. Én szólnék a sógornőmnek, hogy hagyjon neked is munkát, mert feleslegesnek érzed magad a saját lakásodban :) Anyóssal meg megbeszélném, hogy menjenek el, és hogy hagyjanak titeket kettesben pár hétig. Nagyon szereted őket, meg minden, de szeretnétek külön lenni, amíg lehet. Meg fogják érteni, nincs ebben semmi. Kislányra meg nyugodtan szólj rá, rokongyerek, vagy beszéld meg a sógornővel, hogy ne egyenek ki titeket a vagyonotokból. A hormonok meg normálisak, mi éltünk házaséletet egészen a szülésig, aztán persze utána is :))
2013. jún. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól ne féljetek, hogy a kislányhoz való viszonytok előfutára lenne a szülőségeteknek. Engem is idegesítene :) Még két gyerek után is, ha éppen a harmadikat várnám.

Ilyenkor már erős bennünk a fészekrakó ösztön, érthető, ha szeretnél mindent te csinálni - úgy, ahogy neked jó.

Szerintem nyugodtan küldjétek haza a nagyit a kislánnyal együtt. Ha jó a viszony, akkor nem lesz harag belőle. Ők is csak hétvégén menjenek hozzátok, az apósoddal.

2013. jún. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

én tisztában vagyok vele hogy sokkal rosszabb lesz mint most, de pont ezért szeretnénk még a finisben egy kicsit pihenni.

A sógornőm dolgozik állandóan, a kislány nagyival van iskolaidőben is.

Köszönöm a megnyugató válaszokat!

2013. jún. 27. 20:09
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi bajod van.... :D


Örülj, hogy nem unatkozol én azt mondom :-) A kislányon meg gyakorolsz legalább!

2013. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Barna kóla :DD


Mér', milyen van még?

2013. jún. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ma 09:46-os: van olyan vidék, ahol minden üdítöt kolának neveznek, mint ahogy minden szörpöt málnának...
2013. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!