Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért tombolnak a hormonok?

Miért tombolnak a hormonok?

Figyelt kérdés
A Kedvesem terhes! Az ötödik hónapban van..És nagyon izgulunk..Hogy tudnám megnyugtatni mikor én is izgatott vagyok? Nem hat semmi..Hisztizik kiakad rám mindig..Próbálok kedves lenni és imádni őt amennyire csak tudom, de mindig sír hogy mi lesz ha..És engem is a frász kerülget..Terhes hölgyek válaszát várom..Nektek mi az abszolút megnyugtató ilyenkor?
2011. febr. 9. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Csak öleld magadhoz,és biztosítsd róla, hogy bármi lesz is, szereted és ő a legfontosabb!
2011. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jaj, de aranyos vagy, hogy kiírtad ezt a kérdést:) Kevés férj ilyen aggódó!


Ez természetes jelenség a feleségednél. Nálam is van ilyen, a terhességem elején azért mert aggódtam, hogy mi lesz ha elvetélek/beteg a baba stb., aztán jött a nemalvásos időszak, akkor meg az volt a bajom. Most meg az, hogy betöltöttem a 40. hetet, minden bajom van már úgy szeretném a kislányunkat a karomban tartani, de a kis hercegnőnek esze ágában sincs kibújni, úgyhogy holnap be kell feküdnöm a kórházba:( Persze minden lelki hullámázásom a férjemen csapódik le sokszor.


Igen, a terhesség a maga szépségével együtt telis-tele van kételyekkel és gondolatokkal ami problémákat és feszültségeket szül.


Hogy nekem mi az ami vigaszt nyújt?

Én nekem jólesik(ne), ha egy kicsit elhagyhatnám magam és pátyolgathatna a férjem. Többet segíteni itthon (megcsinálja, nem arról van szó, csak mindig rá kell szólni), többet foglalkozna velem mert én most azt igényelném, hogy egy kicsit nyafogjak és ő türelmesen végig hallgassa és pátyolgasson:) Szólva elegem van most a szupernő szerepből (terhes feleség, háziasszony, dolgozó nő), szeretném csak úgy elengedni magam és, hogy ő ugráljon körbe egy kicsit:) Ja és azt is igénylem, hogy minden nap beszéljünk a piciről, érezzem, hogy ő is várja és kiveszi a részét ebből is.

A 9 hónap alatt ez nálunk úgy nagyjából kialakult, szegény férjem is megtanult kezelni engem, bár ettől függetlenül vannak azért nehéz pillanatok. De amikor apa hangjára és simogatására beindul a pici, akkor mindkettőnknek könnybe lábad a szeme és minden nehézség már a múlté:)


Boldog babavárást Nektek!

2011. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden nő és minden terhesség más...Én annak örültem a legjobban, mikor a párom nyugodt maradt, nem húzta fel magát, mikor ok nélkül kiakadtam rá, és nyugtatott hogy minden rendben van és rendben is lesz!

De szerintem az lenne a legjobb, ha egy nyugodt pillanatában megkérdeznéd a kedvesed,hogy mit szeretne, mit tegyél, mikor benne tombolnak a hormonok!Mondd meg neki, hogy a legjobbat szeretnéd megadni, és szeretnél ebben az időszakban is maximálisan a segítsége lenni, ezért szeretnéd tudni, hogy mire vágyik!Szerintem így el fogja mondani, és akkor könnyebb lesz!

Boldog babavárást nektek!

Ja és azért arra készülj fel, hogy közvetlen a szülés után lesz még egy ilyen időszak!Bennem is tomboltak a hormonok míg pocis voltam, sajna sokszor kiakadtam ok nélkül...de miután hazajöttünk a kórházból még durvább volt a szitu...igaz nem akadtam ki mindenen, viszont mindentől sírtam.Szó szerint, ránéztem a babánkra és sírtam, ha valami baja volt a picinek én is vele sírtam, azt hittem minden pillanatban, hogy rosszul csinálom a dolgokat, és rossz anya vagyok.

Szóval készülj fel, hogy ebben a pár hétben is nagy szükség lesz arra, hogy lelkileg mellette legyél:)

2011. febr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia


én is néha kiborulok, szegény férjem meg azt se tudja mit tegyen.

szeretgesd és nyugtasd meg, hogy nem lesz gond, és mellette leszel.

Sok türelmet és minden jót

34 hetes

2011. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt is szeretném, ha látnám rajta, hogy ő is aggódik. Ne legyen mindig olyan nyugodt.

Pl: Mondom, hogy fáj a hasam. Erre ő: Igen?

És le is van tudva. Jöjjön oda, szeretgessen, lássam, hogy aggódik.


Kísérletezz! ;)

2011. febr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen..Mindenkinek!
2011. febr. 10. 09:10
 7/7 A kérdező kommentje:
Jah ,és kitartást kívánok mindenkinek..Erőt egészséget boldogságot..
2011. febr. 10. 11:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!