Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülőnek hogyan lehet...

Egy szülőnek hogyan lehet rávenni a gyerekét, hogy beszélje meg vele a problémáit?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves lányom, akit egyedül nevelek.Úgy érzem már nem igazán rajonganak érte az osztálytársai.Pl: Eddig minden évben eljöttek a szülinapi zsúrjára, idén is meghívta az összes osztálytársát,úgy is volt, hogy jönnek, de egyik se jött el. Láttam rajta, hogy csalódott volt, de nem tudtam vele megbeszélni ezt a dolgot. Ahányszor rákérdezek, hogy mi a probléma, nem reagál,mélyen hallgat. Egyébként is, a barátnői régen állandóan nálunk lógtak most meg, semmi élet nincs itthon, meg benne sem,legtöbbször magányosan kuksol szobájában.

2013. jún. 25. 01:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nem kell nyaggatni, ha elakarja mondani, akkor elmondja. Lehet hogy most nem érzi úgy tudna róla beszélni, és azért nem beszél róla. Vagy úgy gondolja, hogy egymaga is megtudja oldani. De őszintén szólva nem tudom, nálam általában ez a két dolog szokott "főproblémát" okozni, amikor valamilyen problémám van. 16/L
2013. jún. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszod. Igazából nem szoktam nyaggatni őt, csak mostanság annyira másként viselkedik. Nem tudom, te voltál-e már olyan élethelyzetbe, hogy valamelyik szeretteden pl édesanyádon látod, hogy problémái vannak, és úgy érzed, hogy tudnál rajta segíteni, de ő kizár az élete egy bizonyos részéből és így képtelen vagy segíteni rajta?
2013. jún. 25. 16:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, viszont mi pont ugyanebben a helyzetben voltunk. Engem kiközösítettek az osztálytársaim, más osztályokból meg csak pár emberrel voltam jóban, mert sajnos kevés volt köztük a normális. Anyukám hiába kérdezte mi a baj, nem igen beszéltem róla, mert nem akartam. És mint ahogy azt az előző válaszomban mondtam, azért, mert szeretem megpróbálni egyedül kezelni a problémáimat. Ráadásként, amit nem írtam előzőleg, hogy nem szeretek beszélni a velem történő "komolyabb" dolgokról, mert eléggé kényelmetlenül érzem magam, legyen szó bármiről. És még azt hozzá teszem, hogy a költözésünk előtt hozzánk is folyton járkáltak a barátnőim, aztán sajna a legtöbbel összekaptam, szóval a végén csak kettő járt hozzánk. Aztán elköltöztünk, itt csak egy lány volt akivel annyira jóba voltam, hogy átjött hozzánk, vagy én mentem át, vagy elmentünk valahová. Aztán nyolcadikra az egész osztály megh*lyült, 5 embert kivéve mindegyik engem piszkált, csúfolt stb.

Lehet, hogy a lányodéknál is ez a baj, nem tudom, csak tippelek.

2013. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nos, hát sajnálom, hogy ez történt veled.Elárulod, hogy mi volt a háttérben? Mármint, mi volt az, ami arra vezette az osztálytársaidat,hogy céltáblának tekintsenek ? Biztos vagyok abban, hogy nem érdemelted meg,hogy így bánjanak veled. Azt meg főleg nem érdemelted meg,hogy elforduljanak tőled a barátaid, ők legalább kiállhattak volna melletted. Ahogy kivettem az írásodból,ez volt nyolcadikig, most , ha jól tudom, 16 éves vagy. Általánosba jártál, vagy 6 esetleg 8 osztályos gimibe jársz? Csak amiatt kérdezem ezt, mert ugye, ha 8 osztályos korodig általános iskolába jártál,akkor mostanra iskolát kellett váltanod. Érdekelne, hogy megoldódtak-e a problémáid, azzal, hogy egy másik közösségbe kerültél. Hasonló helyzetben lehet a lányom is,beszélek majd az osztályfőnökével erről, aztán eldöntöm mi legyen, lehet átíratom egy másik iskolába. Ő egy nyolc osztályos gimnáziumban tanul, egész jó azaz iskola,nem örülnék, ha iskolát kellene váltani a lányomnak.
2013. jún. 30. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!